بازاریابی و فروش

قیف بازاریابی دیجیتال

قیف بازاریابی دیجیتال

در بازاریابی دیجیتال ، تولید تقاضا به وب سایت چشم انداز شما می دهد. هنگامی که آنها در آنجا حضور دارند ، صفحاتی که از آنها بازدید می کنند ، در یک جلسه واحد یا چندین جلسه ، احتمال تبدیل آنها به مشتریان را تعیین می کنند. کل این فرایند به عنوان قیف بازاریابی دیجیتال شناخته می شود.

یک قیف بازاریابی دیجیتال هنگامی که نمودار می شود وضعیت روانشناختی مشتری شما را هنگام گشتن از طریق وب سایت شما نشان می دهد. برای درک واضح تر از تجربه و نگرش در حال تغییر آنها نسبت به برند شما به مراحل مشخص تقسیم می شود.

از نظر عملی ، شخصی که از طریق مراحل یک قیف بازاریابی دیجیتال سفر می کند ، از “مکان های” آنلاین در مسیر تبدیل خود ، مانند نامه الکترونیکی بازاریابی ، یک تبلیغ ، نتایج جستجوی گوگل ، وب سایت شما و وب سایت های رقبای شما بازدید می کند.

در این قطعه ، قیف بازاریابی دیجیتال را در تمام مراحل آن نشان می دهیم. پس از آن ، با استناد به نمونه هایی از قیف های موفق در طول مسیر ما توصیه هایی را برای بهبود نرخ تبدیل شما در هر مرحله از قیف ارائه می دهیم.

شخص از طریق مراحل یک قیف بازاریابی دیجیتال سفر می کند

مراحل قیف بازاریابی دیجیتال:

  • کشف
  • علاقه
  • ارزیابی
  • تائیدیه
  • تبادل

همچنین KPI هایی( شاخص کلیدی عملکرد) که تعیین می کنند آیا شما موفق به کسب چشم انداز کافی برای پیشروی در قیف بازاریابی دیجیتال هستید را بیان میکند.

جدول زیر هر مرحله را تجزیه می کند و موقعیت آنلاین چشم انداز شما را در آن مرحله ارائه می دهد.

 

مرحله قیف مکان آنلاین شاخص کلیدی عملکرد  شرح
کشف نتایج جستجوی گوگل

آگهی وب یا اجتماعی

بازدید کنندگان منحصر به فرد جدید

کلیک های تبلیغاتی

رتبه بندی جستجو برای کلمات کلیدی بدون نظارت

یک مشتری بالقوه برای اولین بار با برند شما روبرو می شود
علاقه وبسایت شما

(مقاله وبلاگ ، صفحه فرود یا منبع)

نمادهای صفحه

زمان در سایت

ریزشهای ریز

(بارگیری ، تعامل ابزار ، اشتراک ایمیل)

مشتری بالقوه وبلاگ شما و صفحات فرود را برای بررسی سریع برند شما کم می کند
ارزیابی بررسی ها ، در وب سایت و در شخص ثالث

وب سایت های رقیب برای مقایسه محصولات

بک لینک

رتبه بندی جستجو برای کلمات کلیدی بدون نظارت

رتبه بندی در سومین سایت های حزب

مسلح با اطلاعات و علاقه های اساسی ، شعبه های بالقوه مشتری ، حفر عمیق تر در سایت شما و بازدید از رقیب و سایت های شخص ثالث برای ارزیابی
تائید وبسایت شما

(مطالعات موردی ، تبدیل صفحات فرود متمرکز)

بازدید کنندگان را تکرار کنید

بازگرداندن ایمیل و کلیک بر روی رسانه های اجتماعی

متقاعد شده محصول یا خدمات شما بهترین به نظر می رسد ، مشتری بالقوه برای جزئیات بیشتر و فشار نهایی باز می گردد
تبادل وبسایت شما

(صفحه تماس ، صفحه پرداخت محصول)

تبادل سرانجام ، مشتری بالقوه اولین خرید خود را انجام می دهد ، یا به تیم فروش شما می رسد و به یک پیشرو تبدیل می شود

 

مرحله 1 : کشف

مرحله کشف قیف بازاریابی دیجیتال جایی است که یک مشتری بالقوه غالباً بدون دانستن اینکه آنها چیزی را از دست می دهند یا نه ابتدا در مورد شما و محصولات شما می آموزد ،. غالباً ، آنها به سادگی سعی می کنند یک مشکل را حل کنند یا در مورد یک نقطه در Google ، یا مرور LinkedIn یا Facebook در هنگام وقوع نام شما ، تحقیق کنند.

شما باید آنها را جلب کنید تا قدم بعدی را بردارید و آنها را به وب سایت خود ببرید که مرحله بعدی قیف بازاریابی دیجیتال شکل می گیرد. در حالی که بسیاری از بازاریابان به شما خواهند گفت که انجام این کار با طراحی خوب یا کپی شروع می شود ، در واقع زودتر شروع می شود: با هدف قرار دادن مخاطبان مناسب.

بهینه سازی قیف  بازاریابی دیجیتال شما در مرحله کشف با تحقیق در مورد مشتریان فعلی خود شروع می شود و دقیقاً آنچه که آنها را برای شما به ارمغان می آورد ، درک می شود. شما باید  با چالش ها ، اهداف و آرزوهای آنها شخصیت های مخاطب را توسعه دهید. این به شما امکان می دهد تا تمرکز خود را محدود کنید تا فقط افرادی را که در واقع علاقه مند به خرید محصول شما هستند ، هدف قرار دهید بدین صورت هر کمپینی را که اجرا می کنید بسیار مؤثرتر می کند. پس از کلیک بر روی تبلیغ شما ، صفحه شما در نتایج یا پیوند رسانه های اجتماعی شما ، به مرحله بعدی قیف بازاریابی دیجیتال منتقل می شوند: علاقه.

 

مرحله 2 : علاقه

یک کاربر نام شرکت شما را می بیند و به وب سایت شما می پردازد. این لحظه طلوع علاقه است که آنها ناخودآگاه تصمیم می گیرند که آیا تخصص یا محصول شما برای آنها جذابیت دارد یا خیر.

افراد زیادی در این مرحله از سفر وجود دارند و فقط  تعداد انگشت شماری احتمالاً از قیف حرکت می کنند. شما باید بهترین پای خود را به جلو بکشید و اطلاعات ارزشمند و بینش های کلیدی را در هر فرصتی ارائه دهید. به سرعت به نقاط  درد آنها بپردازید و به آنها نشان دهید که چه چیزی را باید ارائه دهید. نوشتن قوی و مختصر در اینجا ضروری است.

هدف شما ایجاد اعتبار و فشار بیش از حد برای فروش فوری باعث می شود بازدید کنندگان اعتماد خود را از دست بدهند و از سایت شما خارج شوند.

هدف شما ایجاد اعتبار و فشار بیش از حد برای فروش فوری باعث می شود

بهبود نرخ تبادل

برای بهبود نرخ تبادل خود در مرحله بهره ، صفحاتی را که بازدید کنندگان ابتدا هنگام رسیدن به سایت شما  وارد میشوند، بررسی کنید. این صفحات فرود که تبلیغات شما به آن اشاره می کند ، مقالات وبلاگ در رسانه های اجتماعی شما و صفحاتی که بالاترین رتبه در Google را دارند ، خواهد بود. کاملاً ضروری است که این صفحات بهترین پای شما را به جلو بکشند. این همان چیزی است که ما توصیه می کنیم:

وبلاگ که حاوی بینش های اصلی در مورد تجارت مشتریان بالقوه شما است ، و با نوشتن قوی و تجزیه و تحلیل داده ها اقتدار را ایجاد می کند. (به عبارت دیگر ، رهبری فکری.)

صفحات فرود که جزئیات قابل استفاده ، تصاویر با کیفیت بالا یا حتی فیلم های تولید شده حرفه ای را ارائه می دهند که محصول یا خدمات شما را از هم جدا می کنند و نشان می دهند که می دانید مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند.

 

مرحله 3 : ارزیابی

اگر یک بازدید کننده در مرحله علاقه چیزی قانع کننده پیدا کند ، آنها به تحقیقات خارجی روی می آورند تا تأیید کنند که شرکت شما انتخاب خوبی است. بنابراین ، شهرت صنعت شما ، همانطور که در Google ، LinkedIn ، Glassdoor و در واقع نشان داده شده است ، باید خوب باشد. شما با رقبا مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرید و در پایان کاربر تعیین می کند که اکنون می خواهند با شرکت شما درگیر شوند.

این مرحله از قیف تا حدودی خارج از کنترل شما است. با این حال ، اجرای سیاست هایی که در آن از کارمندان راضی می خواهید برای بررسی شما در وب سایت های ارزیابی ، و به روز نگه داشتن پروفایل های اجتماعی خود می تواند مسیری طولانی را طی کند. وب سایت شخصی شما همچنین باید شامل تأیید مشتری و مطالعات موردی باشد.

برای بهبود نرخ تبدیل خود از طریق مرحله ارزیابی ، به سایر کانال های بازاریابی که باعث ایجاد و سوزاندن اعتبار صنعت شما می شود ، نگاه کنید. این کانال ها را برای تکمیل صفحات و وبلاگ های محصول وب سایت خود در نظر بگیرید:

 

  • صحبت در رویدادهای صنعت بالا
  • وبینارها
  • روابط عمومی

 

در حالی که این یک مرحله دشوار برای جابجایی مشتریان است ، خبر خوب این است که آنها قبلاً به محصول یا خدمات شما علاقه دارند. تا زمانی که وعده های برند شما صحیح باشد و مشتریان موجود شما راضی باشند ، می توانید از آنها انتظار داشته باشید که برای مرحله دوم به آخرین مرحله به سایت خود برگردند: تأیید.

 

مرحله 4 : تأیید

بازدید کنندگان برگشتی برای فشار نهایی رسیده اند. آنها بیشتر ذهن خود را ایجاد کرده اند و در اینجا ، محتوای بازاریابی و تبدیل شما می تواند تفاوت ایجاد کند.

برای موفقیت ، آماده باشید تا مطالعات موردی و سایر نمونه های دنیای واقعی را در مورد چگونگی حل مشکلات مشتریان خود ارائه دهید. همانطور که در مرحله ارزیابی ، توصیفات مشتری های رضایت بخش نیز می تواند به افزایش موفقیت شما در این مرحله کمک کند.

 درست مانند سایر مراحل قیف بازاریابی دیجیتال ، شفافیت و اصالت در این مرحله بسیار مهم است. شما اعتماد ایجاد کرده اید ، اکنون باید تأیید کنید که بهترین شریک تجاری برای این رهبری هستید. در مورد محصولات ، جدول زمانی ، منابعی که به میز می آورید و آنچه از مشتریان انتظار می رود صادق باشید.

از همه مهمتر ، اطمینان حاصل کنید که تبدیل وب سایت خود را بهینه کرده اید ، و این کار را تا حد امکان برای بازدید کنندگان به سمت هدایت می کند.

 

مرحله 5 : تبدیل

سرانجام یک بازدید کننده از طریق بقیه قیف وارد صندوق ورودی تیم فروش شما میشود. مراحل بعدی به جای بازاریابی وارد قلمرو فروش می شوند ، اما زمینه مناسب می تواند برای یک فرآیند فروش بسیار نرم تر باشد.

در این مرحله مشتری شما را کشف کرده ، همه چیز را در مورد شما خوانده است ، شما را با دیگران مقایسه کرده و تصمیم گرفته که احتمالاً بهترین انتخاب برای آنها هستید. برای پیش بینی یا بحث در مورد هرگونه نگرانی احتمالی آماده باشید ، اما بیش از حد تبلیغ نکنید. این امر تقویت می کند که شما واقعاً نیازهای مشتریان خود را می دانید و می توان به آن اعتماد کرد.

حواستان باشد که چگونه می توانند به اطلاعاتی که به آنها کمک کرده است از طریق قیف فروش برای شروع به آنها دسترسی پیدا کنید: به همه مکان های مناسب – وبلاگ ها ، مقالات سفید ، صفحات محصول – در سایت خود به عنوان مرجع آسان ارائه دهید.

حتماً این موارد را از همه دلایلی که تاکنون آنها را به ارمغان آورده است ، یادآوری کنید. آماده باشید تا به وعده های خود عمل کرده و مشتری را برای زندگی بسازید.

مرحله تبدیل بازدید کننده به خریدار

بهینه سازی قیف بازاریابی دیجیتال

برای به دست آوردن هرچه بیشتر چشم انداز برای تبدیل ، به یک رویکرد جامع برای بازاریابی دیجیتال نیاز خواهید داشت.

که شامل ممیزی از استراتژی بازاریابی شما ، کانال های بازاریابی دیجیتال ، مسیرهای تبدیل وب سایت ، استراتژی سئو و پشته فناوری می باشد .

از آنجا که موارد فوق به صلاحیت های بیشتری نسبت به بیشتر شرکت ها در زیر یک سقف نیاز دارد ، مهمترین مرحله بعدی ممکن است انتخاب شریک بازاریابی مناسب باشد.

کلام نهایی
خدای متعال را شاکریم که توانسته ایم تا به امروز 60 دوره بلند مدت آموزشی در سراسر کشور از جمله شیراز، مراغه، کرمان، بوشهر، سیرجان، اصفهان و…برگزار نماییم و به بیش از 2000 کسب و کار در سراسر کشور خدمات مشاوره ای ارائه کنیم. اگر می خواهید در مورد مشارکت بحث کنید ، برای رزرو تماس به اینجا بروید.

تماس با ما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *