مدیریت کسب و کار

توسعه کسب و کار

کارهایی که برای توسعه کسب و کار کوچک خود باید انجام دهید

توسعه یک  کسب و کار کوچک کار آسانی نیست. موفقیت کسب و کار کوچک شما به تلاش شما برای افزایش سود با استفاده از روش های مختلف بستگی دارد. از آموزش کارکنان گرفته تا بازاریابی، هر جنبه ای از کسب و کار شما شایسته توجه است.

رشد سریع یک شبه اتفاق نمی‌افتد، اما چندین قدم وجود دارد که باید برای پیشبرد کسب و کار خود بردارید. نیازمند زمان و تلاش است. با این حال، وقتی شروع به برداشت از مزایای آن کنید، خواهید دید که تلاش شما ارزش آن را دارد. اگر می خواهید شاهد رشد کسب و کار خود باشید، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

چگونه کسب و کار کوچک خود را توسعه دهیم

مشتریان خود را درک کنید

شما فقط در صورتی می توانید محصولات و خدماتی را توسعه دهید که موفقیت بزرگی به همراه داشته باشد که به نیازهای مشتریان بالقوه خود توجه کنید. یکی از راه‌های درک اینکه مشتریان دقیقاً چه می‌خواهند، از طریق تحقیق و نظرسنجی است.

شما باید دائماً از آنها دعوت کنید تا بازخورد صادقانه و حتی بی رحمانه ارائه دهند. بررسی ها و نظرسنجی ها بهترین راه برای ورود به ذهن مشتریان شما هستند. این امر توسعه محصولات و خدماتی را برای شما آسان تر می کند که با نیازهای فعلی بازار مناسب باشد. علاوه بر این، به شما کمک می کند تا زمینه هایی را که شرکت شما باید در آنها بهبود یابد را درک کنید.

توسعه کسب و کار01

بهبود خدمات مشتری

اگر خدمات باکیفیتی به مشتریان ارائه نکنید ، رضایت مشتریانتان دشوار خواهد بود حتی اگر محصول یا خدمات برتری داشته باشید. این جنبه از کسب و کار مربوط به برداشتن گامی اضافی برای ایجاد احساس خاص در آنهاست.

بگذارید مشتریان خود بدانند که برایشان ارزش قائل هستند. اگر مشکلی دارند، مطمئن شوید که فورا به آنها رسیدگی کنید.  سوالی دارند، برای پاسخ دادن به آنها وقت بگذارید. یا اگر مسائل خاصی را مطرح کنند، نباید احساس کنند که کار برایشان سخت است. رسانه های اجتماعی راهی عالی برای درک مشتریان خود با گوش دادن به آنها است. اگر خدمات مشتری را رضایت بخش ببینند، حتی ممکن است به دیگران نیز توصیه کنند که از کسب و کار شما خرید کنند.

وفاداری را ایجاد کنید

تشویق مشتریان به آمدن و خرید آنچه ارائه می دهید زمان می برد. اما این کافی نیست که آنها را فقط به خرید وادار کنیم. شما باید وفاداری را تقویت کنید . با توجه به اینکه رقبای دیگری وجود دارند که می توانند به آنها پیشنهاد بهتری بدهند، شما می خواهید آنها وفادار بمانند. فقط به این دلیل که مشتریان وفادار زیادی دارید، احساس رضایت نکنید. آنها می توانند به راحتی جذب گزینه های دیگر شوند و ممکن است شما را ترک کنند.

برای مشتریان پاداش وفاداری ارائه دهید. در صورت وجود تخفیف و تبلیغات ، بگذارید این مشتریان وفادار اولین کسانی باشند که از آن مطلع می شوند. شما باید مطمئن شوید که مشتریان شما می دانند که از آنها قدردانی می شود.

رسانه های اجتماعی را به حداکثر برسانید

بدون شک رسانه های اجتماعی ابزار بسیار قدرتمندی هستند . به صدها هزار نفر در یک زمان می رسد. اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی درگیر است. این به شما کمک می کند هماهنگ بمانید. گوش دادن به صحبت های مردم و خواندن نظرات آنها به شما ایده می دهد که چگونه آنها را احساس رضایت بیشتری کنید.

شما همچنین رفتار آنها را درک خواهید کرد و راهی برای برآورده کردن خواسته های آنها پیدا خواهید کرد. بهترین بخش این است که شما مجبور نخواهید بود فقط برای جذب مشتریان جدید پول زیادی خرج کنید. با این حال، نیازی به شرکت در دعواهای نظرات ندارید. فقط آن را مثبت نگه دارید و کاری کنید که همه احساس کنند شنیده می شوند.

تمرکز بر توسعه حرفه ای

توسعه کسب و کار شما به کیفیت کارمندانی که استخدام می کنید نیز بستگی دارد. ایجاد یک تیم موثر کلید تضمین موفقیت کسب و کار شما است.

یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن کارکنانی با انگیزه که سخت کار می‌کنند این است که به آن‌ ها احساس هدف بدهیم. آنها نباید فقط احساس کنند که صرفا باید به خاطر کار کردن کاری را انجام دهند باید هدفمند باشند.

آنها می خواهند به چیزی بزرگتر از خودشان تبدیل شوند. باید اهداف بزرگتر را درک کنند. اینجاست که برندسازی مطرح می شود. بسیاری به اشتباه معتقدند که برندسازی کاری است که شما برای جذب مشتری انجام می دهید. با این حال، یک برند قدرتمند به شما کمک می کند تا کارگران با کیفیت را به سمت کسب و کار خود جذب کنید.

در این میان کارمندان شما نیز باید احساس کنند که شنیده می شوند. فعالیت‌ های تیم‌سازی وجود دارد که می‌تواند به آن‌ها به عنوان کارمندان فردی و از طریق وظایف مشترک کمک کند. شما همچنین باید آنها را به جلسات آموزشی و سمینارها بفرستید تا بتوانند سطح دانش فعلی خود را بهبود بخشند.

وقت خود را صرف شرکت در رویدادهای شبکه کنید

اگر فرصتی برای پیوستن به این رویدادها به شما داده شد، از آن استفاده کنید. این فرصتی است که شبکه های خود را گسترش دهید . این بسیار مهم است – اما چیزی است که بسیاری از کارآفرینان از آن غفلت می کنند. شما باید با افراد دیگر رابطه برقرار کنید.

شبکه یک راه عالی برای ارتباط با افرادی است که می توانند به شما در ایجاد کسب و کار کمک کنند. می توانید کارمندان، مشتریان بیشتری و حتی سرمایه گذاران را پیدا کنید.

توسعه کسب و کار

تمرکز بر مسئولیت اجتماعی شرکت

کسب و کار شما باید چیزی متفاوت برای گفتن داشته باشد. این به بهبود تصویر کسب و کار شما کمک می کند. مردم از شما حمایت خواهند کرد زیرا می دانند پولی که خرج می کنند به اهداف درستی می رسد.

مهم است که اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما برای چیزی بیش از کسب درآمد فعالیت می کند. امروزه مردم می خواهند از لحاظ عاطفی با شرکت هایی که با آنها تجارت می کنند، ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل مهم است که یک دیدگاه برند منحصر به فرد برای شرکت خود ایجاد کنید. آیا دلیلی وجود دارد که بخواهید از آن حمایت کنید؟ آیا چیزی در دنیا وجود دارد که بخواهید تغییر دهید؟ بگذارید این یکی از ماموریت های شرکت شما باشد.

در دریافت وام تردید نکنید

اگر به عنوان یک کارآفرین شروع به کار می کنید، برای کمک به تامین مالی آن به پول نیاز دارید. اگر برای تحقق برنامه های خود به وام های کسب و کار کوچک نیاز دارید، آنها را دریافت کنید.

اطمینان حاصل کنید که با بانک ها یا شرکت های وام دهنده مناسب شریک هستید. شما باید فرم های درخواست را پر کنید و تمام شرایط را ارائه دهید. همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که اعتبار شما در وضعیت خوبی است تا درخواست شما به راحتی تأیید شود.

پیدا کردن آنچه واقعا مفید است

در نهایت، می‌دانید که کدام یک از رویکردهایی که استفاده کرده‌اید به خوبی کار کرده است. به این تاکتیک ها توجه داشته باشید و دوباره از آنها استفاده کنید. آن استراتژی هایی که شکست خورده اند باید حذف شوند تا به پیشرفت کسب و کار شما کمک کنند.

هدف این است که مرتبط باقی بماند. رویکرد را اصلاح کنید و بیشتر روی مواردی تمرکز کنید که نتایج رضایت بخشی به همراه داشته اند.

زمانی که این نکات را انجام دادید شاهد توسعه کسب و کار خود خواهید بود. شما باید صبور باشید، همچنین باید واقعا سخت کار کنید و اجازه ندهید موانع بزرگ و کوچک مانع از انجام بهتر کار شما شوند. به زودی نتایج مثبتی را خواهید دید که همیشه به آنها امیدوار بودید.

موسسه ی مسیر کمال

همه‌ چیز از یک تصمیم شروع می‌شود. از بذر فکری که در خاک کاشته می‌شود و نتیجه آن مدیریت درست یک کسب و کار است. یک کسب و کار که شانس دستیابی به موفقیت‌های بزرگ را دارد … به شرط آنکه مسیر را خوب بشناسید.

توسعه کسب و کار

موسسه مسیر کمال با هدف نجات و رشد کسب و کارها با مدیریت مهدی حسینی از سال 1392 در شهر شیراز فعالیت کاری خود را آغاز نمود. شما می توانید از خدمات مشاوره در زمینه بازاریابی و فروش، برندینگ و منابع انسانی استفاده کنید، همچنین می توانید از خدمات آموزشی ما از جمله آموزش به تیم فروش استفاده کنید،کافی است نام و نام خانوادگی خود را به شماره 09170808088 ارسال کنید.

همچنین برای اطلاع از دوره‌ها، همایش‌ ها ، پکیج‌ های آموزشی و … با مشاوران ما در تماس باشید.

شماره های تماس :

071-36233354-55  یا 09170808088

9/ آبان/1402

14 دیدگاه در “توسعه کسب و کار

 1. ناهید گفت:

  شروع کسب و کار تازه توی ایران واقعا یک ریسک بزرگ هست

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. امیدواریم با وجود تمام سختی ها در مسیر تمام اهدافتان برآورده شوند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 2. tiniiii گفت:

  سلام.
  مطلب جالب بود.
  محبت کردین

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. باعث دلگرمی و خوشحالی هست این دیدگاه شما. همیشه در مسیر کمال باشید.

 3. hamed.fazli گفت:

  سلام مرسی از این مطلب.
  من در دوره ی فروش ملک شرکت کردم عالی بود و واقعا تونستم تیم اجراییم توی مشاور املاکم رو ارتقا بدم.

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. باعث دلگرمی و خوشحالی هست این دیدگاه شما. امیدواریم تمام اهدافتان برآورده شده باشند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 4. لیلا گفت:

  سلام هزینه ی دوره ی بیزینس کوچینگ چه مبلغی هست؟

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز . لطفا برای مشاوره و اطلاع از کارگاه ها و دوره ها با شماره های زیر تماس بگیرید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

 5. فرشته گفت:

  سلام من و دوستم دوره بازاریابی و فروس تلفنی رو از شما خریداری کردیم خیلی خوب بود واسمون .خواستم تشکر کنم

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. باعث دلگرمی و خوشحالی هست این دیدگاه شما. امیدواریم تمام اهدافتان برآورده شده باشند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 6. صادق گفت:

  اقای حسینی ممنووووون
  واقعا همیشه مدیونتون هستم برای دوره بازاریابی عالی بود

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. باعث دلگرمی و خوشحالی هست این دیدگاه شما. امیدواریم تمام اهدافتان برآورده شده باشند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 7. امید گفت:

  سلام. ببخشید کارگاه دیجیتال مارکتینگ کی برگزار میشه؟

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز . لطفا برای مشاوره و اطلاع از کارگاه ها و دوره ها با شماره های زیر تماس بگیرید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *