مدیریت کسب و کار

حمایت از کارمندان

حمایت از کارمندان یعنی چه؟

شکلی از بازاریابی داخلی که در آن کارمندان برند، فرهنگ، محصول یا خدمات شرکت خود را اغلب از طریق کانال های رسانه های اجتماعی شخصی خود برای همتایان خود تبلیغ می کنند. به اشتراک گذاری پیوندی به پست وبلاگ شرکت شما، ایجاد یک ویدیوی TikTok که نگاهی از پشت صحنه به دفتر شما نشان می دهد یا انتشار محتوای صنعتی ارزشمندی که شهرت شما و شرکت شما را بالا می برد، همگی نمونه هایی از حمایت از کارمندان هستند.

حمایت از کارمندان به شرکت‌ های مصرف‌کننده جذاب که دارای تأثیرگذاران نامطلوب TikTok هستند نیز محدود نمی‌شود.

در واقع، یکی از تحلیلگران گارتنر پیش بینی کرد که تا سال آینده، 90 درصد از استراتژی های بازاریابی شبکه های اجتماعی B2B شامل برنامه های حمایت از کارمندان مقیاس شده خواهد بود.

دلیل آن ساده است: حمایت از کارمندان جوابگو است.

مفهوم دیگر حمایت از کارمندان؟

حمایت از کارمندان جایی است که کارگران سازمان خود را در کانال های رسانه های اجتماعی شخصی خود تبلیغ می کنند. در نتیجه، تبلیغات شفاهی مثبت بیشتر از اکانت‌های برندهای بسته‌شده تا به امروز منتشر می‌شود و به برندها اجازه می‌دهد تا در معرض دید معنی‌داری قرار بگیرند که بالاتر از هیاهوی رسانه‌های اجتماعی است و در برخی موارد، در نتیجه کسب‌وکار جدیدی ایجاد می‌کند.

مفهوم حمایت از کارمندان دهه‌هاست که در کنفرانس‌ ها و رویدادهای شبکه‌ای که در آن متخصصان با یکدیگر آشنا می‌شوند و آنچه شرکت‌هایشان در حال انجام است به اشتراک می‌گذارند.

اما با ظهور رسانه‌های اجتماعی در دهه گذشته – همراه با کمبود رویدادهای حضوری در دو سال گذشته همه‌گیری – حمایت از کارمندان بیشتر به صورت آنلاین انجام می‌شود، در مکان‌هایی مانند لینکدین، فیس‌بوک، توییتر و تیک تاک.

در این چشم‌انداز جدید، کارمندان عادی می‌توانند به رهبران فکری آنلاین و تأثیرگذاران تبدیل شوند، که پیگیری و تشویق برای شرکت‌ها آسان‌تر است. شرکت‌هایی که این تلاش‌ها را افزایش می‌دهند اغلب به نرم‌افزاری تکیه می‌کنند که به کارمندان اجازه می‌دهد روی محتوای تولید شده توسط بازاریابی کلیک کرده و آن را به اشتراک بگذارند یا محتوای خود را برای تأیید شرکت ارسال کنند.

کارمندان در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند زیرا اغلب با پاداش یا تقدیر تشویق می‌شوند، یا به این دلیل که ساختن برندهای شخصی خود را با استفاده از حمایت و اعتبار کارفرمایشان آسان‌تر می‌کنند.

شرکت‌ ها برنامه‌های حمایت از کارمندان را دوست دارند، زیرا این برنامه دامنه برند آنها را تقویت می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از قابلیت اعتماد کارکنان خود استفاده کنند، که توانایی آنها را برای جذب مشاغل و استعدادهای جدید افزایش می‌دهد.

شرکت‌ها برنامه‌های حمایت از کارمندان را دوست دارند

مردم به مردم اعتماد دارند نه به برندها

مردم نسبت به نهادها محتاط هستند و به طور فزاینده ای نسبت به آنچه دولت ها، رسانه ها یا کسب و کارها می گویند، بدبین هستند .

اما آنها به دوستان، آشنایان و همتایان صنعت گوش می دهند. حتی وقتی صحبت از توصیه های برانچ یا سالن می شود، نظرات آنلاین غریبه ها از یک شرکت بزرگ با نام تجاری قابل اعتمادتر است.

چیزی در مورد گوش دادن به تجربه شخصی یک فرد دیگر – یا دیدن مقاله ای که توسط حساب شخصی شخصی به اشتراک گذاشته شده است. به جای یک حساب شرکتی بدون چهره – باعث می شود مصرف کنندگان باهوش و شکاک مراقب خود باشند.

این منطقی است که بازاریابی اینفلوئنسر را متحرک می‌سازد – و این همان چیزی است که باعث می‌شود حمایت از کارکنان نیز بسیار خوب عمل کند.

حمایت از کارمندان کسب و کار جدید را جذب می کند

اعتماد همتا به همتا از طرفداری کارکنان، راه را برای بهبود آگاهی و احترام از برند در چشم مشتریان بالقوه هموار می کند. که در ادامه می تواند به نتیجه نهایی کمک کند.

یک محقق دریافته است که این یک احساس رایج است. پیتر تلن، استاد دانشگاه ایالتی سن دیگو، با متخصصانی که بخشی از برنامه های حمایت از کارمندان بودند. برای مطالعه ای که در مجله روابط عمومی ریویو منتشر شد، مصاحبه کرد . یکی از کارکنان فناوری به او گفت : «اینکه ما شروع به دیدن دلارهای واقعی کسب و کار و موفقیت پایداری می کنیم که به حمایت از کارمندان نسبت داده می شود، غیرقابل بحث است.»

بر اساس نظرسنجی آنلاین موسسه تحقیقاتی Hinge و رسانه های اجتماعی امروز ، که از 588 شرکت کننده در آن نظرسنجی انجام شد . تقریباً دو سوم (64 درصد) از شرکت هایی که برنامه های حمایت از کارمندان داشتند، گزارش کردند که به آنها کمک کرده تا کسب و کار جدیدی ایجاد کنند.

شرکت ها می توانند از قدرت شبکه های کارکنان استفاده کنند

شرکتی با 10000 فالوور شبکه های اجتماعی را تصور کنید. حالا همان شرکتی را با 200 کارمند تصور کنید که هر کدام به طور متوسط ​​500 فالوور شبکه های اجتماعی دارند.

کارکنان در این مثال 10 برابر بیشتر از سطح اجتماعی شرکت خود دارند. و این فقط یک نمونه موردی است. هنگامی که اعتمادی را که هر کارمند با پیروان خود به دست آورده است در نظر بگیرید، تفاوت حتی بیشتر می شود.

بنابراین جای تعجب نیست که چرا شرکت‌ها مشتاقند از قدرت شبکه‌های کارکنان خود استفاده کنند . پیام‌ های تبلیغاتی که از طریق ارتش اینفلوئنسر داخلی منتشر می‌شوند دورتر و گسترده‌تر خواهند رفت و احتمال تأثیرگذاری آنها بسیار بیشتر است.

سر و صدای زیادی در شبکه های اجتماعی وجود دارد، چه به صورت طبیعی یا از طریق رسانه های پولی پست کنید. به جای انجام این کار، می توانید از شبکه کارمندان خود استفاده کنید.

” چگونه به مشتریان هدف خود برسیم؟ تلاش برای انجام این کار از طریق کانال های پولی بسیار گران است. اغلب اوقات کارمندان شما بیشتر از شرکت شما با مشتریان هدف شما درگیر می شوند.

اغلب اوقات کارمندان شما بیشتر از شرکت شما با مشتریان هدف شما درگیر می شوند. حمایت از کارمندان

حمایت از کارمندان نیز به کارگران کمک می کند

کارمندان نیز از این ترتیب، چیزی فراتر از انگیزه های پولی یا تمجید از تیم ارتباطات، دریافت می کنند. اغلب به آنها جریان ثابتی از محتوا داده می شود تا در کانال های خود پست کنند. همراه با مربیگری و راهنمایی در مورد چگونگی سطح حضور خود در رسانه های اجتماعی، و پلتفرم های شخصی خود را در این فرآیند تقویت کنند.

حرفه ای ها می خواهند در ذهن پیروان خود باقی بمانند و موقعیت خود را به عنوان رهبران فکری تقویت کنند. وقتی صحبت از فروش اجتماعی می شود، این امر ضروری است . به علاوه، به پیشرفت شغلی کمک می کند .

حمایت از کارکنان می تواند برای حرفه ای های جاه طلب و نه فقط کارفرمایان آنها یک پیروزی باشد.

سخن آخر

بسیاری از ابزارهای حمایت از کارمندان به شرکت ها این امکان را می دهند. که برنامه های خود را با اجازه دادن به کارگران برای انتخاب و توزیع محتوای از پیش تأیید شده از طرف شرکت، افزایش دهند. اما برخی بر این باورند که این رویکرد کاملاً کنترل شده اغلب تأثیری که کارمندان می توانند بگذارند را محدود می کند.

این بدان معنا نیست که شرکت‌ها باید رویکردی کاملاً غیرممکن به کارمندانی که می‌خواهند در رسانه‌های اجتماعی پست کنند، داشته باشند. بین سیاست‌هایی که افسار کار را محکم نگه می‌دارند و کارمندان خلاق را مجازات می‌کنند. و سیاست‌هایی که می‌گویند هر چیزی در مورد پست کاری در رسانه‌های اجتماعی به میان می‌آید، اختلاف زیادی وجود دارد .

بروزرسانی: 18/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *