تفاوت مدیریت کارکنان دهه شصت و هفتادی

ویژگی کارکنان دهه هفتاد

تفاوت مدیریت کارکنان دهه شصت و هفتادی در چیست؟ نوع کارکرد و تفریحات این دو دهه بسیار با هم متفاوت هستند اصطلاحا کارکنان دهه شصت حرف شنو تر هستند و در مقابل تغییرات سخت تر کنار می آیند اما کارکنان دهه هفتاد به دلیل حجم بالای اطلاعات و گسترش شبکه های اجتماعی کارکرد متفاوتی دارند. زمانی که در یک سازمان کاکنان هر دو دهه مشغول کار و فعالیت باشند این مسئله تبدیل به یک چالش برای مدیران خواهد شد.

در این مقاله تفاوت مدیریت کارکنان دهه شصت و هفتادی را برای شما خواهیم گفت تا با تفاوت های این دو دهه بیشتر آشنا شوید،با ما همراه باشید.

ویژگی کارکنان دهه هفتادی : 

 

  • یک شبه ره صد ساله:

نسل جدید تمایل دارد که زود به همه چیزهایی که می خواهد برسد. زود ارتقا پیدا کند، زود صاحب همه چیز شود، زود به مسافرت های خارجی برود و … . بنابراین در سازمان ها باید فضایی فراهم شود تا افراد بتوانند با بروز شایستگی ها و عملکردهای قابل توجه، ارتقا پیدا کنند و یا به پاداش های چشم گیر دست یابند. گذاشتن یک دستورالعمل با مسیر ارتقای مشخص و با پرداخت مشخص برای نسل جدید روش مناسبی است.

  • تمایل به تنوع کاری:

نسل جدید خیلی زود از کارهای تکراری خسته می شود و راحت سازمان را به خاطر یکنواخت شدن کار ترک میکند. در حالی که در نسل قبلی چنین مسئله ای وجود نداشت. مدیران باید به دنیال ایجاد تنوع در کارها باشند و نباید انتظار داشته باشند که کارکنان نسل جدید یکسری کارهای روتین را در فضا خشک سازمانی برای مدت طولانی انجام دهند. تنوع در کار مثل یک پاداش برای اوست.

  • رهبری مشارکتی به جای استبدادی:

نسل قبل زاده دوران پدرسالاری است و در فضای سازمان هم مطیع و فرمانبردار شد. اما نسل جدید زاده دوران فرزندسالاری است و مسلما سرسپردگی نسل قبل را ندارد. بنابراین سبک های رهبری از حالت استبدادی و دیکتاتوری باید خارج شود و به سمت سبک های مشارکتی و اقناعی حرکت کند.

  • آگاهی بیشتر:

به علت وجود اینترنت و گستردگی شبکه های اجتماعی، نسل جدید آگاهی بیشتری نسبت به مسائل مختلف دارند. بنابراین مدیران نمی توانند بگویند «این کار را انجام بده چون من می گویم»، نسل جدید باید با استدلال کافی قانع به انجام کاری شود. اگر هم قانع شود، به علت سطح آگاهی بالاتر، عملکردی ورای انتظار مدیرانی که زاده نسل گذشته هستند، خواهد داشت.

اگر مایلید از مشاوره منابع انسانی استفاده کنید، همین الان کلمه مشاوره را به شماره ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ ارسال کنید.

 

  • توجه بیشتر به تعادل کار و زندگی:

نسل جدید به تفریح و خوش گذرانی بیشتر از نسل قبل توجه می کند. در واقع کار را برای زندگی و تفریح می خواهد نه برای کار. بنابراین سازمان هم باید فضایی برای بیشتر به تعادل کار و زندگی در بسته های مزایای خود توجه کند. مثلا نسل جدید ترجیح می دهد سفر کیش برود تا اینکه سبد معیشت خانوار دریافت کند!

  • تغییر پذیری آسان تر:

نسل جدید خیلی راحت تر از نسل قبل می تواند خود را با شرایط جدید وفق دهد چون در عصری به دنیا آمده است که همه چیز به سرعت در حال تغییر است و کنار آمدن با تغییر برایش آسان تر است. این یک فرصت برای سازمان ها است تا تغییرات مورد نیاز در استراتژی ها، سیستم ها و فرایندها را راحت تر مدیریت کنند.

  • تمایل به تصدیق بیرونی:

نسل جدید خیلی به خواسته های دیگران توجه می کند و سعی می کند توجه دیگران را بر انگیزاند. این مسئله در سبک زندگی نسل جدید مشهود است، آنها تشنه تمجید و گرفتن پاداش های بیرونی هستند. بنابراین در سازمان هم نیاز به به دریافت بازخورهای مثبت و پاداش در او تقویت شده است.

  • تمایل به تعامل با تکنولوژی:

نسل جدید تمایل دارند از طریق شبکه های اجتماعی، پیامک، وایبر و … تعامل کنند. در حالی که نسل قبل تمایل به ارتباط رودرو یا تلفنی داشتند. به این مسئله می توان به چشم یک فرصت نگاه کرد. مدیر می تواند مطلبی را به ارسال یک فیلم کوتاه در وایبر به کارکنانش بفهماند یا از کارمند خود که عملکرد خوبی دارد تشکر کند. علاوه بر این به راحتی می توان در شرکت های با فاصله جغرافیایی از ویدئو کنفرانس ها و تعاملات الکترونیکی استفاده کرد. فرصت خوبی هم برای کاغذ زدایی از تعاملات و بایگانی های سازمانی ایجاد شده است.

  • تمایل به داشتن کار منعطف:

سخت بتوان در نسل جدید کسانی را پیدا کرد که تمایل داشته باشد در چارچوب زمانی مشخصی در سر کار حاضر شوند. نسل جدید مایل است تا ساعات کاری شناوری داشته باشد و یا حتی برخی از کارها را با استفاده از ابزارهای ارتباطی کنونی، از خانه انجام دهد. در واقع کار شناور برای نسل جدید یک بسته مزایای خوب به حساب می آید.

  • رسمیت کمتر:

آیا واقعا می توان نسل جدید را مجبور به پوشیدن لباس های رسمی کرد؟ نسل جدید از چارچوب ها بیزار است. دوست دارد راحت بپوشد، راحت تعامل کند و راحت اطلاعات بگیرد. اینکه باید برای رسیدن به اطلاعات و داده های مورد نیاز نامه نگاری های طولانی شود، برای نسل جدید خسته کننده است. بنابراین فضای خوبی فراهم هست تا از سازمان ها بوروکراسی زدایی شود.

اگر مایلید از مشاوره منابع انسانی استفاده کنید، همین الان کلمه مشاوره را به شماره ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ ارسال کنید.

 

اگر مایلید اصول مدیریت کسب و کار را حرفه ای و کاربردی بیاموزید کلیک کنید

دوره بیزینس کوچینگ

 

اگر مایلید در زمینه دوره بیزینس کوچینگ مشاوره تخصصی دریافت کنید کلمه دوره بیزینس کوچینگ را به ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ ارسال کنید

 

کلاب هاوس مهدی حسینی

به Clubhouse مهدی حسینی بپیوندید

 

در این مقاله تفاوت مدیریت کارکنان دهه شصت و هفتادی و ویژگی کارکنان دهه هفتادی را توضیح دادیم .اگر مایلید از مشاوره مهدی حسینی استفاده کنید کلیک کنید.

اگر مایلید در زمینه فروش و بازاریابی ، مدیریت کسب و کار ، منابع انسانی ، برندینگ، مشاوره تخصصی دریافت کنید کلمه مشاوره را به شماره ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ پیامک کنید.

 

برای دریافت جدیدترین مقالات و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

خواندن این مطالب به شما کارآفرین عزیز پیشنهاد می شود
خلاصه کتاب استثنا باشید از دارن هاردی
استثنا باشید

دارن هاردی در کتاب استثنا باشید در پی آن است که روشهای علمی و استراتژیهایی را به شما بیاموزد که شما Read more

خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی
دارن هاردی

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب دارن هاردی توضیح داده که چگونه اهداف خود را به عادت های کوچک روزانه Read more

اصول سازماندهی مدیریت بحران در سازمان
مشاوره کسب و کار شیراز

اصول سازماندهی مدیریت بحران در سازمان چیست؟ برای همه ی سازمان ها پیش آمده است که در زمان هایی دچار Read more

انواع برندسازی
مشاوره برندسازی و برندینگ

برند بنابه تعریف انجمن جهانی بازاریابان آمریکا عبارت است از نام ، نشان،عبارت، طرح یا ترکیبی از اینها که موجب Read more

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *