بازاریابی و فروش, دیجیتال مارکتینگ

تکنیک های جذب مشتری با استفاده از اینستاگرام

راه های تبلیغ پیج اینستاگرام، یکی از جذاب ترین و پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی instagram  محسوب می شود که می توانید تبلیغات جذاب و هدفمند خود را در آن قرار دهید و بدون پرداخت هزینه هزاران مخاطب و مشتری را به خود جذب کنید، فقط کافی است قوانین و اصول کار با اینستاگرام را بدانید آن وقت می توانید فروش خود را از این طریق چند برابر کنید.اگر به دنبال تکنیک های جذب مشتری با استفاده از اینستاگرام هستید این مقاله را دنبال کنید.

 

تکنیک های جذب مشتری با استفاده از اینستاگرام:

1- حساب کاربری خود را به حالت business تغییر بدهید و قسمت bio  را بنویسید:

اگر حساب کاربری خود را به حالت تجاری تغییر دهید امکانات بیشتری جهت رصد رفتار کاربران تان خواهید داشت همچنین با نوشتن bio  توضیحات مختصری درباره کسب و کارتان به کاربران بدهید این گونه راحت تر به شما اعتماد می کنند.

2- به دنبال یک استراتژی خاص برای تولید محتوای خود باشید:

  • هدف شما از پیج اینستاگرام تان چیست؟

  • مخاطبان را به کدام سمت و سو می خواهید بکشید؟
  • آیا می خواهید فقط محصولاتتان را معرفی کنید و یا در کنار آنها مطالب دیگری را نیز منتشر کنید؟
  • برای قرار دادن محتوا و نوع محتوا و حتی گذاشتن لایو برنامه ریزی کنید و آنها را در یک تقویم یادداشت کنید.

 

3- از گذاشتن عکس با کیفیت در کنار مطالب خود غافل نشوید:

زمانی که افراد پست های شما را به اشتراک می گذارند اعتبار شما را بالا می برند و مخاطبان اینستای شما را افزایش می دهند مطمئنا مطالبی توسط کاربرانتان نشر پیدا می کند که اهمیت و کیفیت بالایی داشت باشد. پس در هنگام نوشتن پست و گذاشتن عکس دقت کنید.

 

راه های تبلیغ پیج اینستاگرام:

4- به یاد داشته باشید همه افراد مخاطب شما نیستند، زمان پست گذاری را مطابق با مشتریان خود تعیین کنید:

برای فروش موفق در instagram باید مخاطبان خود را هدفمند انتخاب کنید، زمان خاصی را برای انتشار پست های خود با توجه به گروه مخاطبانتان در نظر بگیرید برای مثال اگر هر روز ساعت 12 ظهر پست خود را منتشر می کردید به همین روند ادامه دهید و در آن وقفه ایجاد نکنید.

 

5-تعامل خود را با کاربران افزایش دهید:

کاربران شما از طریق لایک کردن و کامنت گذاشتن، ذخیره یا انتشار پست شما برای دیگران با شما ارتباط برقرار می کنند ، شما از این طریق متوجه خواهید شد چه مطالبی بیشتر مورد توجه آنها قرار گرفته است شما باید مداوما با کاربران خود ارتباط برقرار کنید این کار از طریق گذاشتن لایو، استوری و استفاده از igtv انجام می شود.

به یاد داشته باشید برای فروش در فضای مجازی باید اعتبار به دست بیاورید زمانی که مخاطبان به شما اعتماد کنند راحتتر از شما خرید خواهند کرد.

 

5- گذاشتن مسابقه، تخفیف و پروموشن:

تخیفات خود را به صورت ویژه و با زمان محدود به کاربران اعلام کنید و یا با برگزاری یک مسابقه و دادن جایزه ای به آنها کاربران خود را شگفت زده کنید.

 

6- خیال  مشتریان را از خریدشان و وجود راه های ارتباطی جهت پیگیری راحت کنید:

روند و نحوه خرید را برای مشتریان شرح دهید، راه های ارتباططی که می توانند با شما در ارتباط باشند و همچنین نحوه پیگیری را کاملا شرح دهید این گونه فروش شما چند برابر خواهد شد.

 

در این مقاله راه های تبلیغ پیج اینستاگرام را  شرح دادیم، برای آموزش های بیشتر کلیک کنید.

 

اگر  مایلید بهترین روش تبلیغاتی کسب و کار خود را پیدا کنید می توانید از مشاوره مهدی حسینی استفاده کنید کافی است کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 پیامک کنید و یا با همین شماره تماس بگیرید

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مهدی حسینی مدرس و مشاور کلیک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *