کتاب, منابع انسانی

اهداف سخت چیست؟

اهداف سخت

چطور این اتفاق می‌افتد؟

فرایند هدف‌های سخت مستلزم این است که هر چیزی را برای اهدافتان فدا کنید و موضوع دیگری که به همان اندازه مهم است:

باید توجه خاص و دقیقی به اهداف خود داشته باشید. با توجه به نظرات  ژان مدینا: «هرچه مغز به محرک خاصی بیشتر توجه کند، اطلاعات بیشتری کدگذاری شده و در مغز باقی می‌ماند.»اکنون پاسخ این سوال را گرفتید.

هدف‌های سخت، همه تمرکز شما را به خود جلب کرده و شما را در تلاش برای دستیابی مشتاق‌تر می‌کند. چون سخت‌تر کار می‌کنید، شانس شما برای موفقیت و دستیابی به اهداف افزایش می‌یابد. شما می‌دانید که اهدافتان مهم هستند. این موضوع به شما انگیزه می‌دهد تا آن‌ها را به دست آورید.

 

اهداف سخت چیست؟

سخت مخفف عبارت زیر است.

  • از صمیم قلب
  • متحرک
  • ضروری
  • دشوار

در ادامه، اجازه بدهید این عناصر را تعریف کنیم. تا شروع به درک این موضوع کنید که اهداف سخت همان جایی است که رویاپردازان عمل می کنند.

این فرآیندی است که در آن افکار فرد اجازه ندارد امکانات را محدود کند.

 

از صمیم قلب

هدف قلبی چیزی است که شما به آن اهمیت می دهید. زیرا وقتی به چیزی اهمیت می دهید، به احتمال زیاد می توانید آن را محقق کنید.

 

متحرک

این عنصر به معنای زنده کردن اهدافتان در ذهنتان است. بنابراین، آیا می توانید تصور کنید که وقتی به یک هدف برسید، زندگی شما چگونه خواهد بود؟

زیرا اگر بتوانید تصویری زنده در ذهن خود ایجاد کنید . احتمال موفقیت شما بیشتر است

بنابراین، آیا در مورد وضعیت آینده خیال پردازی می کنید؟ و اغلب به این فکر می کنید که رسیدن به هدف چگونه خواهد بود؟

اگر بله، هدف را زنده می کنید. ایجاد چشم انداز خود از آینده . و این کار را با ساخت انیمیشن انجام دهید.

ضروری

وقتی احساس می کنید که رسیدن به هدف یک نیاز است. یک بار دیگر شانس موفقیت شما بهبود می یابد.

بنابراین، در جایی که معتقد هستید، اهدافی را تعیین کنید. این موفقیت لازم است.

 

دشوار

دگرگونی واقعی زندگی با دستیابی به اهداف دشوار آغاز می شود. بنابراین، اهداف خود را دشوار، اما ممکن کنید.

 

هدف های سخت زندگی = انگیزه :

هدف ‌های سخت شما را با انگیزه نگه می‌دارند؛ اما اغلب مردم به ‌اندازه کافی، خودشان را تحت ‌فشار قرار نمی‌دهند. آن‌ها بیشتر ازآنچه تصور می‌کنند، توانمند هستند. رویکرد هدف ‌های سخت، روشی ایده آل برای کمک به مردم در شناخت ظرفیت حداکثرشان است. حقیقت این است که اغلب مردم حتی به اهدافی که توانایی رسیدن به آن را دارند – البته اگر انگیزه درست داشته باشند – نزدیک هم نمی‌شوند. رویکرد هدف‌ های سخت، اهدافی واقعا ارزشمند برای افراد تعیین می‌کند که الهام ‌بخش و انگیزاننده هستند. وقتی هدفی دشوار برای خود تعیین می‌ کنید، بهترین فرصت دستیابی به هدف را برای خود به وجود آورده‌اید.

 

اهداف SMART ،هوشمندانه نیستند

اغلب شرکت‌ها از فرایند هدف‌گذاری SMART استفاده می‌کنند که در زبان انگلیسی مخفف کلمات «خاص، قابل‌اندازه‌گیری، قابل‌دستیابی، واقع‌گرایانه و دارای مهلت» است. این کار اشتباه بزرگی است. یک هدف خاص، واقع‌گرایانه و قابل‌دسترسی به‌اندازه کافی دشوار یا ترسناک نیست که به چالشی واقعی و انرژی‌زا تبدیل شود. وقتی جان.اف. کندی درخواست کرد که قبل از پایان آن دهه، خود را موظف به تحقق هدف« فرود انسان روی ماه و بازگشت سلامت او به زمین» نماید، هدفی واقعا الهام‌بخش تعریف شد. افراد برای دستیابی به هدف سخت، خود را تحت ‌فشار قرار می‌دهند؛ اما فراموش می‌کنند که اهداف آسان ارزش تلاش کردن ندارند.

 

به اهداف خود تاریخ اتمام بدهید:

بسیار خوب، شما هدفی واقعا دشوار برای خود تعیین کرده‌اید و برای پیگیری آن آماده‌اید.

  • قدم بعدی چیست؟

تاریخ اتمام آن را مشخص کنید، برای مثال، یک سال بعد از شروع کار، وقت دستیابی به اهداف است. وقتی تاریخی را تعیین کردید، این بازه زمانی را به دو قسمت تقسیم کنید (در این مورد، دو بازه ۶ ماهه) و از خودتان بپرسید:« در ۶ ماه اول باید چه کارهایی انجام دهم تا بدانم که در مسیر دست‌یابی کامل به هدف دشوار قرار دارم؟» اکنون، این محدوده را نیز به دو قسمت سه‌ماهه تقسیم کنید و مجددا همان سوال را از خود بپرسید. سپس بازه‌های ۶ هفته‌ای برای خود در نظر بگیرید. تقسیم هر بازه جدید به دو قسمت کوتاه‌تر و پرسیدن آن سوال را تا زمانی ادامه دهید که به یک هفته و یک روز برسید. هر روز از خودتان بپرسید: « امروز باید چه کارهایی انجام دهم تا بدانم که در مسیر دستیابی به هدف دشوار قرار دارم؟» با این روش کنترل کارها، می‌توانید هم‌اکنون تلاش خود برای دستیابی به اهداف را آغاز کنید.

  • به‌علاوه:

 این روند مسیری شفاف در اختیار شما قرار می‌دهد و یادآوری می‌کند که دستیابی به هدف دشوار نیازمند توجه متمرکز و کار روزانه است.

 

نکته :

  • هدف‌های سخت افراد را به تلاش سخت کوشانه وادار می‌کند.
  • وقتی هدفی را برنامه‌ ریزی می‌کنید، زمان دقیقی برای دستیابی به آن مشخص کنید.
  • مهم‌ترین مرحله، کاری است که امروز برای دست‌یابی به هدف انجام می‌دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *