مدیریت کسب و کار

نانو اینفلوئنسرها

نانو اینفلوئنسرها: سلاح نه چندان محرمانه بازاریابی

نانو اینفلوئنسرها کمتر از 10000 دنبال کننده در شبکه های اجتماعی دارند. از آنجایی که آن‌ها نسبت به اینفلوئنسرهای محبوب‌تر، جذاب‌تر و معتبرتر هستند، توصیه‌های محصول نانو اینفلوئنسرها اغلب بسیار مورد اعتماد هستند.

فالوورهای آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی کم، اما بیش از حد وفادار هستند، که آنها را به محبوبیت بازاریابان تبدیل می‌کند.

همه اینفلوئنسرها دارای نام های آشنا با مخاطبان زیادی نیستند. بسیاری از آنها نانو اینفلوئنسرها هستند .

افرادی که برای دنبال کنندگان کوچک روزمره محتوای ویژه تولید می کنند. اما چیزی که این تأثیرگذاران در مقیاس کوچک‌تر از دست‌رسی برخوردار نیستند، از نظر مقرون‌ به‌ صرفه و جذب مخاطب جبران می‌کنند .

نانو اینفلوئنسرها چه کسانی هستند؟

Laur DeMartino   میگوید، زمانی که دانشجوی کالج بوده، محتوایی را برای 6000 فالوور اینستاگرام خود منتشر کرد، او به ازای هر معامله از چند صد دلار تا چند هزار دلار هزینه دریافت کرد  .

در حالی که تعداد فالوورهای DeMartino ممکن است کمتر از یک سلبریتی باشد، او نرخ تعامل 38 درصدی داشت.

در مقایسه با سوپر مدل کندال جنر، که با نزدیک به 200 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام،  صدها هزار دلار برای هر پست حمایت شده از برندها دریافت می کند و نرخ تعامل کمتر از دو درصد دارد .

به همین دلیل است که  بازاریابانی که بیشترین سود را برای سرمایه خود می خواهند اغلب در کمپین های خود با نانو اینفلوئنسرها همکاری می کنند.

نرخ تعامل با تعامل با فالووراها افزایش می یابد

نانو اینفلوئنسرها و تعداد فالوورها

نانو اینفلوئنسرها به طور کلی بین 1000 تا 10000 فالوور شبکه های اجتماعی دارند. این آنها را یک پله پایین تر از ریز اینفلوئنسرها قرار می دهد ، که برخی آنها را افرادی توصیف می کنند که بین 10000 تا 100000 دنبال کننده دارند.

 فراتر از آن، اینفلوئنسرهای کلان (تا یک میلیون فالوور) و مگا اینفلوئنسرها یا افراد مشهور (بیش از یک میلیون فالوور) وجود دارند .

 

انواع اینفلوئنسرها

  • نانو اینفلوئنسرها: 1000 تا 10000 فالوور 
  • میکرو اینفلوئنسرها: 10000 تا 100000 فالوور 
  • کلان اینفلوئنسرها: 100000 تا یک میلیون فالوور 
  • سلبریتی ها یا مگا اینفلوئنسرها: بیش از یک میلیون دنبال کننده

نانو اینفلوئنسرها دوستان، همسایگان و همکاران ما هستند. این آرایشگر است که به ساعت‌های مچی علاقه دارد، پسرعمویی که دستور پخت را به اشتراک می‌گذارد.

شما حتی ممکن است خودتان یک نانو اینفلوئنسر باشید. تنها چیزی که لازم است داشتن هزار فالوور و دیدگاهی همراه با تمایل به پست کردن گاه به گاه است که مردم دوست دارند .

کسی را در نظر بگیرید که 1300 یا 2400 فالوور دارد و 25 سال دارد. خوب، آن دنبال کنندگان چه کسانی هستند؟ دوستان آنها از دبیرستان، دوستان آنها از دانشگاه، جامعه حرفه ای جوان آنها.

نانو اینفلیونسرها چون تعداد فالوور کمی دارند قابل اعتماد دوستانشان هستندچرا برندها با نانو اینفلوئنسرها کار می کنند؟

از آنجایی که نانو اینفلوئنسرها تمایل دارند ارتباطات واقعی بیشتری با فالوورهای خود داشته باشند، فرصت‌های امیدوارکننده‌ای را برای تولید محتوای ارزان‌قیمت ارائه می‌کنند که نرخ تعامل بالایی را به همراه دارد.

برندها از این شبکه ها بهره می برند و در نتیجه از این مزایا بهره مند می شوند.

مزایای کار با نانو اینفلوئنسرها

  • بازاریابی معتبرتر
  • مشارکت بالاتر
  • هزینه کمتر
  • تولید محتوا سریعتر

 

شروع اعتبار

فریمن تمرکز و صمیمیت همراه با تعداد کمی از طرفداران را به عنوان سس مخفی می داند که بازاریابی نانو اینفلوئنسر را بسیار موثر می کند.

فریمن میگوید: «مردم همیشه هنگام تصمیم‌گیری برای خرید به توصیه‌های همتایان خود تکیه کرده‌اند.

اگر توصیه‌ای را از کسی می‌شنوید که به آن اعتماد دارید و کسی که تأییدات را ساده انجام نمی‌دهد، این به طور قابل‌ توجهی بر درک شما از برندی که تبلیغ می‌شود تأثیر می‌گذارد… و شما را در خرید تحت تأثیر قرار می‌دهد.

“مردم همیشه در هنگام تصمیم گیری برای خرید به توصیه های همسالان خود تکیه کرده اند.”

درک این منطق کار سختی نیست:

اگر یک سلبریتی عکسی از خود به اشتراک بگذارد که یک جفت کفش کتانی پوشیده و توصیه می‌کند، من اهمیتی نمی‌دهم، اما اگر یک دوست دانشگاهی که ویدیوهای جالبی از لباس‌های مردانه پست می‌کند و سلیقه مشخصی دارد، همین کار را می‌کند. ، ممکن است وسوسه شوم که کفش ها را بررسی کنم.

این  اصالت یا ظاهر آن است  که من را نسبت به یک توصیه محصول گرم می کند. برندها هنگام راه اندازی کمپین های نانو اینفلوئنسر از این روانشناسی مصرف کننده بهره می برند.

اگر یک نام تجاری توانایی ایجاد هزاران [نانو] اینفلوئنسر یا یک اینفلوئنسر بزرگ با دامنه مشابه، با استفاده از این هزاران نانو، فروش بیشتر و ارزش مشتری بهتری به دست خواهد آورد.

 

تعامل با کیفیت

از آنجایی که نانو اینفلوئنسرها نسبت به سلبریتی‌ها معتبرتر و قابل دسترس‌تر به نظر می‌رسند، پست‌های آن‌ها تمایل به ایجاد تعامل – در قالب نظرات، لایک‌ها و کلیک‌ها – با نرخ بسیار بالاتری نسبت به پست‌هایی دارند که توسط شخصی با تعداد دنبال‌کننده‌ها صدها از هزاران نفر ایجاد می‌شود.

فریمن به من گفت که نرخ تعامل با اینفلوئنسرها معمولاً از یک الگوی خطی پیروی می کند: هر چه موارد زیر کوچکتر باشد، نرخ تعامل بالاتر است. هرچه موارد زیر بزرگتر باشد، نرخ تعامل کمتر است.

به گفته وی، حدود 438000 سازنده – با میانگین فالوور اینستاگرام حدود 7000 نفر – در پلتفرم Heartbeat ثبت نام کرده اند. و حدود 160 برند از این پلت فرم برای استخدام این تأثیرگذارها برای کمپین های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند .

“با یک میکرو یا نانو اینفلوئنسر، مردم نظر می دهند زیرا آن شخص را دوست دارند، شخصیت او را دوست دارند، آنچه را که برای گفتن دارند دوست دارند.”

فریمن میگوید، میانگین اینفلوئنسر در پلتفرم Heartbeat با 1000 تا 5000 دنبال کننده دارای نرخ تعامل بین 5 تا 10 درصد است. اگر بین 5000 تا 10000 دنبال کننده داشته باشند، نرخ تعامل معمولا بین 3 تا 5 درصد است.

هزینه نسبتا کم

اگر برند پپسی هستید، پرداختن به کندال جنر برای ارسال یک عکس خندان با قوطی آبی شما منطقی است.

اگر شما یک استارت‌آپ جدید هستید که خوراکی‌های سگ وگان می‌فروشد، احتمالاً اگر به 50 دوستدار سگ سلامتی با 3000 فالوور برای پست کردن در مورد آن بپردازید، احتمالاً آگاهی بیشتری ایجاد می‌کنید.

برخی از نانو اینفلوئنسرها در ازای دریافت محصولات رایگان از برند، پست های حمایت شده ایجاد می کنند.

سایرین بسته به معیارهای تعامل، دسته بندی برند و محصولات قابل تحویل، بین 10 تا 100 دلار برای هر پست هزینه دریافت می کنند.  انتشار یک پست درون فید و یک داستان یک ترتیب رایج است.

به ازای یک پست حمایت شده کندال جنر، یک برند می تواند در تئوری هزاران نانو اینفلوئنسر را بسیج کند. و پست های آنها می تواند جمعیتی بسیار خاص را هدف قرار دهد و به مشتریان بسیار قابل اعتماد برسد.

برندها به حجم بالایی از محتوا نیاز دارند و قیمت نانو اینفلوئنسررها به آنها اجازه می دهد تا محتوای زیادی تولید کنند.

استفاده از نانو اینفلوئنسرها همچنین راهی برای برندهای جدید برای  آزمایش آب بدون شکستن بانک است.

اگر برندی در مراحل اولیه چرخه حیات خود باشد و مطمئن نباشد که مخاطبان اصلی آن چه کسانی هستند، ممکن است با فرستادن نانو اینفلوئنسرها به زیرمجموعه‌های جمعیتی مختلف و دیدن بیشترین فروش از کجا می‌آیند، و سرمایه‌گذاری‌های آتی را به هر جایی که موفق می‌شود اختصاص دهد.

 این یک استراتژی کم خطر است که به برندها کمک می کند دقیقاً چه کسی را هدف قرار دهند.

نانو اینفلوئنسرها همچنین می توانند تولیدکنندگان محتوای پرکار برای برندهای با بودجه کم باشند.

تولید سریع محتوا

استفاده از نانو اینفلوئنسرها برای ایجاد  محتوای تولید شده توسط کاربر یک گزینه محبوب برای برندهایی است که می خواهند دارایی های خلاقانه با کیفیت بالا را ارزان و سریع به دست آورند .

اینجاست که نانو اینفلوئنسرها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. آنها محتوای واقعاً باکیفیتی دارند، زیرا هنوز در حال افزایش دنبال کنندگان خود هستند. … آنها تلاش زیادی می کنند و عکاسی آنها معمولاً واقعاً عالی است.

نانو اینفلونسر ها تولید محتوای سریعی دارندایمنی برند و چگونگی یافتن نانو اینفلوئنسرهای مناسب

برندها اغلب با کمی دلهره وارد بازاریابی نانو اینفلوئنسر می شوند. شما می دانید با یک سلبریتی که باید شهرت خود را حفظ کند، چه چیزی به دست می آورید. اما کسی که فقط هزار فالوور دارد؟ اعتماد به آنها به عنوان سفیر برند شما ممکن است خطرناک باشد.

فریمن گفت، زمانی که بازاریابی تأثیرگذار چند سال پیش تازه شروع شده بود، بررسی محتوا تقریباً همیشه ضروری بود. با این حال، اخیراً برندها به این باور رسیده‌اند که پس از ارائه ایده‌ای به نانو اینفلوئنسرها از آنچه به دنبال آن هستند، چیزی با کیفیت بالا و برند ارائه خواهد شد. برخی از برندها متوجه می شوند که تداخل بیش از حد از طرف آنها، اعتبار پست را نیز کاهش می دهد.

اصالت چیزی است که برندها وقتی از خدمات یک نانو اینفلوئنسر استفاده می کنند، به شدت از آن محافظت می کنند. آن‌ها از کار با نانو اینفلوئنسرها که به قول لاسکویت «هر فرصتی را که می‌توانند استفاده می‌کنند» محتاط هستند.

آژانس‌ها و پلتفرم ‌ها تمایل دارند برندها را از نانو اینفلوئنسرها که محصولات را در هر پست دیگری عرضه می‌کنند، دور کنند.

برندهای باهوش نانو اینفلوئنسرهایی که می‌خواهند با آن‌ها کار کنند، محتوای حمایت‌شده را در فیدهای اجتماعی می‌پاشند که عمدتاً مملو از محتوای صریح، شخصی و غیرحامی است.


اما چگونه برندها نانو اینفلوئنسرهایی را پیدا ‌کنند که مناسب آنها باشد؟

 در حالی که آژانس های تاثیرگذار بازاریابی یک مسیر امن هستند، این تنها گزینه نیست.

اگر یک شرکت یک تأثیرگذار می خواهد که محصولات آن را درک کند، می تواند از شبکه کارکنان فعلی، مشتریان و دنبال کنندگان آنلاین خود استفاده کند.

علاوه بر این، ابزارهای رایگان اینفلوئنسر مارکتینگ اسکن اینستاگرام، یوتیوب و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را برای نانو اینفلوئنسرها بر اساس جستجوی کلمه کلیدی، تعداد فالوورها و عوامل دیگر آسان می‌کنند.

برای اطمینان از اینکه یک نانو اینفلوئنسر یک برند را تجسم می‌دهد، یک تجارت اغلب بررسی می‌کند که چگونه یک تأثیرگذار با نظرات درگیر می‌شود و چه نوع ارزش‌هایی در محتوای آنها منعکس می‌شود.

تنها در صورتی که یک نانو اینفلوئنسر، تعاملات با کیفیت بالا و محتوای متفکرانه تولید کند، باید یک نام تجاری با آنها همکاری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *