بازاریابی و فروش, دیجیتال مارکتینگ, مدیریت کسب و کار

ویژگی تبلیغات موثر بر مشتری

چه چیزی یک کمپین تبلیغاتی خوب را می سازد؟

به‌عنوان مصرف‌کننده، همه ما سهم عادلانه‌ای از تبلیغات را دیده‌ایم که ما را شگفت‌زده کرده اند. تبلیغات نقش به سزایی در رشد کسب و کار شما دارند. اما سوال اینجا است که یک تبلیغ خوب برای مشتریان چه ویژگی هایی دارد؟ چه تبلیغات سنتی و چه رسانه های دیجیتال، حقیقت این است که همه کمپین های تبلیغاتی دارای تعدادی ویژگی مشترک هستند. بیایید 10 ویژگی مهم  تبلیغات موثر را بررسی کنیم.

 

 1- تبلیغات خوب تبلیغاتی است

در اصل، تبلیغات نوعی ارتباط است که  هدف آن تبلیغ یک محصول یا خدمات و تشویق فروش است. طبیعتاً تبلیغات خوب تبلیغاتی است.

در حالی که برخی ممکن است از تبلیغات به عنوان “تبلیغ” یاد کنند، اما در واقع دو مفهوم جداگانه هستند. تبلیغات به دنبال تأثیرگذاری بر ایدئولوژی و طرز تفکر یک جمعیت است، در حالی که تبلیغات بر روی تأثیرگذاری بر عادات خرید متمرکز است. یک تبلیغ خوب ماهیت تبلیغاتی دارد، اگرچه این تبلیغ می تواند کم و بیش ظریف باشد.

 

تبلیغات

2- متقاعد کننده باشد

برای دستیابی به هدف اصلی خود (افزایش فروش یک محصول یا خدمات خاص)، تبلیغات موثر باید  مشتریان را متقاعد کند  که یک محصول یا خدمات خاص بهتر از یک پیشنهاد مشابه از یک رقیب است. تبلیغات متقاعد کننده تضمین می کند که یک محصول می تواند نیاز مصرف کننده را برطرف کند یا زندگی او را به نحوی بهبود بخشد.

تبلیغات از منابع مختلفی مانند جلب توجه به  احساسات مصرف کنندگان ، جلب اعتماد آنها با استدلال های اقتدار یا استفاده از دلایل منطقی برای توجیه خرید یک محصول استفاده می کند. 

3- بخشی از استراتژی بازاریابی کلی شرکت باشد

در پس هر کمپین، تفکر استراتژیک زیادی وجود دارد. تبلیغات همیشه با یک  هدف بازاریابی خاص  که نردبان منافع جهانی برند یا شرکت است، هماهنگ است. بنابراین، یک استراتژی تبلیغاتی قوی باید در چارچوب برنامه بازاریابی کلی باشد.

 

تبلیغات

4- هدفمند باشد

در گذشته، تبلیغات برای دستیابی به هر چه بیشتر مخاطبان به رسانه های جمعی مانند رادیو و تلویزیون متکی بود. تبلیغات موثر در دنیای امروز نیازمند  مخاطبان بسیار هدفمند و  تقسیم بندی شده است . 

هر برند دارای  شخصیت خریدار  یا نمایه مشتری ایده آلی است که سعی در جذب آن دارند. هرچه تبلیغات شما بر روی یک مخاطب خاص متمرکزتر باشد، می تواند موثرتر باشد. محتوای پیام های تبلیغاتی شما باید به گونه ای طراحی شود که احساسات و نیازهای مخاطبان شما را به خود جلب کند. تبلیغات اگر سعی در جذب نوع خاصی از افراد نداشته باشند، کار نمی کنند.

5- این یک سرمایه گذاری است

کمپین های تبلیغاتی نیازمند سرمایه گذاری در زمان، منابع و البته پول هستند. عموماً کانالی که آگهی‌ها را منتشر می‌کند، در ازای انتشار آن مبلغ مشخصی را دریافت می‌کند.

یک کمپین تبلیغاتی خوب، سود شرکت را افزایش می دهد و این باید از هزینه سرمایه گذاری شده بیشتر باشد.

 

تبلیغات

6- اورجینال باشد

بر کسی پوشیده نیست که تبلیغات از اشباع بازار رنج می برد. مصرف کنندگان روزانه در معرض صدها تبلیغ در قالب های مختلف قرار می گیرند و اکثر آنها حتی به آنها توجه نمی کنند. بنابراین تبلیغات موثربا استفاده از قالب ها و منابع غیرمنتظره از رقبا متمایز می شود . می‌توانید با تأکید بر جدید بودن محصول یا خدمات خود، ارائه خدمات عالی، یا انجام کاری کاملاً خارج از جعبه، مانند کمپین کوکاکولا «به اشتراک گذاری یک کوکا» توجه کاربر را جلب کنید.

7- خلاق باشد

ویدیوهایی که داستان‌ها، تصاویر تکان‌دهنده، سخنرانی‌های فراموش‌نشدنی، جنگ‌های جذاب و غیره را بیان می‌کنند. تبلیغات مؤثر از خلاقیت برای برجسته‌تر شدن استفاده می‌کنند و یک برند را فوراً قابل شناسایی یا به یاد ماندنی می‌سازند. بهترین تبلیغات خلاقانه کاربران را شگفت زده می کند، آنها را به سمت عمل سوق می دهد و فوراً به یاد ماندنی می شوند، در حالی که به اصول برند وفادار می مانند.

 

خلاق بودن در تبلیغات

8- سازگار باشد

تبلیغات واقعا عالی با هسته اصلی برند و ارزش های مرتبط با آن سازگار هستند. به طور کلی، یک تبلیغ نمی تواند به این هدف دست یابد، به خصوص در یک محیط اشباع. بنابراین، یک جنبه کلیدی تبلیغات، ثبات است.

در حالت ایده‌آل، هر مصرف‌کننده در بین مخاطبان هدف باید تأثیر کافی برای یادآوری نام تجاری و پیام آن داشته باشد، اما نه آنقدر که آزاردهنده یا اشباع شود. همچنین جالب است که در نظر بگیریم که تأثیرات را می توان از طریق یک رسانه تکرار کرد (به عنوان مثال، چندین بار تماشای یک آگهی تلویزیونی یکسان) یا انتقال یک پیام با تطبیق آن با کانال های مختلف (تبلیغات بین کانالی یا چند کانالی).

9-  شخصی سازی شده باشد

شخصی‌سازی در زمان‌های اخیر یک روند مهم و فزاینده است و آسان‌تر از همیشه شده است. تبلیغات واقعاً مؤثر به طور فزاینده ای  بر اساس ویژگی ها و نیازهای یک کاربر خاص شخصی سازی می شوند. 

 

تبلیغات

 

10-اخلاقی باشد

به دلیل قدرت متقاعدسازی آن، تبلیغات باید کنترل شود تا از اطلاعات گمراه کننده یا کمپین های غیراخلاقی جلوگیری شود. در حالی که چندین نهاد عمومی وجود دارند که جنبه اخلاقی تبلیغات را تنظیم می کنند، همچنین ضروری است که  تبلیغ کنندگان و آژانس ها مسئولیت آن را بر عهده بگیرند. در پایان، تبلیغات صادقانه و تمیز ارزش های تبلیغ کننده را منعکس می کند، به بهبود تصویر برند کمک می کند و در دراز مدت مفید است.

 

5 معیار برای اندازه گیری اثربخشی کمپین های تبلیغاتی کمک می‌کند

در زیر چند معیار مهم وجود دارد که به شما در نظارت بر موفقیت کمپین های تبلیغاتی کمک می کند. این یک لیست جامع نیست؛ بلکه اینها معیارهای کلیدی هستند که به شما در شروع کار کمک می کنند.

 

 1- منابع و کانال های ترافیک

وقتی صحبت از منابع ترافیک پولی به میان می آید، برخی از آنها همیشه موثرتر از سایرین خواهند بود. این به شما بستگی دارد که بفهمید کدام یک برای کسب و کار شما بهترعمل می کنند!

 

منابع و کانال های تبلیغاتی

3- نرخ تبدیل 

این مهمترین معیار کمپین شماست زیرا درصد کاربرانی را که اقدام خاصی را در وب سایت شما انجام داده اند به شما می گوید. این اقدام می تواند هر چیزی باشد، از پر کردن فرم گرفته تا ثبت نام برای آزمایش رایگان محصول یا خدمات شما. 

 

2- نرخ کلیک

شاید قبلاً با این یکی آشنا شده باشید. این نسبت کلیک به نمایش برای یک کمپین تبلیغاتی است و اغلب برای اندازه گیری کارایی تبلیغات استفاده می شود.

 

نرخ کلیک

4- نرخ نگهداری

نرخ نگهداری اندازه گیری می کند که چه تعداد از مشتریان خود را در یک بازه زمانی معین حفظ کرده یا نگه داشته اید. معمولاً برابر است با استفاده از محصول یا خدمات شما توسط کاربر بیش از یک بار در روز، ماه در هفته و غیره.

 

5- معیارهای اجتماعی 

در نهایت، ما معیارهای رسانه های اجتماعی را داریم. رسانه های اجتماعی یکی از مهم ترین ابزارهای برندها در اجرای کمپین های تبلیغاتی هستند. شاخص‌هایی مانند تعداد اشتراک‌گذاری‌ها، بازدیدها، لایک‌ها، نظرات و غیره می‌توانند به شما در درک عملکرد کمپین تبلیغاتی خود کمک کنند. 

پاسخگویی

در آخر

خوشحال شدیم که مقاله ما برای شما مفید بوده ما به شما مقاله ( بهترین دوره کوچینگ کسب و کار در شیراز ) پیشنهاد میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *