مدیریت کسب و کار

9دلیلی که باعث کاهش فروش شما می شود

9دلیلی که باعث کاهش فروش شما می شود

عوامل کاهش فروش و نحوه معکوس کردن آن

فروش در هر سازمانی نقش اساسی دارد. این چیزی است که آنها به آن موفقیت قابل اندازه گیری می گویند. یکی دیگر از نقش های مهم فروش، اتصال نیازهای مشتری به محصولات و خدماتی است که یک کسب و کار ارائه می دهد. کاهش فروش می تواند یک شرکت را در آب داغ قرار دهد و بدترین سناریو ورشکستگی است. با این حال، برخی از صاحبان مشاغل از عوامل شکست شرکت خود آگاه نیستند. به همین دلیل درک هر بخش از فرآیند فروش مهم است. عملکرد فروش ناشی از عوامل مختلفی در تجارت است، مانند استراتژی بازاریابی، خود محصول یا خدمات، مدیریت، خدمات مشتری یا بازار.

همه عناصر کسب و کار باید کاملاً هماهنگ باشند. با این حال، مهم نیست که چقدر تلاش می کنید تا کسب و کار را تا حد ممکن روان نگه دارید تا عملکرد فروش عالی داشته باشید، باز هم ممکن است مسائلی وجود داشته باشند که تأثیر مستقیمی بر درآمد دارند. حتی ممکن است از برخی از آنها آگاه نباشید.

در اینجا عوامل کاهش فروش وجود دارد که به راحتی نادیده گرفته می شوند برای عملکرد پایین فروش که می تواند به شما در افزایش حجم فروش کمک کند.

 

 

1- عدم توجه به نیازهای مشتری

درک مشتریان و آگاهی از نیازهای آنها برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است. اگر کسب و کارها ارتباط خود را با مشتریان خود قطع کنند و نتوانند آنچه را که واقعاً نیاز دارند شناسایی کنند، برنامه ریزی بی فایده است.

درک رفتار خرید مشتری، دریافت بازخورد و انجام تجزیه و تحلیل روند رشد فروش به صاحبان کسب و کار پاسخ هایی می دهد.

• آیا آنها از محصولات یا خدمات فعلی شما راضی هستند؟
• آیا آنها ویژگی های بیشتری را می خواهند؟ مزایای بیشتر؟
• آیا آنها هنوز محصولات شما را دوست دارند؟

یافتن پاسخ این سوالات به شما در بهبود یا تغییر استراتژی های بازاریابی کمک می کند.

 

 

2- شرایط کاری بد

یکی از عوامل مهم و گاه نادیده گرفته شده، شرایط بد کاری است. کارمندان باید در حوزه کاری خود خوشحال و راحت باشند، در غیر این صورت مانع از بهره وری می شود که به نوبه خود بر عملکرد فروش شما تأثیر می گذارد. یک مثال می تواند ارائه فرصت های تفریحی برای کارکنان باشد. تویوتا از زمانی که تاسیس شد، مانند بسیاری از شرکت‌های Fortune 500 مانند گوگل، برای انسانی کردن محیط تولید خود تلاش کرده است.

 

3- محصول یا خدمات ارزش پیشنهادی منحصر به فردی ندارد

یک سایت تجارت الکترونیکی به نام “Pipcorn” وجود دارد که در آن مینی پاپ کورن را به صورت آنلاین می فروشند. انواع مختلفی از پاپ کورن در سوپرمارکت وجود دارد، برخی از آنها را حتی می توانید در خانه درست کنید. چه چیزی پاپ کورن پیپ کورن را آنقدر خاص می کند که باید آن را آنلاین سفارش دهید؟

چیزی که آنها را از سایر پاپ کورن ها متمایز می کند این است که کوچک هستند و روی دندان ها و شکم شما راحت تر هستند. آنها همچنین ادعا می کنند که تازه ترین و تردترین هستند. آنها آنقدر موفق هستند که توزیع کاملی در سراسر ایالات متحده با کارکنان و کارخانه خود دارند. اینها چیزهایی هستند که محصول شرکت را از دیگران متمایز می کنند و اساسا ارزش پیشنهادی آن را ایجاد می کنند.

 

4- سوء مدیریت یا شکست رهبری

تصمیمات تجاری باید مطابق با چشم انداز شرکت باشد. یک تصمیم اشتباه می‌تواند باعث شود که کسب‌وکار دچار رکود با کاهش فروش می شود. بسیاری از کسب و کارها به دلیل مدیریت ضعیف شکست می خورند. تفویض اختیارات نادرست، مدیریت ضعیف کارکنان، مشکلات مالی، فرهنگ ناسالم، عدم پذیرش تغییرات، عدم توقع غیر منتظره، اینها تنها نمونه هایی از رهبری ضعیف هستند.

 

 

5- پوسته پوسته شدن زمانی که هنوز آماده نیستید

فرض کنید یک کسب و کار به مدت دو ماه عالی است. بهتر از حد انتظار پیش رفته و درآمدها نسبت به پیش بینی ها دو برابر شده است. بنابراین، شما افراد بیشتری را استخدام می کنید و کالاهای بیشتری به دست می آورید. سپس پس از شش ماه مردم دیگر محصول را نمی‌خرند. هنوز آماده ارتقاء به آن سطح نبود. شما فقط زمانی مقیاس می گیرید که آماده باشید.

 

6- بازاریابی و فروش همسو نیستند

فروش و بازاریابی باید در هر حرکتی با هم همکاری کنند، در غیر این صورت بر فروش تاثیر می گذارد. فروش به تلاش ها و استراتژی های بازاریابی بستگی دارد. یک استراتژی بازاریابی مستحکم که بر اهداف ماهانه و سرنخ های واجد شرایط تمرکز دارد به افزایش فروش کمک می کند.

 

 

7- عدم توجه به رقبا

ممکن است رقیب شما به تازگی محصول جدیدی را با ویژگی های عالی عرضه کرده باشد که بر همه رقبای فعلی برتری دارد، اما شما نمی دانستید که این اتفاق می افتد. شما باید بدانید که چگونه رقیب شما همیشه حرکت می کند تا بتوانید اقدامات فوری انجام دهید و استراتژی هایی را توسعه دهید که بتواند تجارت شما را در بازار رقابتی نگه دارد.

 

8- کارکنان ضعیف آموزش دیده

منابع و آموزش باید شایستگی و اثربخشی کارکنان را تضمین کند. به عنوان مثال، نمایندگان خدمات مشتری بدون آموزش کافی نمی توانند به درستی با مشتریان ارتباط برقرار کنند. برای آموزش مناسب در تمام زمینه های کسب و کار خود زمان و منابعی را در نظر بگیرید.

 

 

9- بی توجهی به وفاداری مشتری

با مشتریانی که همیشه از کسب و کار حمایت می کنند باید به خوبی رفتار شود. ارتباط با مشتری باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد. یک مشتری ناراضی می تواند تأثیر مضری بر شرکت داشته باشد، به خصوص اگر آن مشتری آن را در رسانه های اجتماعی منتشر کند.

کارت‌های وفاداری یا کوپن‌های تخفیف را برای مشتریان عادی ارائه دهید تا بدانند ارزش دارند.

نظرات نهایی در مورد کاهش فروش

حجم فروش که رو به کاهش است یک علامت هشدار دهنده است که چیزی درست نیست.

هر یک از نکات ذکر شده را در کسب و کار خود ارزیابی کنید و ببینید که ممکن است برای خود هزینه فروش داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *