بازاریابی و فروش

بازاریابی محتوای سئو

بازاریابی محتوای SEO

برای اینکه بدانیم چگونه یک بازاریابی محتوای سئو موفق تنظیم کنیم باید موارد زیر را بدانیم. گوگل تنها کانال توزیع نیست. اما این چیزی است که برندها نمی توانند نادیده بگیرند.

تقریباً هر کسب‌وکاری برای انتشار محتوایی که حضور آن را در موتورهای جستجو افزایش می‌دهد فشار می‌آورد.

در نتیجه مشتریان بالقوه را از درب عبور می‌دهد، اما هنوز برخی تصورات غلط در مورد اینکه بازاریابی محتوای SEO واقعاً چیست و چگونه با بازاریابی محتوای قدیمی معمولی متفاوت است وجود دارد .

به زبان ساده، بازاریابی محتوای سئو به تولید محتوا (مقالات، وبلاگ‌ها، کاغذهای سفید) اشاره دارد که با عبارات و موضوعاتی که به صورت آنلاین جستجو می‌شوند، با هدف نهایی تبلیغ کسب ‌وکاری که آن را منتشر کرده است، اطلاق می‌شود.

شرکت ها از هر نوع می توانند از بازاریابی محتوای سئو سود ببرند. آنها فقط باید بدانند از کجا شروع کنند.

بازاریابی محتوای سئو چیست؟

بازاریابی محتوای سئو بر تولید محتوای هدفمند کلمه کلیدی تمرکز دارد که ترافیک واجد شرایط را از گوگل به وب سایت یک شرکت هدایت می کند.

ترافیک واجد شرایط به بازدیدکنندگانی اشاره دارد که احتمالاً محتوا را مفید و مرتبط با موقعیت خود می دانند.

در برخی موارد، ممکن است به این معنی باشد که بازدیدکنندگان آماده خرید محصول یا خدمات شرکت هستند.
بازاریابی محتوای سئو زمانی است که یک برند محتوایی را منتشر می کند که موضوعات یا عبارات خاصی را که به صورت آنلاین توسط مشتریان بالقوه جستجو شده است را هدف قرار می دهد .

در نهایت این مشتریان بالقوه را به وب سایت برند هدایت می کند، جایی که ممکن است خرید کنند.

برای درک بهتر بازاریابی محتوای سئو، ابتدا اهداف سئو و بازاریابی محتوا را در باید بدانید.

سئو چیست؟

سئو فرآیند بهبود ترافیک ارگانیک (غیر پولی) یک صفحه وب از موتورهای جستجو است.

این کار از طریق استفاده از تکنیک‌های فنی اطمینان از اینکه سایت می‌تواند توسط گوگل خزیده و نمایه ‌سازی شود و محتوای مرتبط  که صفحه مفید و خواننده دوستانه می‌شود انجام می‌شود.

این تکنیک‌ها شانس نمایش صفحه توسط گوگل را برای کاربرانی که ممکن است بر اساس جست ‌وجویشان صفحه مورد نظر را پیدا کنند، افزایش می‌دهد.

مخاطبان هدف را پیدا کنید با استفاده از بازاریابی محتوای سئو

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا نوعی بازاریابی است که در آن شرکت ها برای مخاطبان هدف محتوا تولید می کنند.

با آموزش مصرف کنندگان در مورد یک محصول، خدمات یا موضوع مرتبط، وفاداری به برند را ایجاد می کند.

 بازاریابی محتوا شامل وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی،نانو اینفلوینسرها، ایمیل و ویدئو می شود .

چگونه سئو و بازاریابی محتوا با هم کار می کنند

در حالی که مطمئناً این امکان وجود دارد که استراتژی‌های بازاریابی محتوا سایر کانال‌های توزیع را در اولویت قرار دهند.

مانند رسانه‌های اجتماعی یا بازاریابی ایمیلی ، اکثر آنها حداقل روی جستجو تمرکز خواهند داشت، بسیاری آن را به شدت در اولویت قرار می دهند.

Mordy Oberstein، رئیس ارتباطات در Semrush گفت: «من فکر نمی‌کنم که بتوان [بازاریاب محتوا] خوبی بود و به جستجو پرداخت . “یک رابطه ذاتی بین وب سایت شما و موتورهای جستجو وجود دارد.”

آدام تانگوای، رئیس سئو و محتوا در بازاریابی دیجیتال جردن ، می‌گوید: «روشی که در خرید دیجیتال مدرن رخ می‌دهد – مردم برای مصرف هرچیزی به جستجو می‌پردازند .

بازاریابی محتوا را جدی بگیرید!بازاریابی محتوا و سئو به طور فزاینده ای دست به دست هم می دهند،  با این حال مهم است که به یاد داشته باشید که محتوای متمرکز بر سئو تنها زمانی کار می‌کند که برند یا ناشر محتوایی در مورد موضوعات مرتبط با تخصص خود ایجاد کند و کلمات کلیدی را که مخاطبان هدف آن‌ها به صورت آنلاین جستجو می‌کنند مشخص کند.

کارول لیدن، مدیر محتوای جستجو در Search Engine Land ، که توسط  رسانه درب سوم منتشر شده است ، زمانی را به یاد می‌آورد که مشتری می‌خواست برای عبارت «درهای دوش شیشه‌ای» در گوگل رتبه بالایی کسب کند. مشتری درهای دوش شیشه ای تولید کرد و صدها نفر آنها را به معماران فروختند.

لایدن باید این خبر سخت را به مشتری می‌گفت: سرمایه‌گذاری برای ایجاد محتوایی که امیدوار بودند برای آن کلمه کلیدی رتبه‌بندی شود، بی‌معنی است.

دلیلش این است که شخصی که در گوگل «درهای دوش شیشه‌ای» را تایپ می‌کند، کسی است که می‌خواهد در Home Depot یا Lowe’s خرید کند، نه یک معمار که به صورت عمده خرید می‌کند.

ایجاد محتوای بهینه شده برای موتورهای جستجو در مورد درهای دوش شیشه ای نمی تواند به آنچه مشتری واقعاً می خواست ، ترافیک و سرنخ بیشتری بدهد.

در واقع، بازاریابی محتوای سئو در مورد هدف جستجوی مخاطبان برند شما و پایبندی به حوزه های موضوعی خاص مورد علاقه است.

ازاریابی محتوای سئو درباره هدف جستجوی مخاطبان شما فعالیت میکند

بازاریابی محتوا و سئو

حتی اگر کسب‌وکارها سعی نمی ‌کنند کاربران جدیدی را از طریق عبارت‌های جستجوی غیر برند به دست آورند ، مثلاً «درهای دوش شیشه‌ای» .

 مصرف‌کنندگان اغلب به جای تایپ کردن یک وب‌سایت، نام برندها را در Google جستجو می‌کنند. بنابراین، از منظر مدیریت شهرت، برای برندها مهم است که حداقل از آنچه زمانی که شخصی نام آنها را جستجو می‌کند، آگاه باشند.

به گفته لایدن، در ابتدایی ترین سطح، چیزی که محتوا را سئو دوستانه می کند ، این است که بهترین تجربه کاربری را برای افرادی که از گوگل استفاده می کنند، فراهم می کند.

او توضیح داد که گوگل می خواهد جستجوهای مردم نتایج مفیدی به همراه داشته باشد. به این ترتیب، مردم برای استفاده از آن باز خواهند گشت.

 تعداد زیادی از آنها بر روی تبلیغات لیست شده در بالای نتایج موتور جستجو کلیک می کنند، که به این ترتیب گوگل درآمد کسب می کند.

بنابراین Google انگیزه دارد تا محتوایی را ارائه دهد که به بهترین وجه با هدف جستجو مطابقت دارد.

بازاریابی محتوای برای افرادی که از جستجوی گوگل استفاده می‌کنند خوب است، معمولاً محتوایی است که به راحتی قابل درک است، به سؤالات افراد به طور جامع پاسخ می‌دهد و با زبانی قابل درک و بدون اصطلاحات با آنها صحبت می‌کند.

چگونه یک استراتژی بازاریابی محتوای SEO ایجاد کنیم

  1. مخاطب هدف خود را مشخص کنید.
  2. حوزه های موضوع محتوا را مشخص کنید.
  3. مشکلات فنی سئو و وب سایت را اصلاح کنید.
  4. محتوای مفید و جذاب ایجاد کنید.
  5. ساختار و طرح بندی صفحه محتوای خود را بهینه کنید.
  6. با محتوای خود مانند یک کتابخانه منبع رفتار کنید.
  7. توزیع محتوای خود را متنوع کنید.

ازاریابی محتوای سئو شامل موارد زیادی میشود که در این مطلب توضیح داده ایم

موفقیت بازاریابی محتوای SEO خود را دنبال کنید

بازاریابی محتوای سئو یک عملیات “تنظیم آن و فراموش کردن” نیست.

 این امر مستلزم نظارت مداوم، آزمایش و تکرار تجزیه و تحلیل وب است، هم برای اینکه ببینید آیا استراتژی بازاریابی محتوای SEO شما واقعاً کار می کند یا نه، و هم برای یافتن راه هایی برای تکرار و بهبود موفقیت های خود.

نظارت بر ترافیک و رتبه بندی کلمات کلیدی

ترافیک جستجوی ارگانیک و رتبه بندی موتورهای جستجو صفحات بازاریابی محتوای خود را پس از انتشار دنبال کنید.

شما می توانید این کار را با استفاده از ابزارهایی مانند Google Analytics، Ahrefs، Semrush و بسیاری دیگر انجام دهید.

اگر برای کسب و کار شما مهم است که خوانندگان روی یک صفحه بازاریابی محتوا کلیک کنند تا به صفحه محصول برسند، برای مثال، باید نرخ تبدیل را نیز پیگیری کنید.

به این ترتیب، می‌توانید ببینید چند درصد از بازدیدکنندگان جستجوی ارگانیک، اقداماتی را که در نهایت می‌خواهید انجام دهند، انجام می‌دهند.

ازاریابی محتوای سئو یک عملیات "تنظیم آن و فراموش کردن" نیست.

محتوای خود را بهینه کنید

ببینید که بازاریابی محتوای شما در کجا از نظر ترافیک و رتبه بندی جستجو کم است و سعی کنید دلایل عملکرد ضعیف آنها را مشخص کنید.

 شاید کلمات کلیدی در عنوان و عنوان متا استفاده نشده باشند.

یا شاید محتوا به عنوان یک توضیح طولانی نوشته شده است و همه مقالات رتبه برتر برای یک کلمه کلیدی راهنماهای تاکتیکی هستند.

 در هر صورت، مهم است که بهترین شرط بندی را انجام دهید و محتوا را تغییر دهید. پس از آن، به نظارت بر عملکرد ادامه دهید و ببینید آیا ترافیک و رتبه‌بندی بهبود می‌یابد.

از طرف دیگر، توجه به محتوای موفقی که منتشر می کنید به همان اندازه مهم است.

 آنها چه کاری انجام می دهند (از نظر سرمقاله، ساختار، و غیره) که باعث می شود خوانندگان – و به طور گسترده، موتورهای جستجو – آنها را مرتبط و مفید برای سؤالات خود بیابند؟ آنها را شناسایی کنید و آنها را در استراتژی بازاریابی محتوای خود قرار دهید.

برای شرکت در دوره ی استراتژی بازاریابی کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *