دیجیتال مارکتینگ

مشخصات یک دیجیتال مارکتر

امروزه اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای تمامی مدیران و افراد جامعه نمایان شده است. طبق تحقیقات به عمل آمده سرعت کار در دیجیتال مارکتینگ نزدیک به ده برابر بیشتر از بازاریابی سنتی می باشد. یک دیجیتال مارکتر موفق باید دارای خصوصیاتی باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.


شرح وظایف کارشناس دیجیتال مارکتینگ

مشخصات یک دیجیتال مارکتر


🔴 دیجیتال مارکتر باید به روز باشد 🔴


در دنیای دیجیتال مارکتینگ تغییرات با سرعت بالایی انجام می پذیرد و باید هر روز منتظر اتفاقات و آپدیت های جدید باشید. بنابراین شما باید با تغییرات همسو شوید تا یک دیجیتال مارکتر موفق باشید. در اصل شما باید استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را بر اساس همین تغییرات پیش ببرید. اما برای یک دیجیتال مارکتر موفق، فقط به روز بودن کافی نیست و باید نکات قدیمی را هم اجرا کنید مانند نکات سئو، کلمات کلیدی، بک لینک و.. در واقع شما به عنوان یک دیجیتال مارکتر یک روال همیشگی را دنبال می کنید ولی باید با تغییرات جدید نیز همسو باشید. 

 


عطش آموزش باید همیشگی باشد!


منظور از عطش آموزش این است که یک دیجیتال مارکتر باید همیشه به دنبال یادگیری و آموزش روش های نوین باشد. اگر شما بخواهید تمامی موضوعات را یاد بگیرید، هیچوقت نمی توانید تخصص خاصی را به شکل حرفه ای یاد بگیرید. اگر می خواهید یک دیجیتال مارکتر موفق باشید، یک تخصص را به صورت حرفه ای دنبال کنید تا یک مزیت رقابتی برای شما محسوب شود. شما باید از تمامی مسائل روز در دیجیتال مارکتینگ آگاه باشید ولی حداقل در یک زمینه باید تخصص بالایی داشته باشید تا دیگران روی شما حساب باز کنند. اخبار و مقاله های دیجیتال مارکتینگ را دنبال کنید، مقاله و کتاب بخوانید، ولی در کل سعی کنید که در یک زمینه به صورت تخصصی کار کنید.

شرح شغل کارشناس دیجیتال مارکتینگ

مشخصات یک دیجیتال مارکتر


 ابزار های دیجیتال مارکتینگ را بشناسید!


شما به عنوان یک دیجیتال مارکتر ، ابزارهای رایگان بسیاری در اختیار دارید که می توانند کار شما را بسیار راحت تر و سریعتر کنند. ابزارهایی مانند google analytics و google web master ابزارهای پر کاربرد هستند، ولی شما می توانید با مطالعه مقاله ی ( ۱۰ ابزار برتر دیجیتال مارکتینگ|۲۰۱۹| ) ، اطلاعات جامع تری در این خصوص کسب کنید.

 


شبکه های اجتماعی یک فرصت عالی!


امروزه همه ما از اهمیت شبکه های اجتماعی در کسب و کار خود مطلع هستیم. اما شما به عنوان یک دیجیتال مارکتر باید تمام تغییرات و الگوریتم های شبکه های اجتماعی را دنبال کنید. در بخش شبکه های اجتماعی هم شما ابزارهایی در اختیار دارید که به صورت رایگان در اختیار شماست مانند buffer، hootsuite و.. کافیست یک سرچ در گوگل بزنید تا انواع ابزارهای شبکه های اجتماعی را دانلود و از آنها استفاده کنید.

شرح وظایف واحد دیجیتال مارکتینگ

مشخصات یک دیجیتال مارکتر


 ابزارهای گرافیکی را بشناسید!


یک دیجیتال مارکتر حرفه ای، باید بتواند حداقل در یک ابزار گرافیکی تخصص بالا داشته باشد. اما اگر شما هم می خواهید یک دیجیتال مارکتر حرفه ای بشوید باید با ابزار های اولیه آشنا باشید و حداقل طراحی یک پوستر و ریسایز کردن عکس برای شما مشکلی ایجاد نکند. همه می دانیم که بنر ها و پوستر های سایت از اهمیت بالای برخوردار است، و در همین راستا اگر شما زمان و تخصص کافی در این زمینه را ندارید، قسمت طراحی را به یک طراح خلاق واگذار کنید تا نتیجه کار را در بهبود سئو و جذب مخاطب بیشتر ببینید. اگر ظاهر سایت شما برای کاربر دلنشین باشد، کاربر زمان بیشتری را در سایت شما سپری می کند و این یعنی جذب ترافیک برای سایت شما.

 


 خصوصیات یک دیجیتال مارکتر


در قدم اول، یک دیجیتال مارکتر باید همیشه به دنبال راه های جدید برای انجام دادن کار ها باشد. تحت هیچ شرایطی نگذارید وضعیت ثابت بماند و همیشه به دنبال راهی برای پیشرفت کار باشید. یک نصیحت از من به شما، همیشه کنجکاو باشید و راه های مختلف را امتحان کنید و در انتها  همه راه ها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین ابزارها و ترفند ها را برای پیشبرد کار خود انتخاب کنید. ابزارها، بزرگترین نقطه قوت در دیجیتال مارکتینگ هستند، پس از آن ها قافل نشوید.

شرح شغل دیجیتال مارکتینگ

مشخصات یک دیجیتال مارکتر


یک استراتژی مناسب داشته باشید


در مرحله اول شما باید یک نقشه راه مشخص برای خود داشته باشید و با فعالیت حرفه ای در شبکه های اجتماعی و سایت، کاربران را از برند خود مطلع سازید. طراحی سایت را جدی بگیرید و به عنوان یک دیجیتال مارکتر باید بدانید مخاطب در چه حالتی از ظاهر سایت شما لذت می برد. تبلیغات خود را هدفمند ارائه دهید. منظور از هدفمند این است که شما باید دقیقا بدانید مخاطبتان در کدام شبکه اجتماعی فعالیت بیشتری دارد و از طرف دیگر، طراحی پوستر تبلیغاتی شما باید به شکلی باشد که در همان نگاه اول نظر مخاطب را جلب کند.

7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ


🔴 این نکات طلایی را فراموش نکنید 🔴


ایده ها و ابزارها باید همگی تست شوند، بنابراین اگر شکست خوردید نا امید نشوید و راه های دیگر را انتخاب کنید. تمام قسمت های دیجیتال مارکتینگ و کار شما دیجیتال مارکتر ها به همین تست ها و امتحان کردن ابزارها و راه ها بستگی دارد، پس نا امید نشوید و همیشه به دنبال راه های جدید باشید.

همه ما میدانیم که حفظ مشتری خیلی بهتر و آسان تر از پیدا کردن مشتری جدید است. بنابراین در حفظ مشتری های قدیمی و ثابت خود کوشا باشید. یکی از وظایف اصلی یک دیجیتال مارکتر این است که ارتباطات جدید بسازد و به هیچ وجه کامنت و مسیج بی پاسخ نگذارد. کاری کنید که کاربر همیشه حس کند که یک نفر آماده پاسخگویی است و اینگونه است که شما از کاربر معمولی یک مشتری وفادار می سازید.

تا زمانی که شما یا کارمندانتان نگرش منفی داشته باشید، تحت هیچ شرایطی موفق نخواهید شد. نوع نگاه و باور شما مهمترین اصل در هر کاری می باشد، بنابراین سعی کنید یک محیط مثبت و امیدوار برای خود و کارمندانتان مهیا کنید.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( مشخصات یک دیجیتال مارکتر ) خواندیم، پیرامون بحث دیجیتال مارکتینگ و مشخصات یک دیجیتال مارکتر بود. مطالب فوق می توانند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر هدف شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی را مطالعه فرمایید.

جهت خواندن مقاله محاسن دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *