دسته‌بندی نشده, مدیریت کسب و کار

چگونه به طور موثر و سریع برنامه ریزی کنیم؟

 چگونه به طور موثر و سریع برنامه ریزی کنیم؟

چگونه به طور موثر و سریع برنامه ریزی کنیم؟

چگونه به طور موثر و سریع برنامه ریزی کنیم؟ اما در فکر دیگران این است که سخت تر کار کن، نه باهوش تراین به این دلیل است که اغلب، وقتی هدف یا نتیجه ای در ذهن داریم، انگیزه ای داریم که در اولین کارهایی که می توانیم به آنها فکر کنیم، بسیار سخت کار کنیم  و به سرعت وارد آن می شویم. این یک انگیزه احساسی است. حس خوبی داره حتی می تواند احساس سرخوشی ایجاد کند. ما بلافاصله قربانی این باور غلط می شویم که “ساعت کار سخت و طولانی کلید موفقیت است”.  این یک تعصب عمیق اجتماعی است که برای داشتن هسته حقیقت قدرتمندتر است.

سخت کوشی

 سخت کوشی می تواند به رسیدن به هدف کمک کند، اما کافی نیست. علاوه بر این، کار سخت همیشه لازم نیست. حتی می تواند از نتایج خوب جلوگیری کند. داشتن یک برنامه ریزی موثر در زندگی روز مره و کسب و کار بسیاراهمیت دارد، در اینجا چهار مرحله وجود دارد که می توانید برای ایجاد پایه و اساس هدف خود بردارید.

 

مرحله 1: هدف خود را بنویسید

هنگامی که در مورد هدف خود تصمیم گرفتید، آن را یادداشت کنید . دکتر گیل متیوز دریافت که نوشتن یک هدف، احتمال دستیابی به آن را تا 42 درصد افزایش می دهد. با تصویر کردن هدف خود شروع کنید. آن را در ذهن خود ببینید … آن را احساس کنید، آن را بچشید.

خاص

 این “چه کسی، چه چیزی، کی، کجا و چرا” هدف شماست. دقیقاً تعریف خود از موفقیت و اقداماتی را که می خواهید برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید ، شرح دهید.

قابل اندازه گیری 

چگونه پیشرفت خود را اندازه گیری خواهید کرد؟ به عنوان مثال، اگر هدف شما صرفه جویی در پول است، چقدر باید هزینه های خود را کاهش دهید؟ همانطور که پائولو کوئیلو نویسنده می گوید: “هیچ کس نمی تواند با چشمان بسته به هدف خود ضربه بزند.”

 

 چگونه به طور موثر و سریع برنامه ریزی کنیم؟

 

دست یافتنی

آیا مهارت های لازم برای رسیدن به هدف خود را دارید؟ اگر نه، آیا می توانید آنها را خریداری کنید؟ این به معنای دلسردی شما نیست. بلکه باید به شما انگیزه دهد تا اهداف واقع بینانه تعیین کنید و در صورت نیاز به دنبال کمک باشید.

مربوطه

آیا این هدف واقعاً همان چیزی است که شما می خواهید؟ آیا با جاه طلبی های گسترده تر شما همخوانی دارد؟ ایجاد یک «نقشه زندگی» به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی واقعا برای شما مهم است.

محدود به زمان

چه زمانی هدف خود را تکمیل می کنید؟ بدون مهلت، همیشه زمان بیشتری وجود دارد، بنابراین هیچ احساس فوریتی وجود ندارد. تعیین محدودیت زمانی به شما انگیزه می دهد که همین الان ، قبل از اینکه خیلی دیر شود، اقدام کنید.

 

مرحله 2: با تقسیم هدف خود به قسمت های کوچک تر، یک برنامه ایجاد کنید

شناسایی هدف شما اولین قدم بسیار مهم است. اما اهداف بزرگ ممکن است طاقت فرسا باشند، و ممکن است به نظر برسد که شما نمی دانید چگونه به آنجا برسید. متأسفانه، اینجاست که بسیاری از مردم تسلیم می شوند. در عوض، اکنون که می دانید کجا می خواهید تمام کنید، آن را به قسمت های کوچک تقسیم کنید. اگر هدف شما این است که در دو سال یک کسب و کار موفق داشته باشید،  در یک سال کجا باشید؟ شش ماه؟ هفته آینده ؟، برنامه ریزی موثری کنید که هدف شما را به مراحل کوچک و تدریجی تقسیم کند. هر مرحله را یادداشت کنید و مهلتی برای تکمیل آن تعیین کنید. به این ترتیب دریایی که در آن شنا می کنید غرق نمی شوید، فقط یک پا را جلوی پای دیگر می گذارید. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، می دانید که در آن روز چه کاری باید انجام دهید و چرا.

 

 چگونه به طور موثر و سریع برنامه ریزی کنیم؟

 

مرحله 3: برنامه خود را هر روز مرور کنید

یک طرح اولیه خوب نیست اگر هرگز به آن نگاه نکنید. برای ادامه مسیر، حتماً آن را به طور منظم مرور کنید ( در صورت امکان هر روز). هدف خود را هر روز با صدای بلند بخوانید، ترجیحاً به محض اینکه صبح از خواب بیدار شدید. این یک راه عالی برای تعیین نیت خود برای آن روز و حفظ تمرکز خود در جایی است که به آن تعلق دارید: روی برنامه ای که ایجاد کرده اید و اقدامات خاصی که شما را به هدف نزدیک تر می کند تمرکز کنید.

 

مرحله 4: در هدف بمانید

اگر هدف شما به اندازه کافی بزرگ است، برای رسیدن به آن باید تمرکز داشته باشید. زیرا ما در مورد برنامه ای برای زندگی صحبت می کنیم . همانطور که هر بخش از برنامه خود را تکمیل می کنید، لحظه ای را به تشخیص نقطه عطف اختصاص دهید. تمرکز مجدد روی هدفتان به شما یادآوری می‌کند که چرا از ابتدا شروع کرده‌اید و انرژی لازم را به شما می‌دهد.

 

 چگونه به طور موثر و سریع برنامه ریزی کنیم؟

 

چند نکته پایان برای برنامه ریزی کار موثر:

1 – فقط 4-5 ساعت کار واقعی در روز برنامه ریزی کنید. همیشه چیزی برای پر کردن زمان باقی مانده (کار اضافی، سرگرمی، خواب و غیره) وجود دارد.

2 – به اصطلاح چندوظیفه ای (کار بر روی چندین کار به طور همزمان) به شما کمک نمی کند تا وظایف را سریع انجام دهید، بلکه برعکس.

3 – زمانی که احساس استراحت می کنید بیشتر کار کنید. در صورت نیاز به خود فرصت استراحت بدهید.

4 – اگر امکان تقسیم کار به دو بخش «تفکر» و «اجرا» وجود دارد، آن را تقسیم کنید و روی هر قسمت به طور جداگانه و جامع کار کنید.

5 – برای همه کارها زمان مشخصی تعیین کنید. سپس می توانید بهتر تمرکز کنید و بهره وری بیشتری داشته باشید.

وب سایت مسیرکمال بسیار خرسند است که توانسته برای شما مفید باشد. شما میتوانید از محصول ( دوره رموز هدف گذاری ) استفاده کنیدو راه های رسیدن به اهداف خود را شناسایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *