مدیریت کسب و کار

5 استراتژی تعامل با مخاطب

5 استراتژی تعامل با مخاطب

تعامل مخاطب به معیارهای مهم و قابل ردیابی مانند بازدید از صفحه و باز شدن ایمیل معنی می شود. برای درک افرادی که محصولات و خدمات شما را خریداری می کنند و بهترین روش تعامل با آنها، از مخاطبان خود نظرسنجی کنید. در این مقاله 5 استراتژی تعامل با مخاطب تایید شده توسط متخصصان برای تقویت و ردیابی تعامل مخاطبان آورده شده است.

از نقشه های سفر، نظرسنجی مشتریان، نرم افزار اتوماسیون بازاریابی و چت زنده برای ارتباط معنادار با مشتریان و مشتریان احتمالی استفاده کنید.

صرف نظر از صنعت کسب و کار شما، جذب مشتریان هدف شما بسیار مهم است. خواه در جستجوی تولید سرنخ های جدید یا برقراری ارتباط با مشتریان ، مشارکت مخاطبان برند شما را تازه و مرتبط نگه می دارد.

تعامل مخاطب به معیارهایی مانند بازدید از صفحه، باز شدن ایمیل و تعاملات توییتر ترجمه می شود. در حالی که نیازی به تجزیه و تحلیل هر معیاری ندارید، تمرکز بر اندازه گیری های خاص می تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند.

5 استراتژی تعامل با مخاطب برای ایجاد و پیگیری تعامل با مخاطبان

در حالت ایده آل، برنامه بازاریابی شما باید در حین طراحی کسب و کار جدید، مشتریان فعلی را درگیر کند. خوشبختانه چندین راه اثبات شده برای حفظ تعامل مردم با برند شما وجود دارد.

 1. مخاطبان خود را بشناسید.

یکی از 5 استراتژی تعامل با مخاطب مشارکت مخاطب یک عنصر مهم بازاریابی است. برای ساختن برند خود ، باید مشتریان فعلی خود را بشناسید و مخاطبان هدف خود را بشناسید. چه کسی برند شما را دنبال می کند؟ دوست دارید چه کسی برند شما را دنبال کند؟ آیا مخاطب شما تغییر کرده است؟

به طور مثال : یک کسب‌ و کار می‌تواند دستمال‌ های مرطوب کودک را به مدت پنج سال برای والدین تولید و به بازار عرضه کند، افزایش فروش را تجربه کند، و آن را به والدینی که دستمال‌ های بیشتری می‌خواهند نسبت دهند. با این حال، اگر کسب‌ و کار مشتریان خود را مورد بررسی قرار دهد، ممکن است افزایش چشمگیری را در افرادی که از دستمال مرطوب بچه برای پاک کردن آرایش استفاده می‌کنند، کشف کند – یک مخاطب جدید و غیرمنتظره.

5 استراتژی تعامل با مخاطب2

 1. از تعامل برای دستیابی به اهداف شرکت استفاده کنید.

بسته به اندازه کسب و کار شما، بخش بازاریابی و ارتباطات شما ممکن است کاملاً مجزا باشد. با این حال، آنها باید همیشه هنگام بحث در مورد درآمدزایی ملاقات کنند.

این مهم است که مطمئن شوید ابتکارات درگیر کردن مخاطب شما با اهداف کلی شرکت شما هماهنگ است.

از چارچوب OKR پیروی کنید. “OKR” اصطلاحی است که توسط گوگل، اینتل و سایر شرکت های بزرگ استفاده می شود که مخفف “اهداف” شرکت و “نتایج کلیدی” قابل اندازه گیری است. هر هدف باید با مأموریت ، ارزش ها و بیانیه چشم انداز شرکت همسو باشد و هر نتیجه کلیدی مشخص می کند که چگونه کارمندان می توانند برای رسیدن به یک هدف با یکدیگر همکاری کنند.

مشارکت شما ممکن است آموزشی، حمایتی یا طنز باشد، اما باید همیشه ثابت باشد. باید با تصویر شرکت شما هماهنگ باشد و اهداف شما را ارتقا دهد.

 1. یک متخصص استخدام کنید.

یک حرفه‌ای متناسب با مهارت رسانه‌ های اجتماعی را برای تجارت استخدام کنید . او برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود، از تجزیه و تحلیل و تصاویر قدرتمند برای بازاریابی در اینستاگرام استفاده می کند.

استراتژی دیجیتال می‌تواند زمان‌ بر و طاقت ‌فرسا باشد. صاحبان کسب‌ و کارهای کوچک باید فردی را استخدام کنند که دنیای دیجیتال را بشناسد، بتواند به موقع پاسخ دهد و کسی باشد [که] ترسی از امتحان کردن چیزهای جدید در مورد استراتژی یا محتوا ندارد.

 1. از آزمایش نترسید.

رسانه های دیجیتال به طور مداوم در حال تغییر هستند و پلتفرم هایی مانند اینستاگرام، توییتر و فیس بوک همیشه ویژگی های جدید تجزیه و تحلیل و ابزارهای تعامل را اضافه می کنند. با پلتفرم‌ های دیجیتال و ایمیل‌ های بازاریابی خود آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی جواب می‌دهد.

حواس تان باشد که روی آنچه که برای برند شما مهم به نظر می رسد تمرکز کنید، زیرا ممکن است صدای منحصر به فرد خود را از دست بدهید.

اصالت به ویژه برای شرکت های جدیدی که تازه شروع به توسعه صدای خود کرده اند بسیار مهم است. بسیاری از افراد احساس می‌کنند رسانه‌های اجتماعی باید خیلی ساده باشند. از واقعی بودن نترسید. این گونه است که مردم احساس می کنند با شما مرتبط هستند و می خواهند شما را دنبال کنند.

 1. یک وب سایت جذاب بسازید.

وب سایت خود را برای بارگذاری سریع بهینه کنید. سرعت وب سایت یکی از عناصر طراحی وب سایت است که اغلب نادیده گرفته می شود.

وب سایت خود را موبایل پسند کنید. سازگاری با موبایل بسیار مهم است زیرا خرید موبایل و رسانه های اجتماعی همچنان در حال رشد هستند. سایت خود را طوری طراحی کنید که در گوشی یا تبلت به همان اندازه که روی صفحه کامپیوتر ظاهر می شود، خوب به نظر برسد.

یک صفحه فرود موثر طراحی کنید. گزینه هایی را در صفحه فرود وب سایت ارائه دهید که می تواند بازدیدکنندگان را بر اساس ترجیحات آنها به جهات مختلف هدایت کند. این احتمال ماندن آنها در سایت شما را افزایش می دهد، تعامل را افزایش می دهد و فرصت های بیشتری برای ثبت تعاملات خود در اختیار شما قرار می دهد. شامل فراخوان‌های واضح برای اقدام (CTA) برای حرکت دادن مشتریان و بالقوه‌ها در فرآیند فروش خود باشید.

ابزارهایی برای کمک به ایجاد و پیگیری تعامل مخاطبان

این چهار ابزار می‌توانند استراتژی‌های جذب مخاطب را با عملیات روزمره کسب‌وکار شما مرتبط کنند.

نقشه های سفر

نقشه سفر یک نمایش بصری از نحوه تعامل مشتریان با برند شما است. این به شما کمک می کند تا نقاط تماس فردی را شناسایی کنید که مشتریان شما را از اولین یادگیری در مورد تجارت شما تا خرید محصولات شما می برد. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که هر یک از این نقاط تماس انتظارات مشتری را برآورده می کند.

از نقشه سفر تکمیل شده خود استفاده کنید تا ببینید کجا می توانید تجربیات کاربران را در مورد کسب و کار خود بهتر بهینه کنید.

 

5 استراتژی تعامل با مخاطب

نظرسنجی مشتریان

نظرسنجی‌ های مشتریان مستقیم‌ ترین راه برای دریافت دیدگاه‌ های مشتریان در مورد آنچه در مورد برند شما با آنها طنین‌انداز می‌شود، است. با در نظر گرفتن نظرات آنها، می توانید بهترین راه ها را برای ایجاد روابط با مشتریان و بهبود محصولات و خدمات خود تعیین کنید.

اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی نرم افزاری است که به طور خودکار از شیوه های بازاریابی شما بدون نیاز به نظارت مداوم مراقبت می کند. به‌روزرسانی‌های رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی پیام‌های متنی ، همگی وظایف خودکار هستند. خودکارسازی بازاریابی به شما این امکان را می‌دهد تا با مشتریان خود در پلتفرم‌های مختلف ارتباط برقرار کنید و در عین حال آزادانه روی سایر حوزه‌ های کسب‌وکار خود تمرکز کنید.

نرم افزار اتوماسیون بازاریابی داده های مشتری را برای ایجاد محتوای مرتبط و جذاب جمع آوری می کند. ما بهترین نرم افزار اتوماسیون بازاریابی را برای کمک به کسب و کارها در انتخاب ابزار مناسب برای نیازهای خود بررسی کردیم. در اینجا چند راه حل برای بررسی وجود دارد:

حرف زدن زنده

حرف زدن زنده به مشتریان شما راهی راحت برای پرسیدن سوالات در مورد محصولات و خدمات شما می دهد. این ویژگی جذب مخاطب به شما امکان می دهد با مشتریان خود گفتگوی مفیدی برقرار کنید که آنها را در اطراف نگه می دارد. آنها مجبور نیستند تماس تلفنی برقرار کنند یا شخصاً از کسب و کار شما بازدید کنند.

چت زنده همچنین می تواند به شما در شناسایی مشکلات رایج مشتریانتان کمک کند. مشتریان برای این پشتیبانی ارزش قائل هستند و با یک تجربه مثبت همراه می شوند.

نزدیک شدن به مشتریان

همانطور که استراتژی های جذب مخاطب را اجرا می کنید، در به اشتراک گذاشتن داستان و ماموریت کسب و کار خود دریغ نکنید. این عناصر به مشتریان راهی برای ارتباط با شرکت شما می دهد. از اطلاعاتی که از نظرسنجی‌ها جمع‌آوری می‌کنید استفاده کنید تا تجربه‌ای شخصی‌سازی کنید تا مشتریان بدانند که شما بهترین علایق آنها را در دل دارید.

با همه روش‌ های فوق در کار و ابزارهای پیاده ‌سازی آنها، شما در راه اتخاذ یک مدل کسب ‌وکار متمرکز بر مشتری هستید. این به خریداران فعلی دلایل بیشتری برای ادامه کسب و کار خود به شما و خریداران جدید دلایل بیشتری برای شروع می دهد.

مسیر کمال

5 استراتژی تعامل با مخاطب

جناب مهدی حسینی در موسسه ی مسیر کمال، بهترین دوره بیزینس کوچینگ شیراز را برای شما برگزار میکند. ایشان علاوه بر بیزینس کوچینگ دوره های متفاوتی در زمینه ی کسب و کار ، بازاریابی، فروش و … را برگزار کرده همچنین شما میتوانید برای اطلاع از سرفصل مباحث ایشان با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

بروزرسانی 7/آبان/1402

15 دیدگاه در “5 استراتژی تعامل با مخاطب

 1. ندا گفت:

  سلام بسیار عالی بود ممنون

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 2. نادر گفت:

  دوره های خفن در شیراز فقط توی مسیر کمال .مرسی از جناب حسینی عزیز بهشون مدیونم

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 3. مهرانه گفت:

  در دوره ی بیزینس کوچینگ شرکت کردم و صدبار برگردم عقب باز انتخابتون میکنم عالی هستین

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. ممنون که ما را انتخاب کردید. همیشه در مسیر کمال باشید

 4. سید علی گفت:

  بسیار عالی بود

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 5. Shirin گفت:

  Tashakor khob bod in mozo aliye

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 6. نادی گفت:

  چقد این مطلب بدردم خورد.ممنوووووون

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 7. فرشته گفت:

  دوره ی بازاریابی شما برام عالی بود تشکر میکنم ازتون

 8. احمد گفت:

  دوره های انلاین هم دارید؟

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. برای مشاوره میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید . همیشه در مسیر کمال باشید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *