مدیریت کسب و کار

چه کسانی استخدام می شوند؟

چه کسانی استخدام می شوند؟

درباره این موضوع که چه کسانی استخدام می شوند؟ واقعیت این است که شرکت ها از داشتن گروه متنوعی از کارمندان در هر تیم سود می برند. کارفرمایان می خواهند کارگران وفادار و صادقی را استخدام کنند که با صداقت کار کنند. بسیاری از کارفرمایان در طول فرآیند استخدام به نوعی از آزمون شخصیت یا تکنیک پروفایل روانشناختی تکیه می کنند.

دقیقاً کارفرمایان هنگام استخدام به دنبال چه نوع افرادی هستند؟ در بررسی های مختلف ویژگی‌ های کارفرمایان، استخدام‌ کنندگان وفاداری (52%)، صداقت (49%) و صداقت (48%) را به عنوان سه ویژگی مهم در یک متقاضی شغل شناسایی کردند. اکثریت (83٪) از همان کافرمایان گفتند که اولین برداشت آنها از یک شخص برای استخدام عامل مهمی در تصمیم گیری آنها بوده است.

در حالی که این ویژگی‌ های مهم و مهارت‌های جذاب مصاحبه همه به یک چیز خلاصه می‌شوند – فاکتور “خوبی” یک شخص – در خیلی ها متفاوت است. به هر حال، برای گردآوری یک کارمند موفق، همه نوع شخصیت ها لازم است . اگر به دنبال ایجاد تیم رویایی خود هستید، در طول فرآیند استخدام به دنبال این 10 تیپ شخصیتی باشید .

چه کسانی استخدام می شوند؟

 1. فرد مستقل

کسانی که در استقلال پیشرفت می کنند، اغلب برای رسیدن به اهدافی که کارفرمایشان تعیین کرده است، انگیزه دارند. یک فرد مستقل می تواند دارایی بزرگی برای یک تیم باشد. آنها برای انجام کاری که برای انجام آن استخدام شده اند نیازی به مدیریت خرد یا انگیزه بیرونی ندارند.

صاحبان مشاغل کوچک که یک متعصب خودمختار را استخدام می کنند برای خود این امتیاز را خواهد داشت که می تواند به آنها فرصت دهد تا روی رشد واقعی تجارت خود تمرکز کنند .

 1. بازیکن تیم

آنها کسی هستند که مایلند در جایی که اعتبار لازم است اعتبار ببخشند،شنوندگان عالی هستند و مایل به جهت گیری هستند.آنها مایلند با الگو گرفتن و راهنمایی دیگران به پیشرفت کار کمک کنند.

 1. مربی

وقتی صحبت از مربیگری می شود، هر تیمی می تواند از داشتن یک مربی بهره مند گردد . این فرد اغلب کارمندی است که چندین سال سابقه کار دارد. آنها در رشته خود مهارت دارند و می خواهند به اشتراک گذاری دانش خود با کارگران جوان یا کمتر با تجربه کمک کنند. مربیان می توانند در توسعه شخصی و حرفه ای کمک کنند. یک مرشد نیز با مثال رهبری می کند. آنها یک نوع کارمند ایده آل هستند، زیرا می توانند به شما کمک کنند تا کارگران بی تجربه خود را به اعضای تیم بزرگ تبدیل کنید. درباره نحوه راهنمایی تیم خود بیشتر بیاموزید .چه کسانی استخدام می شوند؟

 1. شروع سریع

توانایی شروع سریع بدون فکر کردن بیش از حد در این فرآیند ضروری است. با صرف زمان بیش از حد برای بررسی نحوه برخورد با یک موقعیت یا برنامه‌ریزی یک کمپین، کارمندان زمان ارزشمندی را که می‌توان برای انجام کاری صرف کرد، از دست می‌دهند.

این شروع سریع، یکی از ضروری‌ ترین مؤلفه‌ های موفقیت در کسب‌وکار و بسیاری از شرکت‌ هایی است که با آنها کار می‌کنید خواهد بود.

صرف نظر از اینکه کارمندان شما شروع کننده هستند یا خیر، مهم است که یک فرآیند تعیین شده برای پذیرش موفقیت آمیز کارمندان جدید داشته باشید .

 1. افراد محقق

همه با اعداد و تجزیه و تحلیل خوب نیستند، اما مهم است که حداقل یک کارمند در تیم خود داشته باشید که در تحقیقات پیشرفت کند. این کارمند در تجزیه و تحلیل چندین گزینه و بررسی اینکه کدام یک بهترین است عالی است. آنها می توانند داده های کسب و کار و کارمندان را بگیرند و آن ها را به اطلاعات قابل استفاده و قابل هضم برای رهبران شرکت شما تقسیم کنند.

داشتن افراد محقق بسیار مهم است زیرا آنها می توانند به شما در تعیین میزان موفقیت سازمانتان کمک کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند به کشف راه‌ های کارآمدتری برای انجام کارها کمک کنند و در درازمدت در هزینه شما صرفه‌ جویی کنند.

چه کسانی استخدام می شوند؟

 1. غلبه کننده

افراد غلبه کننده هرگز چیزی را در زندگی به راحتی به دست نیاورده اند، راه خود را در دانشگاه طی کرده اند، و هیچ‌ گاه سبک شخصیتی سودجویانه نداشته اند.چه کسانی استخدام می شوند؟

بیشتر چیزهایی که آنها در زندگی به دست آوردند نتیجه تعیین هدف و برنامه ریزی استراتژیک آنها برای رسیدن به آن هدف بود. آنها از مواجهه با مسائل بزرگ و حل آنها نمی ترسند. این ها کارمندانی هستند که می توانند پروژه های بزرگ و استرس هایی را که با کارهای پرمخاطب به وجود می آیند مدیریت کنند .

 1. افراد همه فن حریف

چند کاره کسی است که در محیط‌ های شلوغ رشد می‌کند و می‌تواند به شیوه های مختلفی کارها را پیش ببرد. آنها به جای اینکه هر روز همان عملکرد را تکرار کنند، با انجام کارهای چرخشی مختلف از انعطاف پذیری مهارت های خود لذت می برند. این نوع کارمند برای استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچکی که هنوز پرسنل کاملی ندارند و نیاز دارند کارمندان خود در چندین نقش به طور همزمان عمل کنند، ایده آل است. چند کاره استعدادهای زیادی دارد و انعطاف پذیر و بسیار سازگار هستند. سازگاری یکی از مهمترین ویژگی های کارفرمایان است.

 1. خود راه انداز

افرادی که خود شروع می‌کنند، افرادی هستند که می‌دانند باید در کار خود سخت تلاش کنند تا رضایت و احساس موفقیتی که به دنبال آن هستند را درک کنند. افرادی که نتیجه تلاش‌ های خود را در اختیار می‌گیرند، احتمالاً از شغل خود نیز رضایت دارند.

این افراد در یک فضای تیمی می درخشند زیرا برای انجام کارها نیازی به تشویق مافوق ندارند و به عنوان یک الگو برای بقیه همسالان خود عمل می کنند.

 1. مبتکر

نوآوری می تواند کلید رشد و موفقیت یک سازمان باشد. کارمند مبتکر کسی است که دائما ایده های جدید را به روی میز می آورد. آنها متفکر و خلاق هستند و اغلب راه حل های اصلی برای مشکلات ارائه می دهند. این کارمند وضعیت موجود را به چالش می کشد، به گونه ای که می تواند برای ایجاد فرآیندهای کارآمدتر مفید باشد.

اگر به دنبال اضافه کردن یک مبتکر به تیم خود هستید، می توانید از سوالات مصاحبه خاص برای آزمایش منطق آنها استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید یک “مشکل” به آنها ارائه دهید و بپرسید که چگونه آن را حل می کنند. هر چه راه حل خلاقانه تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانند نقش مبتکر را ایفا کنند. چه کسانی استخدام می شوند؟

 1. برنامه ریز

برای برخی افراد، فهرست ها همه چیز هستند. استخدام یک کارمند وظیفه گرا که به عنوان یک برنامه ریز عمل می کند می تواند برای موفقیت بلندمدت کسب و کار شما معجزه کند. این کارمندان به اهداف شرکت و آنچه برای رسیدن به آنها نیاز است توجه می کنند . آنها در استراتژی، سازماندهی و انجام وظیفه عالی هستند. آن‌ ها همچنین برای متمرکز بودن روی کارها می‌توانند به سایر کارمندان کمک کنند و تکنیک‌ هایی را برای بهبود گردش کار خود به آن‌ها نشان دهند، در حالی که به بقیه تیم‌تان آموزش می‌دهند که چگونه رویکرد فعالانه خود را نسبت به شغلشان بهبود بخشند.

شناسایی تیپ های شخصیتی

اینکه چگونه یک کارمند در اولین روز مصاحبه خود را  نشان می دهد، می‌تواند در مورد شخصیت آن‌ ها بسیار گویا باشد. با این حال، بیش از نیمی از کارفرمایان مورد بررسی در طول فرآیند استخدام به نوعی از آزمون شخصیت یا تکنیک پروفایل روانشناختی متکی هستند. این تست‌ ها می‌توانند جزئیات بیشتری را در مورد ویژگی‌ های شخصیتی یک شخص توضیح دهند.

مسیر کمال

ما معتقدیم قرار گرفتن در مسیر آموزش و یادگیری به زندگی شغلی و شخصی انسان ها کیفیت و بهره وری می بخشد،به همین علت همه تلاش مان را در این مسیر با ارزش خواهیم کرد.

چه کسانی استخدام می شوند؟

خدای متعال را شاکریم که توانسته ایم تا به امروز 60 دوره بلند مدت آموزشی در سراسر کشور از جمله شیراز، مراغه، کرمان، بوشهر، سیرجان، اصفهان و…برگزار نماییم و به بیش از 2000 کسب و کار در سراسر کشور خدمات مشاوره ای ارائه کنیم.

ارتباط با ما

شماره تماس: 5 – 07136233354

09170808088

آدرس اینستاگرام:

Hoseyni.coach

Seyedmehdi_hoseyni

9/ آبان/1402

10 دیدگاه در “چه کسانی استخدام می شوند؟

 1. حمید گفت:

  یعنی من که همه این گزینه ها رو دارم استخدام میشم؟ :|||||||| یه چیزایی هست که توی ایران قفله

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. امیدواریم با وجود تمام سختی ها در مسیر تمام اهدافتان برآورده شوند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 2. محمد گفت:

  خیلی عالی بود ممنونم .

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. امیدواریم با وجود تمام سختی ها در مسیر تمام اهدافتان برآورده شوند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 3. امیدرضا گفت:

  امیدوارم در ایران شرایط جوری بشه که همه بر اساس استعدادها و توانمندی‌هاشون استخدام بشن نه صرفاً از طریق سهمیه‌ ها

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. امیدواریم با وجود تمام سختی ها در مسیر تمام اهدافتان برآورده شوند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 4. علیمحمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنون از مطلب خوبتون من توی دوره بازاریابی آقای حسینی شرکت کردم بسیار عالی و مفید بود.

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. امیدواریم با وجود تمام سختی ها در مسیر تمام اهدافتان برآورده شوند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 5. ahad گفت:

  سلام دوره برندسازی شخصی هزینه‌اش چقدر هست؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز . لطفا برای مشاوره و اطلاع از کارگاه ها و دوره ها با شماره های زیر تماس بگیرید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *