بازاریابی و فروش

تاکتیک های فروش

نحوه بستن معامله: تاکتیک های فروش

تاکتیک های فروش برای بستن معامله

  • بستن معامله مهمترین بخش چرخه فروش است، به خصوص که زمان و تلاش زیادی صرف پرورش سرنخ ها می شود.
  • اهمیت ایجاد روابط را قبل از اقدام به فروش سخت، از جمله آموزش مشتریان بالقوه و پاسخ به هرگونه اعتراض احتمالی که ممکن است داشته باشند، درک کنید.
  • چندین تاکتیک های فروش وجود دارد که می توانید برای بستن قرارداد از آنها استفاده کنید، از جمله ارائه خلاصه ای از ویژگی ها، جذب مشتری بالقوه خود با یک پیشنهاد یک بار مصرف یا استفاده از مزایای آن محصول.

تیم بازاریابی و فروش شما زمان زیادی را صرف تولید و پرورش سرنخ ها، صحبت با مشتریان بالقوه و تلاش برای ایجاد کسب و کار جدید می کند. پس از اختصاص منابع بسیار به این فرآیند، بسیار مهم است که بتوانید معامله را ببندید. به هر حال، افزایش فروش یکی از مهم ترین کارهایی است که یک کسب و کار می تواند برای حفظ رشد خود انجام دهد.

با این حال، برای متقاعد کردن آنها برای خرج کردن پول خود با شما، چیزی بیش از ارتباط با مشتری احتمالی شما لازم است. بستن قرارداد مستلزم آن است که متخصصان فروش فعال باشند و استراتژی هایی را اتخاذ کنند که کارساز باشد. این راهنما تاکتیک های فروش مفیدی را ارائه می دهد که هر حرفه ای فروش باید بداند.

پرورش سرنخ ها و مشتریان بالقوه در قیف فروش

قبل از اینکه بتوانید یک معامله را ببندید، باید سرنخ ها را به دست آورید و با ایجاد رابطه از طریق مواد بازاریابی و تماس های فروش، آنها را به افراد بالقوه تبدیل کنید. هنگامی که یک سرنخ وارد قیف فروش شما می شود، هر کاری که یک فروشنده انجام می دهد به این امید است که در نهایت معامله را ببندد. مراحل زیر هنگام پرورش سرنخ ها مهم هستند.

تاکتیک های فروش

  1. تحقیقات خود را انجام دهید.

برای موفقیت، باید نیازهای مشتری بالقوه خود و اینکه چگونه محصولات و خدمات شما می تواند به حل مشکلات آنها کمک کند را درک کنید. اطمینان حاصل کنید که در مورد پیشنهادات شرکت خود و ارزشی که آنها می توانند به مشتریان احتمالی شما ارائه دهند به خوبی آشنا هستید. همچنین می خواهید بدانید که کدام یک از محصولات یا خدمات شما برای مشتری شما مناسب است. شما نمی خواهید در نهایت محصول اشتباهی را عرضه کنید و آن شخص را به طور کلی از دست بدهید. می توانید با آشنایی با مشتریان بالقوه خود، بیاموزید که چه چیزی برای مشتریان بالقوه مناسب است.

در حالی که نقطه تماس محل خوبی برای شروع است، باید تحقیقات بیشتری انجام دهید. ببینید شرکت آنها چه می کند و چگونه با رقبای خود مقایسه می کند. فرصت ها یا چالش های پیش روی سازمان را شناسایی کنید و در نظر بگیرید که آیا محصولات و خدمات شما می تواند به آنها کمک کند تا ارزش را به حداکثر برسانند. حتی اگر مشتری بالقوه شما برای اطلاع از یک محصول یا خدمات خاص تماس بگیرد، انجام تحقیقات شما می تواند به شما در شناسایی فرصت های فروش یا فروش متقابل کمک کند.

  1. درباره بودجه و جدول زمانی صحبت کنید.

برای این مرحله، شما می خواهید بودجه و جدول زمانی کسب و کار مشتری بالقوه خود را درک کنید. این کار باید قبل از ارائه نسخه نمایشی محصول یا خدمات به مشتریان بالقوه انجام شود. این به شما ایده می دهد که آیا آنها اکنون آماده خرید هستند یا نه. اگر آنها آماده خرید هستند، پس منطقی است که اکنون زمان سرمایه گذاری کنید.

  1. راه حل ارائه دهید.

محصولات و خدمات خود را نفروشید. در عوض، راه حل ارائه دهید. نشان دادن کارهایی که می توانید برای آنها انجام دهید می تواند در درازمدت کار بیشتری انجام دهد زیرا مکالمه شما متناسب با نیازهای خاص آنها خواهد بود. این به آنها کمک می کند تصور کنند که چگونه محصولات و خدمات شما با نیازهای آنها مطابقت بیشتری دارد.

  1. به اعتراضات رسیدگی کنید.

مشتریان بالقوه احتمالاً نگرانی ها یا اعتراضاتی خواهند داشت. نه تنها باید ایده ای در مورد نحوه رسیدگی به این موارد داشته باشید، بلکه باید مطمئن شوید که نگرانی های آنها را از بین نمی برید. به آنها نشان دهید که می دانید از کجا می آیند. این می تواند به آنها کمک کند تا احساس ارتباط بیشتری با شما داشته باشند. به اعتراضات گذشته که شما یا یکی از همکارانتان دریافت کرده اید نگاه کنید. می تواند شما را برای داشتن پاسخ های درست آماده می کند.

  1. درخواست فروش کنید.

اگر احساس می‌کنید به سؤالات مشتری بالقوه پاسخ داده شده است و آنها از راه‌ حل‌هایی که ارائه می‌دهید درک دارند، باید درخواست فروش کنید. شما می خواهید یک بیانیه قدرتمند داشته باشید و راه حلی را که به آنها پیشنهاد می کنید تکرار کنید. مهم است که آگاه و با اعتماد به نفس به نظر برسید و مطمئن شوید که به سمت تکبر منحرف نمی شوید.

  1. مراحل بعدی را تنظیم کنید.

چه فروش را انجام دهید یا نه، باید مراحل بعدی را تنظیم کنید. اگر موفق شدید، مدارک را نهایی کنید و اطلاعاتی را که مشتری برای استفاده درست از محصولات و خدمات شما نیاز دارد، در اختیار او قرار دهید. هنگامی که محصولات شما تحویل داده شد یا خدمات شما ارائه شد، باید بررسی کنید که آیا مشتری  مشکلی داشته است یا خیر.

اگر نتوانستید معامله را ببندید، باید یک جلسه پیگیری ترتیب دهید تا پیشروی خود را حفظ کنید. با این حال، اگر مشتری اعلام می‌کرد که در حال حاضر علاقه‌ای به آن ندارند، شاید بهتر باشد که کمی به آن‌ها فضا بدهید. می‌توانید مکالمه گذشته را یادداشت کنید و در آینده زمانی که ممکن است به محصولات یا خدمات شما نیاز داشته باشند، پیگیری کنید. از طرف دیگر، می‌توانید آنها را در لیست‌ های بازاریابی نگه دارید تا کمپین‌ های بازاریابی شما همچنان به آنها دسترسی پیدا کنند، حتی اگر هنوز آماده خرید نیستند.

تاکتیک های فروش

بروز رسانی: 16/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *