بازاریابی و فروش, مدیریت کسب و کار

15 راه ساده برای افزایش فروش در کسب و کارهای کوچک

11 راه ساده برای افزایش فروش در کسب و کارهای کوچک و متوسط

چه یک سوپرمارکت داشته باشید  چه یک شرکت خدماتی هدف شما افزایش فروش محصولات و خدمات شما خواهد بود. در اینجا 15 راه ساده برای افزایش فروش در کسب و کارهای کوچک و متوسط  را به صورت خلاصه بیان کنیم، آموزش فروش و بازاریابی در بهبود فروش شما می تواند راهگشای شما باشد در کلاس بازاریابی و فروش شما یاد خواهید گرفت که چگونه مشتریان خود را پیدا کنید و برای فروش محصولات خود از چه ترفندهایی استفاده کنید.

 

15 راه ساده برای افزایش فروش در کسب و کارهای کوچک (ترفندهایی که در کلاس بازاریابی و فروش به صورت کامل یاد خواهید گرفت):

1-مشتری را غافلگیر و شاد کنید:

یک جایزه کوچک و یا اشانتیون برای مشتریان در نظر بگیرید، هرچه تصور مشتری از حضورش در مغازه شما مثبت تر باشد احتمال تبدیل او به مشتری دائمی بیشتر خواهد شد.

 

2-مشتریان را با نامشان صدا کنید:

سعی کنید در طول صحبت های خود با مشتریان نام او را خطاب کنبد همه انسان ها از صدا زدن نام آنها لذت میبرند.

 

3- با کودک مشتریان مهربان برخورد کنید:

سعی کنید خوراکی و یا بادکنک در مغازه خود داشته باشید و به کودکان همراه مشتری بدهید، زمانی که با کودکان ارتباط خوبی برقرار کنید زمان ماندن مشتری در مغازه را بالا می برید.

4- مشتریان را سردر گم نکنید:

تنوع بیش از حد محصولات باعث سردرگمی و گیج شدن مشتریان می شود از تکنیک قطره چکانی استفاده کنید  و اجناس خود را یکباره برای مشتریان رو نکنید برای مثال 3 کالا را به مشتری نشان دهید و او را راهنمایی کنید اگر نپسندید 3 جنس دیگر به او نشان دهید.

 

5-محصولات پرفروش ماه را به مشتریان معرفی کنید:

زمانی که تصمیم به خرید کالایی می گیرید برای شما مهم می شود که نظر دیگر خریداران قبلی راجع به آن محصول چه بوده ، در حقیقت اگر به مشتریان از رضایت مندی مشتریان قبلی بگویید احتمال خرید آنها بالا می رود.

 

6-هر گر با جملات منفی ،از جمله متاسفم این کالا را نداریم با مشتری صحبت نکنید:

دو راهکار به شما معرفی می کنیم تا زمانی که کالایی را موجود ندارید استفاده کنید.

1- تا فلان تاریخ این جنس برایمان خواهد آمد

2- برند مشابه دیگری که موجود دارید را به مشتری معرفی کنید

 

7-کالاهایی که جز نیازهای اصلی مشتریان نیستند را جلوی دید مشتریان بگذارید:

مشتریان بیشتر برای خرید ماست و شیر به سوپرمارکت مراجعه می کنند اما اگر محصولات پر زرق و برق دیگری را ببینند مثل شکلات های رنگی احتمال خرید آنها بالا می رود.

8-برای خرید مشتریان محدودیت ایجاد کنید:

اگر مشتری احساس کند در صورتی که زودتر خرید کند شامل تخفیف و یا طرح ویژه می شود انگیزه اش برای خرید کردن بالا می رود در خیلی از مواقعی که خریدی انجام داده ایم فروشنده برای ما فوریت ایجاد کرده و باعث تسریع در خرید شده است.

برای مثال فروشنده ای که به مشتری خود می گوید این آخرین مانتوی فلان مدل و فلان رنگ است احساس فوریت در دل شما باعث تسریع در خرید می شود.

 

9-سعی کنید مدت توقف مشتریان را زیاد کنید:

گذاشتن مبلی راحت، پذیرایی از مشتریان و یا دادن خوراکی و یا بادکنک به کودکان مشتریان باعث توقف طولانی تر آنها خواهد شد، هرچه مشتری را بیشتر در مغازه خود نگه دارید احتمال خرید او بالاتر می رود.

 

10-از تکنیک گیمبی فیکیشن (Game Fiction) استفاده کنید:

به دنبال یک راهکار بلند مدت و بازی سرگرم کننده جهت همراه سازی مشتری با خودتان باشید برای مثال کارت هایی را در اختیار مشتری قرار  دهید و با هر بار خرید یک مهر روی آن بزنید هر زمان که تعداد مهرها 10 تا شد یک خدمت رایگان و یا ویژه به مشتری ارائه کنید.

 

12-به مشتری پیشنهادات جذاب بدهید:

اگر مشتری برای خرید مانتو به مغازه شما آمده می توانید روسری زیبایی را به او پیشنهاد بدهید تا خرید خود را تکمیل تر کند.

 

– بازاریابی مناسبتی را فراموش نکنید:

با توجه به نوع محصول خود سعی کنید یک برنامه ریزی مناسبتی داشته باشید و خود را به مشتریان معرفی کنید و به آنها پیشنهاد شگفت انگیز دهید، برای مثال روز معلم، روز مادر یا پدر ممکن است فرصتی ویژه برای معرفی محصول شما و افزایش فروش شما باشد.

 

13- لطفا تخفیف ندهید جایزه بدهید:

دوست عزیز لطفا به مشتریان تخفیف ندهید بله درست متوجه شدید برای افزایش فروش سعی کنید به جای دادن تخفیف به مشتریان خود جایزه (کادو) بدهید، شما می توانید با هزینه نسبتا پایین برای مشتریان خود جایزه تهیه کنید یادتان باشد که دادن تخفیف به مشتری فراموش می شود اما با دادن جایزه به آنها در ذهن آنها ماندگارتر می شوید، اگر در تولید محتوا قوی عمل کنید می توانید پس از خرید مشتریان به آنها فایل pdf  و یا کتاب های الکترونیکی هدیه بدهید.

 

14- به مشتریان فعلی خود بیشتر بفروشید:

همان طور که می دانید برای پیدا کردن مشتریان جدید باید زمان و هزینه زیادی صرف کنید اما شما می توانید به راحتی  به مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده اند یک شرایط یا فروش ویژه در نظر بگیرید.

15- جادوی پیشنهادات را دست کم نگیرید:

زمانی که مشتری تصمیم خود را برای خرید از شما می گیرد زمان آن است که شما سایر محصولاتی که ممکن است در کنار آن خرید به درد او بخورد را به او پیشنهاد کنید.برای مثال اگر شما فروشنده دوربین هستید می توانید پایه ی دوربین و باطری را نیز به او پیشنهاد دهید.

 

در این مقاله 15 تکنیک برای بالا بردن فروش محصولات و خدمات شما را شرح دادیم اگر به دنبال یک کلاس بازاریابی و فروش هستید که راهکارهای عملی و قابل اجرا به شما بدهد، پیشنهاد می کنیم کلیک کنید آموزش فروش و بازاریابی باعث چند برابر شدن درآمدتان خواهد شد.

 

اگر  فروش شما دچار مشکل شده و سود شما پایین آمده  می توانید از مشاوره مهدی حسینی استفاده کنید کافی است کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 پیامک کنید و یا با همین شماره تماس بگیرید، دوره نوابغ فروش می تواند در زمینه بالا بردن فروش به شما کمک کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مهدی حسینی مدرس و مشاور کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *