بازاریابی و فروش

مهارت های ارتباطی تلفنی

مهارت های ارتباطی تلفنی برای موفقیت در تجارت

در همه کاری هنری وجود دارد، از جمله مهارت های ارتباطی تلفنی که یک موضوع مهم در موفقیت در تجارت شما محسوب می شود. چه در حال برقراری تماس های فروش یا ارائه خدمات به مشتریان باشید ، داشتن مهارت های ارتباطی تلفنی قوی برای موفقیت ضروری است.

فرض کنید با یک سرویس مدیریت رسانه اجتماعی که از آن استفاده می‌کردید، تماس پشتیبانی برقرار می‌کنید. نماینده ای که با او صحبت می کنید سردرگم است، حواسش پرت است و نمی تواند به هیچ یک از سوالات شما پاسخ دهد. شما ناراضی مانده‌اید و در نتیجه آن تعامل ناخوشایند، خدمات آنها را کنار بگذارید.

مدیریت زمان

مدیریت زمان موثر به شما امکان می دهد تا تماس ها را اولویت بندی کنید، زمان مناسب را برای هر مکالمه اختصاص دهید و از تاخیرهای غیرضروری جلوگیری کنید. این به شما کمک می کند تا سازماندهی شده باشید و از برقراری تماس های مهم و رعایت ضرب الاجل اطمینان حاصل کنید.

مدیریت کارآمد زمان همچنین شما را قادر می‌سازد تا به نکات کلیدی صحبت خود برسید، در حالی که به شما زمان می‌دهد تا گوش کنید، توجه کافی داشته باشید و روی تماس‌ گیرنده تمرکز کنید، که منجر به مکالمات معنادارتر و تاثیرگذارتر می‌شود.

سازماندهی

سازماندهی یک مهارت تلفنی بسیار مهم است که به طور قابل توجهی بر اثربخشی ارتباط تأثیر می گذارد.  با منظم ماندن، می توانید به سرعت به اطلاعات مهم دسترسی پیدا کنید و از مکالمات روان و کارآمد اطمینان حاصل کنید. سازماندهی بودن همچنین به شما امکان می دهد جزئیات مهم مانند ترجیحات مشتری یا تعاملات قبلی را پیگیری کنید. این به شما امکان می دهد خدمات شخصی و استثنایی ارائه دهید، در حالی که به تماس گیرنده احساس می کند که اولویت بالایی دارد.

حفظ یک رویکرد ساختار یافته یا سازمان‌ یافته برای تماس‌ ها همچنین می‌تواند تضمین کند که تمام مراحل لازم در طول تماس دنبال می‌شود. خطاها را به حداقل می‌رساند و کارایی را به حداکثر می‌رساند.

در نهایت، سازمان شما را قادر می‌سازد تا وظایف را اولویت‌ بندی کنید. پیگیری‌ها را برنامه‌ریزی کنید، روابط را به‌طور یکپارچه ایجاد و حفظ کنید، و از تماس‌ها یا پروژه‌ های همزمان مطلع شوید.

مهارت های ارتباطی تلفنی

مهارتهای فنی

دانستن راه خود در مورد سیستم ‌های تلفن، نرم‌افزار ردیابی تماس ، ابزارهای CRM و سایر منابع فنی به شما امکان می‌دهد مکالمات را به‌طور یکپارچه هدایت کنید و تجربه‌ای عالی به مشتری ارائه دهید.

دانستن نحوه عیب ‌یابی مشکلات فنی که ممکن است در طول تماس ایجاد شود، حداقل اختلالات، آرامش تحت فشار و ادامه حرفه‌ای بودن را در صورت وقوع اجتناب‌ناپذیر تضمین می‌کند.

پژوهش

اگر در حال برقراری تماس های فروش، انجام تحقیقات بازار، یا صرفاً تلاش برای ارائه خدمات عالی به مشتریان، داشتن مهارت های تحقیقاتی قوی حیاتی است.

تحقیقات به شما امکان می دهد اطلاعات مرتبطی را در مورد تماس گیرندگان خود جمع آوری کنید. با درک اینکه آنها چه کسانی هستند، پیشینه آنها و نیازهای آنها، می توانید مکالمات خود را طوری تنظیم کنید که با آنها طنین انداز شده و راه حل های شخصی ارائه دهید. این به ایجاد اعتماد، ارتباط و در نهایت منجر به نتایج موفق ‌تر کمک می‌کند.

تخصص در ارتباط با محصول یا خدمات

وقتی نوبت به بحث در مورد شرکت شما می رسد، باید بدانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید تا از طریق تلفن مطمئن و معتبر به نظر برسید. گرفتار شدن در موقعیتی که در آن به طرز ناشیانه ای صبر می کنید، وحشت زده به نظر می رسید یا دیوانه وار در تلاش برای جستجوی پاسخ هستید در حالی که با یک مشتری بالقوه صحبت می کنید، برای شما یا تصویر شرکتتان ایده آل نیست.

تسلط کامل به محصولات و خدمات کسب و کارتان به شما کمک می کند تا مکالمات را با اطمینان انجام دهید.

گوش دادن فعال

گفتگوها مونولوگ های یک طرفه نیستند. برای داشتن یک بحث طبیعی و سازنده، باید گوش دادن فعال را تمرین کنید.

با شرکت فعال در مکالمه و گوش دادن دقیق به نیازهای تماس گیرنده، می توانید اطلاعات ارزشمندی را جمع آوری کنید و نگرانی های آنها را عمیق تر درک کنید.

گوش دادن فعال همچنین به شما این امکان را می‌دهد که همدلانه پاسخ دهید. به سؤالات خاص رسیدگی کنید، و راه ‌حل‌های مناسب ارائه دهید و تعهد خود را به رضایت مشتری نشان دهید.

با درک واقعی دیدگاه تماس گیرنده و پاسخ دادن فعالانه، می توانید اعتماد ایجاد کنید. روابط را تقویت کنید و تجربه مثبتی را برای هر دو طرف تضمین کنید.

انعطاف پذیری

با تماس تلفنی کاری خود مانند یک مکالمه دوستانه راحت رفتار کنید. در حالی که سازماندهی کلید بهره وری است، لازم نیست سختگیر باشید.

در واقع، انعطاف پذیری برای یک مکالمه موفق مهم است. توانایی تنظیم رویکرد خود و انطباق با نیازهای مختلف مشتری برای ارتباط موفق بسیار مهم است.

انعطاف ‌پذیری به شما اجازه می‌دهد تا بدون از دست دادن تمرکز یا خونسردی، با سؤالات، شکایت‌ ها یا تغییرات غیرمنتظره در جهت مکالمه به راحتی رسیدگی کنید. همچنین شما را قادر می سازد تا سبک ارتباطی خود را متناسب با شخصیت های مختلف و ترجیحات مشتری تنظیم کنید. با نشان دادن انعطاف ‌پذیری، می‌توانید خدمات استثنایی به مشتریان ارائه دهید، ارتباط برقرار کنید، و به طور موثر در هر چالشی که ممکن است در طول تعاملات تلفنی ایجاد شود، پیمایش کنید.

مهارت های ارتباطی تلفنی

حل مسئله مشتری

چالش ها به ناچار در طول تماس های تلفنی بوجود می آیند. مشتریان سوالاتی – یا حتی شکایاتی، از عیب یابی تا نیاز به مشاوره فوری در مورد نحوه استفاده از یک محصول خاص خواهند داشت. شما باید آماده ارائه یا جستجوی راه حل به مشتریان خود باشید.

با گوش دادن فعالانه و تجزیه و تحلیل نیازهای مشتری، می توانید علت اصلی مشکل آنها را شناسایی کرده و راه حل های مناسب ارائه دهید.

حل موثر مسئله مستلزم ترکیبی از تفکر انتقادی، تدبیر و خلاقیت در یافتن راه حل است. همچنین تعهد شما را به رضایت مشتری نشان می دهد و اعتماد و اطمینان را در توانایی های شما القا می کند.

در نهایت، توسعه مهارت ‌های حل مسئله قوی برای مکالمات تلفنی شما را قادر می‌سازد خدمات استثنایی ارائه دهید. وفاداری مشتری را افزایش دهید و خود را از رقبا متمایز کنید.

مهارت های بین فردی

دوستی

هیچ کس نمی خواهد با یک ربات صحبت کند. سرد بودن و غیرصمیمی بودن به نتیجه خوبی در طول یک تماس کاری منجر نمی شود.  دوستی می تواند به پراکندگی تنش، تقویت روابط و ایجاد حس اعتماد و راحتی کمک کند. همچنین به تعامل لذت بخش تر و به یاد ماندنی تر کمک می کند و تأثیر مثبت ماندگاری بر جای می گذارد.

تسلط بر شخصیت به عنوان یکی از مهارت های ارتباطی تلفنی ، رضایت مشتری را افزایش می دهد، وفاداری را تقویت می کند و زمینه را برای ارتباط موفق فراهم می کند.

یکدلی

همدلی یک مهارت تلفنی حیاتی است که به شما امکان می دهد در سطح احساسی عمیقاً با تماس گیرندگان ارتباط برقرار کنید.  با قرار دادن خود به جای آنها و درک احساسات و نگرانی های آنها، می توانید حمایت واقعی را ارائه دهید و حس اعتماد و شفقت را تقویت کنید. همدلی در مکالمات تلفنی به ایجاد یک محیط امن و حمایتی کمک می کند. و امکان حل موثر مشکلات و یافتن راه حل های مناسب را فراهم می کند.

مسیر کمال

مهارت های ارتباطی تلفنی

آقای مهدی حسینی بنیانگذار موسسه ی مسیر کمال یکی از بهترین مربی های کوچینگ کسب و کار شیراز با برگزاری دوره های کاربردی نظیر بازاریابی و فروش تلفنی در شیراز ،بهترین دوره بیزینس کوچینگ در شیراز، دوره نوابغ فروش شیراز ، دوره ی کسب و کار و … در تمام این سالها بر این بوده که برای شما عزیزان برنامه های جامعی در زمینه ی کسب و کار و بیزینس شما تدوین کند. آموزشهای لازم برای شروع کسب و کار، فروش بیشتر و در کل موفقیت بیشتر در بیزینس شما اجرا کند. برای اطلاع از دوره های مسیر کمال میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

071-36233354-55  یا 09170808088

نوشته های مشابه

18 دیدگاه در “مهارت های ارتباطی تلفنی

 1. احمدی گفت:

  واقعا ممنون برای این موضوع خیلی مهمی که بهش اشاره کردین توی سایتتون من بقیه مطالبتون رو هم خوندم لذت بردم

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 2. حامد گفت:

  عالی بود این موضوع خیلی ممنونم

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 3. Soraya گفت:

  چه موضوع مهمی رو اشاره کردین 👍👍

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 4. فاطمه گفت:

  واقعا یکی از خفن‌ترین‌های شیراز هستید

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 5. محمد گفت:

  سپاس از جناب آقای حسینی بابت دوره‌های خیلی خفنی که برگزار می‌کنم من دو تا از دوره‌ها را شرکت کردم و برام واقعاً خوب بودن

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 6. Ferferi گفت:

  چه مطلب جالبی

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 7. ستاره سهیل گفت:

  ممنون از لطف شما برای این مطالب خوب . من دوره ی نوابغ فروش رو شرکت کردم عالی بود

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 8. ZAHRA گفت:

  خیلی عالی بود

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 9. مریم گفت:

  تشکر از جناب حسینی بابت موسسه ی خوبتون

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *