بازاریابی و فروش

بستن معامله

برای بستن معامله چه چیزهایی ضرورت دارد؟

تیم بازاریابی و فروش شما زمان زیادی را صرف تولید و پرورش سرنخ ها، صحبت با مشتریان بالقوه و تلاش برای ایجاد کسب و کار جدید می کند. پس از اختصاص منابع بسیار به این فرآیند، بسیار مهم است که بتوانید معامله را ببندید. به هر حال، افزایش فروش یکی از مهم ترین کارهایی است که یک کسب و کار می تواند برای حفظ رشد خود انجام دهد و از این طریق به بستن معامله کمک کند.

پرورش سرنخ ها و مشتریان بالقوه در قیف فروش

قبل از اینکه بتوانید یک معامله را ببندید، باید سرنخ ها را به دست آورید و با ایجاد رابطه از طریق مواد بازاریابی و تماس های فروش، آنها را به افراد بالقوه تبدیل کنید. هنگامی که یک سرنخ وارد قیف فروش شما می شود، هر کاری که یک فروشنده انجام می دهد به این امید است که در نهایت معامله را ببندد. اما این بدان معنا نیست که با فروش سخت از دروازه خارج شوید. مراحل زیر هنگام پرورش سرنخ ها مهم هستند.

  1. تحقیقات خود را انجام دهید.

برای موفقیت، باید نیازهای مشتری بالقوه خود و اینکه چگونه محصولات و خدمات شما می تواند به حل مشکلات آنها کمک کند را درک کنید. اطمینان حاصل کنید که در مورد پیشنهادات شرکت خود و ارزشی که آنها می توانند به مشتریان احتمالی شما ارائه دهند به خوبی آشنا هستید. شما همچنین می خواهید بدانید که کدام یک از محصولات یا خدمات شما برای مشتری شما مناسب است. شما نمی خواهید در نهایت محصول اشتباهی را عرضه کنید و آن شخص را به طور کلی از دست بدهید. می توانید با آشنایی با مشتریان بالقوه خود، بیاموزید که چه چیزی برای مشتریان بالقوه مناسب است.

  1. درباره بودجه و جدول زمانی صحبت کنید.

برای این مرحله، شما می خواهید بودجه و جدول زمانی کسب و کار مشتری بالقوه خود را درک کنید. این باید قبل از ارائه نسخه نمایشی محصول یا خدمات به مشتریان بالقوه انجام شود. این به شما ایده می دهد که آیا آنها اکنون آماده خرید هستند یا جایی پایین تر. اگر آنها آماده خرید هستند، پس منطقی است که اکنون زمان سرمایه گذاری کنید. اگر آن‌ها نیستند، پس از آماده شدن می‌توانید دوباره آن‌ها را ببینید.

بستن معامله

  1. راه حل ارائه دهید.

محصولات و خدمات خود را نفروشید. در عوض، راه حل ارائه دهید. نشان دادن کارهایی که می توانید برای آنها انجام دهید می تواند در درازمدت کار بیشتری انجام دهد زیرا مکالمه شما متناسب با نیازهای خاص آنها خواهد بود. این به آنها کمک می کند تصور کنند که چگونه محصولات و خدمات شما با نیازهای آنها مطابقت بیشتری دارد.

  1. به اعتراضات رسیدگی کنید.

مشتریان بالقوه احتمالاً نگرانی ها یا اعتراضاتی خواهند داشت. نه تنها باید ایده ای در مورد نحوه رسیدگی به این موارد داشته باشید، بلکه باید مطمئن شوید که نگرانی های آنها را از بین نمی برید. به آنها نشان دهید که می دانید از کجا می آیند. این می تواند به آنها کمک کند تا احساس ارتباط بیشتری با شما داشته باشند. به اعتراضات گذشته که شما یا یکی از همکارانتان دریافت کرده اید نگاه کنید. این شما را برای داشتن پاسخ های درست آماده می کند.بستن معامله

  1. درخواست فروش کنید.

اگر احساس می‌کنید به سؤالات مشتری بالقوه پاسخ داده شده است و آنها از راه‌حل‌هایی که ارائه می‌دهید درک دارند، باید درخواست فروش کنید. شما می خواهید یک بیانیه قدرتمند داشته باشید و راه حلی را که به آنها پیشنهاد می کنید تکرار کنید. مهم است که آگاه و با اعتماد به نفس به نظر برسید و مطمئن شوید که به سمت تکبر منحرف نمی شوید.

  1. مراحل بعدی را تنظیم کنید.

چه فروش را انجام دهید یا نه، باید مراحل بعدی را تنظیم کنید. اگر موفق شدید، مدارک را نهایی کنید و اطلاعاتی را که مشتری برای استفاده درست از محصولات و خدمات شما نیاز دارد، در اختیار او قرار دهید. هنگامی که محصولات شما تحویل داده شد یا خدمات شما ارائه شد، باید بررسی کنید که آیا مشتری مشکل یا مشکلی داشته است یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *