بازاریابی و فروش, دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا را جدی بگیرید!

بازاریابی محتوا را جدی بگیرید!

زمانی که بحث بازاریابی در فضای مجازی می شود، بازاریابی محتوا را نباید فراموش کرد. منظور از بازاریابی محتوا این است که شما محتوایی مفید، کارآمد و رایگان در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهید تا اعتماد آن ها را جلب کرده و در نهایت بتوانید به آن ها بفروشید. در اصل شما با استفاده از تکنیک های بازاریابی محتوا ، اعتبار و اعتماد برای سایت یا شبکه اجتماعی خود ساخته اید.


مزایای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا را جدی بگیرید!


🔴 برترین تکنیک ها در بازاریابی محتوا 🔴


در مرحله اول شما باید شروع به تولید محتوای مفید و کاربردی کنید و همزمان محتوای خود را بر اساس SEO تولید کنید. در ادامه برترین تکنیک های بازاریابی محتوا را با هم مرور می کنیم.

 


1. محصولات خود را به صورت تخصصی بررسی کنید!


اگر به دنبال یک استراتژی مناسب برای SEO و محتوای خود هستید، این قسمت را با دقت بخوانید. معمولا زمانی که فرد روی تبلیغات شما کلیک می کند، به صفحه محصول شما می رسد. این بهترین زمان برای بازاریابی محتوا است. اطلاعات تخصصی و مفید درباره محصول یا خدمات خود در صفحه محصول قرار دهید. مزایا و معایب را دقیق بیان کنید و چیزی را از قلم نیندازید. پیشنهاد می کنم این نکات کوچک را رعایت کنید: 

روش های خرید و توضیحات محصول را دقیق و ساده بیان کنید تا مشتری دچار سردرگمی نشود، از عکس های با کیفیت و دست اول استفاده کنید و همیشه سرعت سایت خود را زیر نظر داشته باشید تا کاربران دچار مشکل نشوند. اگر به فروشگاه های اینترنتی معروف مراجعه کنید و صفحه محصول را ببینید، متوجه خواهید شد که توضیحات محصول هرچه بیشتر باشد، اعتماد سازی هم بیشتر می شود.

نکات بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا را جدی بگیرید!


2. وبلاگ نویسی می کنید؟!


به جرات می توان گفت که وبلاگ نویسی یک عنصر مهم در بازاریابی محتوا می باشد. امروزه وبلاگ نویسی به قدری مهم و کارآمد شده است که برای خود یک شغل محسوب می شود. وبلاگ نویسی تاثیر بسزایی در ترافیک سایت و SEO سایت دارد. در قسمت وبلاگ نویسی هم نکات طلایی ای داریم که با هم مرور می کنیم:

تقلید نکنید و خود واقعیتان باشید، میزان و تعداد مقالات مهم نیست بلکه چگالی بالا در یک وضوع مهم است، برای خودتان یک استراتژی خاص طراحی و اجرا کنید تا در انتخاب موضوع محتوا دچار سردرگمی نشوید. 

 


3. تکنیک پاسخ به سوالات چیست؟


با چرخی در اینترنت و خواندن مقاله های اینترنتی، بارها با کلماتی مثل چطور و چگونه رو به رو می شوید. این ها کلماتی هستند که باعث می شوند مخاطب احساس کند به جواب مورد نظرش رسیده است. در بازاریابی محتوا کلماتی همچون چطور، چگونه و چرا، بسیار کاربردی هستند ، البته در حالتی که هوشمندانه از آن ها استفاده کنید. تمام این نکات به استراتژی ای که شما برای کلمات کلیدی خود دارید بستگی دارد. 4 نکته زیر در بازاریابی محتوا به روش پرسش و پاسخ، بسیار مهم هستند:

دسترسی و ابزار جستجو در سایت شما بسیار مهم است، پیشنهاد می کنم در ابتدا از آموزش نکات ساده شروع کنید، سعی کنید موضوع خود را تخصصی انتخاب کنید، کاربران را با موضوع درگیر کنید تا مجبور به گذاشتن نظر شوند.

اهداف بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا را جدی بگیرید!


4. نقد و گزارش تهیه کنید!


اگر شما می خواهید در چشم مخاطب تاثیر گذار باشید، باید شروع کنید به گزارش نویسی و بررسی و نقد محصولات و خدمات موجود در فضای مجازی. در این قسمت از بحث بازاریابی محتوا ، معمولا افراد بر روی موضوع خاصی متمرکز می شوند و شروع به تولید محتوا می کنند. در بازاریابی محتوا این روش بیشتر برای صفحاتی کاربرد دارند که قصد دارند در آینده تبلیغات بگیرند و از این راه کسب درامد کنند. تهیه گزارش در بازاریابی محتوا دارای یک سری اصول است که در ادامه به آن ها می پردازیم:

اگر وب سایت یا محصولی را نقد می کنید حتما یک لینک از همان صفحه بگذارید، جامع بنویسید و فقط یک موضوع تخصصی را پیگیری کنید، فضایی را فراهم کنید تا کاربران در شبکه های اجتماعی مجبور به نظر دادن شوند.

 


🔴 راهکار های ثانویه در بازاریابی محتوا را بشناسید 🔴


راهکار هایی که در ادامه به آن هامی پردازیم را می توانید با استفاده تمام روش های بازاریابی محتوا که در بالا به آن ها اشاره کردیم استفاده کنید. این راهکار ها را نمی توانید به تنهایی و بدون استفاده از راه های بالا استفاده کنید. زیرا بدون استفاده از تکنیک های بازاریابی محتوا ، این تکنیک ها جذابیتی نخواهند داشت.


1. برترین ها، بی همتا ها و خاص ترین ها


کلماتی مانند بهترین، جدیدترین، سریعترین و.. را هر روز در فضای اینترنتی مشاهده می کنید. این کلمات بسیار مهم هستند و یک استراتژی محسوب می شوند. یک لیست از بهترین ها تهیه کنید شروع به تولید محتوا کنید. این عمل به جذب مخاطب و ترافیک سایت یا صفحه شما کمک می کند. نکات زیر را در قسمت بهترین ها رعایت کنید:

اصل محتوا را بر اساس سادگی تولید کنید، منابع خود را هوشمندانه و با اطمینان انتخاب کنید، عنوان را هوشمندانه و جذاب بنویسید؛

 


2. اینفوگرافیک تهیه کنید


در بازاریابی محتوا یکی از سریعترین راه های انتقال اطلاعات، تهیه و استفاده از اینفوگرافیک می باشد که بر خلاف انتظار در کشور ما زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. در این حالت امکان انتقال اطلاعات بین کاربران بسیار بالا است و بی هزینه برای شما تبلیغ محسوب می شود. البته این تکنیک به تنهایی جذاب نیست و نکاتی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

موتور های جستجو قادر به تشخیص اینفوگرافیک نیستند، بنابراین محتوا هم باید همراه اینفوگرافیک باشد، فقط اطلاعات مهم را منتقل کنید و از زیاده گویی بپرهیزید، ترکیب نمودار و تصویر می تواند یک داستان را برای کاربر زنده کند؛

آموزش بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا را جدی بگیرید!


3. کتاب های الکترونیکی، یک تکنیک همیشگی


همانطور که اکثر شما هم مطلع هستید، در بازاریابی محتوا ، تولید کتاب های الکترونیکی زحمات زیادی دارد و بسیاری به همین دلیل این روش را نادیده می گیرند. اما این تکنیک فقط برای دریافت اطلاعات کاربران مانند نام، شماره تلفن و ایمیل می باشد. یک کتاب مفید الکترونیکی را رایگان در اختیار کاربران خود قرار دهید تا از اطلاعات آن ها برای بازاریابی استفاده کنید. در اجرای این تکنیک باید نکاتی را رعایت کنید:

در نقاط مختلف از کتاب نامی از خودتان به جا بگذارید، تعداد صفحات کتاب را متوسط انتخاب کنید، با استفاده از تصاویر با کیفیت و جذاب نظر کاربر را به خود جلب کنید.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( بازاریابی محتوا را جدی بگیرید! ) خواندیم، پیرامون تکنیک ها بازاریابی محتوا بود. مطالب فوق می تواند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر هدف شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ  و بازاریابی را مطالعه فرمایید.

جهت خواندن مقاله 15 ویژگی افراد موفق در تجارت آنلاین!کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *