بیزینس کوچینگ

زبان رهبری

زبان رهبری: چرا انتخاب کلمات شما مهم است؟

در اینجا دلیل اهمیت زبانی است که شما به عنوان یک رهبر استفاده می کنید. نکاتی را برای ارتباط بهتر  در زبان رهبری بیاموزید.

در برقراری ارتباط با کارمندانتان، زبان مناسب می تواند تفاوت بین یک محیط کاری شاد و با عملکرد بالا و یک محیط منفی با گردش مالی بالا باشد. گفتگوهای عملکرد را برای تمرکز بر روی کارمند و اهداف شغلی آنها تنظیم کنید. اگر می خواهید مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشید، با بهبود مهارت های شنیداری خود شروع کنید.

خرد متداول در مورد رهبری غالباً به نفع الگوبرداری است، بنابراین ممکن است زیاد به این فکر نکنید که تیم شما چگونه گفته های شما را تفسیر می کند. اما حقیقت این است که کلمات و عبارات شما به شدت بر روحیه و بهره وری تیم شما تأثیر می گذارد.

نحوه صحبت شما با تیم خود

چه بیانیه ای یا پاسخ به یک سؤال – بر آنها تأثیر می گذارد. ارتباط موثر برای موفقیت ضروری است، به شما و تیمتان اجازه می دهد اعتماد ایجاد کنید و نتایج بلندمدت بهتری ایجاد کنید. اهداف توسعه رهبری شما باید شامل یادگیری استفاده از کلمات خود با دقت، حذف اصطلاحات تخصصی برای جلوگیری از سردرگمی و تمرکز بر اهداف نهایی در هنگام برقراری ارتباط باشد.

مناطقی که زبان اهمیت دارد

چندین زمینه حیاتی وجود دارد که زبانی که شما به عنوان رهبر استفاده می کنید بر روحیه، عملیات و حتی حفظ کارمندان تأثیر می گذارد :

  • مدیریت اجرایی
  • استخدام و سوار شدن
  • انضباط کارکنان
  • رهبری انگیزشی

زبان رهبری

مدیریت اجرایی

نحوه بحث در مورد عملکرد و تعامل یک کارمند بسیار مهم است. این بحث‌ها می‌تواند بر نحوه نگاه کارکنان شما به شرکت، رهبری و نقش آنها در تیم شما تأثیر بگذارد. ارتباط مستقیم شما بر آنها تأثیر می گذارد، و همچنین واکنش ها یا پاسخ های شما به سؤالات یا نگرانی های آنها تأثیر می گذارد.

مدیریت عملکرد در حال گذراندن دوران رنسانس است. اهمیت آن گفتگو و نحوه انجام آن [در حال تغییر است]. معمولاً یک طرفه بود و افراد را بر اساس اعداد قضاوت می کرد. اما تحقیقات علوم اعصاب در مورد نحوه واکنش مغز به مکالمات نشان می‌دهد که [این سبک ارتباطی] می‌تواند پاسخ تهدید را تحریک کند.

اگر، برای مثال، بحث عملکرد را با گفتن به یک کارمند 3 یا 4 از 5 شروع کنید – یا با تهدید وضعیت کارمند در شرکت – آنها آن را ناعادلانه و قضاوت کننده تلقی خواهند کرد. سپس گفتگو در جهت خصمانه یا تدافعی پیش خواهد رفت.

بحث های مربوط به عملکرد را برای تمرکز بر کارمند و اهداف شغلی آنها تنظیم کنید تا نشان دهید که برای همکاری با یکدیگر ارزش قائل هستید و می خواهید به آنها کمک کنید.

استخدام و سوار شدن

مدیران اغلب استخدام و استخدام را فرآیندهای ساده ای برای ورود کارکنان جدید به شرکت و راه اندازی آنها با تیم خود می دانند. با این حال، این فرآیندها همچنین فرصتی عالی برای نشان دادن به استخدام‌کنندگان جدید هستند که از شما به‌عنوان رهبرشان چه انتظاراتی داشته باشند، بر اساس نحوه ارتباط شما با نقش آن‌ها، انتظارات شما از کارمندان ، ارزش‌های شرکت و اعضای تیم‌شان.

حضور در شرکت زمان بسیار مهمی است تا اطمینان حاصل شود که کارکنان احساس می کنند در شرکت مورد استقبال قرار می گیرند و دانش اساسی را دریافت می کنند. هنگام صحبت با یک کارمند جدید در طول یک فرآیند متفکرانه ورود ، درک کنید که آنها هنوز همه چیز را نمی‌دانند و هر مفهوم یا زبانی را که ممکن است بعداً نیاز به استفاده از آن داشته باشند توضیح دهید. ارزش‌ ها و تعهد شرکت به فراگیری را به اشتراک بگذارید و با دادن فضایی برای برقراری ارتباط مستقیم با شما، به آن‌ها اجازه دهید بدانند که برای بازخورد آنها ارزش قائل هستید.

عواقب ورود ضعیف شامل بهره وری کمتر، ناکارآمدی بیشتر و جابجایی بیشتر کارکنان است.

انضباط کارکنان

رهبران مؤثر باید از همان ابتدا در مورد خط‌مشی‌های شرکت، از جمله سیاست‌های انضباطی، شفاف باشند ، بنابراین کارکنان بفهمند چه کاری می‌توانند انجام دهند یا نمی‌توانند انجام دهند – و اگر قوانین را زیر پا بگذارند، چه عواقبی به دنبال خواهد داشت.

وقتی کارمندی خط‌مشی را نقض می‌کند، در مورد آنچه در این خط‌مشی بیان می‌کند با او صحبت کنید. توضیح دهید که چرا رفتار یا عمل آنها قابل قبول نبوده و نمی تواند ادامه یابد.

با این حال، به یاد داشته باشید که نحوه صحبت با آنها در مورد نقض آنها بسیار مهم است و باید نشان دهد که شما به عنوان یک شخص به آنها اهمیت می دهید و می خواهید آنها موفق شوند. برای انجام این کار، به آنها فرصت دهید تا در مورد آنچه اتفاق افتاده به زبان خودشان صحبت کنند و در حالی که طرف داستان خود را توضیح می دهند گوش دهید.

رهبری انگیزشی

هر کارمندی متفاوت است و ممکن است به نوع خاصی از زبان انگیزشی بهترین پاسخ را بدهد.  برنامه ریزی کلمات و عبارات برای ارتباط معنادار با کارمندان ضروری است.

تاثیرگذارترین رهبران کسانی هستند که به این فکر می کنند که چگونه به مردم خود انرژی می دهند.  آنها می دانند چه چیزی باعث می شود مردمشان احساس اعتماد کنند و به همین ترتیب چه چیزی انرژی آنها را تخلیه می کند. به جای صحبت در مورد برنامه ها یا اهداف تاکتیکی، آنها می توانند شرایط فعلی کارکنان خود را با نوعی فرصت یا نتیجه ای که به آن اهمیت می دهند مرتبط کنند.

ارزش های اصلی

برخی از ارزش‌های اصلی شرکت شما باید «سختی» و «سادگی» باشد، [بنابراین] از عباراتی بدون پرزهای زیاد برای ایجاد انگیزه در اعضای تیم استفاده کنید – عباراتی مانند، «بیایید این کار را انجام دهیم»، «به انجام کاری که انجام می‌دهید ادامه دهید».

اما هیچ عبارت جادویی واحدی وجود ندارد که به طور مداوم تیم شما را برای دستیابی به بهترین هایش الهام بخشد.  رهبری انگیزشی ناشی از یک ارتباط عاطفی واقعی با تیم شماست.

به چشمان همکاران خود نگاه کنید و از آنها بپرسید که چگونه هستند.  واقعاً به پاسخ‌ها گوش دهید و مرتباً به آن‌ها بگویید که برای چه چیزی در کارشان سپاسگزار هستید و چرا.

 برای این منظور، مشارکت کارکنان در گفتگوی مداوم در مورد مأموریت شرکت و نحوه همسویی کار آنها با آن کمک می‌کند.

زبان رهبری

پیشرفت

پیشرفت را از طریق یک جلسه برنامه ریزی شده منظم و ترجیحاً رو در رو بررسی کنید. تا با پیشرفت هماهنگ شوید و اعتماد ایجاد کنید.  اگر این کار را در فواصل زمانی مناسب انجام دهید، مطمئن خواهید بود که روی چیزهای درست کار می‌شود، مسائل قبل از تبدیل شدن به مشکل بررسی می‌شوند، [که] تیم شما پاسخگو است و شما اطلاعات لازم را دارید. شما باید تصمیم بگیرید استفاده از زبان تشویق کننده اما آگاه به اجرای اهداف و نتایج کلیدی در تمام سطوح در سازمان کمک می کند.

یادگیری زبان رهبری

حتی اگر یک تیم جهانی با پیشینه‌های زبانی و فرهنگی متفاوت را مدیریت کنید، هنوز هم تسلط بر “زبان رهبری” مهم است.

ما به وسیله تجربیات مشترک انسانی زیادی به هم متصل شده ایم. که ما را قادر می سازد به شیوه های جهانی زندگی کنیم، رشد کنیم و تعامل کنیم. صنعت ما، هر کشور [یا] زبانمان که باشد، همه ما برای اداره موفقیت آمیز شرکت هایمان باید با اصول اولیه کسب و کارمان سر و کار داشته باشیم. این موقعیت‌ها و نگرانی‌های تجاری مشترک است که ما را متحد می‌کند و به جلو می‌برد.

با وجود این مشترکات، به یاد داشته باشید که تفاوت های فرهنگی ممکن است بر نحوه تفسیر دیگران از کلمات شما تأثیر بگذارد.  یک احساس روشن و جهانی از مأموریت ضروری است، اما کارکنان بین‌المللی ممکن است انتظار داشته باشند و برای سبک‌های ارتباطی متفاوت ارزش قائل باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *