مدیریت کسب و کار

تجزیه و تحلیل پیش بینی

همه چیز درباره تجزیه و تحلیل پیش بینی

کسب و کارها اطلاعات بیشتری از منابع مختلف در اختیار دارند که تصور می کنند. با تجزیه و تحلیل پیش بینی، می توانید از اطلاعات گذشته برای پیش بینی نتایج آینده برای کسب و کار خود استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند فرصت های آینده را شناسایی کنید، به مشتریان خدمات بهتری ارائه دهید و در طول زمان تصمیمات تجاری آگاهانه تری بگیرید.

هر کسب و کاری دارای گنجینه ای از داده ها است، از اطلاعات مشتری و معاملات گرفته تا آمار تولید و حمل و نقل. نکته کلیدی این است که بفهمید چگونه از آن برای بهبود آینده کسب و کار استفاده کنید.

استراتژی

یک استراتژی این است که شرکت ها از تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده استفاده کنند. این شامل بررسی اطلاعات گذشته برای استخراج مدل ها و تحلیل هایی است که به پروژه های آینده کمک می کند. هدف این است که از اشتباهات و موفقیت های گذشته درس بگیریم تا بدانیم چه چیزی را باید تغییر دهیم و چه چیزی را تکرار کنیم.

تجزیه و تحلیل پیش بینی را می توان در تمام جنبه های یک سازمان اعمال کرد. می تواند تعیین کند که مشتریان چه می خواهند و چه چیزی نمی خواهند و به کسب و کار کمک می کند تا کارایی را به حداکثر برساند. این می تواند به یک شرکت کمک کند تا مشکلات را در زمان وقوع آنها شناسایی کرده و با آنها مقابله کند.

تجزیه و تحلیل پیش بینی1

تجزیه و تحلیل پیش بینی چیست؟

تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده از هوش مصنوعی (AI) برای پیش بینی های دقیق بر اساس اطلاعات دیجیتال استفاده می کند. الگوریتم‌های پیشرفته ارتباط بین نقاط داده را بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر از یک انسان برقرار می‌کنند که منجر به بینش‌های قابل اعتماد و عملی می‌شود.

تحلیل پیش‌ بینی‌ کننده فناوری است که از داده‌ ها یاد می‌گیرد تا درباره کارهایی که هر فرد انجام خواهد داد پیش‌بینی کند – از پیشرفت و کمک مالی گرفته تا سرقت و تصادف ماشین شما. برای تجارت، ریسک را کاهش می‌دهد، هزینه را کاهش می‌دهد، خدمات مشتری را بهبود می‌بخشد و نامه‌های پستی و هرزنامه‌های ناخواسته را کاهش می‌دهد.

ابزارها و نرم افزارهای تحلیل پیشگو

استفاده از تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده برای یک کسب و کار یا سازمان نیاز به نرم افزار تخصصی دارد. این توسط چندین فروشنده، از جمله IBM، SAP و SAS ارائه شده است. داده‌های جمع‌ آوری‌ شده را خرد می‌کند تا پاسخ‌ های خاصی را که یک کسب‌وکار به دنبال آن است، مشخص کند.

در حالی که هر نرم افزار ارائه شده دارای قابلیت ها و رابط های کاربری متفاوتی است، فرض یکسان است. همه آنها ابتدا با تجزیه و تحلیل تمام اطلاعات جمع آوری شده یک شرکت کار می کنند. این شامل آمار فروش و مشتری، بهره وری کارکنان و داده های رسانه های اجتماعی است.

سپس آن داده ها را به مدل های پیش بینی متصل می کنند. آنها می توانند روندها و مشکلات آینده را بر اساس آن رفتار گذشته با استفاده از الگوریتم های ایجاد شده ویژه طرح ریزی کنند.

نکته

حتما از داده های مرتبط و دقیق با حجم نمونه قابل توجهی استفاده کنید. در غیر این صورت، تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده ممکن است بینش قابل اعتمادی ایجاد نکند.

این مدل‌ها می‌توانند به کسب‌ و کارها کمک کنند تا روند های مختلف مصرف‌ کننده و همچنین تغییرات بهره‌وری کارکنان را پیش‌بینی کنند تا به تصمیمات عرضه و بازاریابی و بهبود کارایی کمک کنند.

درحالی ‌که نرم‌افزار تحلیل پیش‌بینی‌کننده تنها برای سازمان‌های بزرگ‌تر گزینه‌ای بود، پیشرفت‌های اخیر آن را برای کسب‌وکارهای کوچک در دسترس‌تر کرده است. این نوع نرم افزار که از فروشندگانی مانند Emanio و Angoss موجود است، اکنون با قیمت های مقرون به صرفه تری به فروش می رسد. می توان آن را از هر رایانه شخصی به جای نیاز به نصب مستقیم روی سرور یک شرکت اجرا کرد.

نمونه هایی از تجزیه و تحلیل پیش بینی

تجزیه و تحلیل پیش بینی در ابتدا توسط خرده فروشان بزرگ و موسسات مالی استفاده می شد. امروزه، کسب‌وکارها در هر صنعتی و در هر اندازه‌ای از آن برای جهش در رقابت استفاده می‌کنند.

به گفته IBM، کسب و کارها می توانند از تجزیه و تحلیل پیش بینی به روش های مختلف استفاده کنند، مانند موارد زیر:

 • کشف الگوها و تداعی های پنهان
 • افزایش حفظ مشتری
 • بهبود فرصت های فروش متقابل از طریق پیشنهادات و تجربیات شخصی
 • به حداکثر رساندن بهره‌وری و سودآوری با همسو کردن افراد، فرآیندها و دارایی‌ها
 • کاهش خطر برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض و ضرر
 • افزایش عمر مفید تجهیزات
 • کاهش تعداد خرابی تجهیزات و هزینه های نگهداری
 • تمرکز فعالیت های تعمیر و نگهداری بر مشکلات با ارزش بالا
 • افزایش رضایت مشتری

به عنوان مثال

Sephora  تاریخچه خرید و ترجیحات مشتریان را تجزیه و تحلیل می کند تا پیش بینی کند که کدام محصول بیشتر مورد توجه آنها قرار می گیرد. این توصیه های متناسب باعث شده است که 80 درصد از مشتریان آن کاملاً به شرکت وفادار باشند. به طور مشابه، هارلی دیویدسون از تجزیه و تحلیل های پیش بینی برای برجسته کردن مشتریان با ارزش بالقوه استفاده می کند که عوامل بازاریابی و فروشندگان می توانند آنها را هدف قرار دهند.

محبوبیت تجزیه و تحلیل پیش بینی در بین مشاغل منجر به استفاده از انواع دیگر سازمان ها از این نرم افزار شده است. به عنوان مثال، شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی از آن برای پیش‌بینی نحوه دریافت داروها و درمان‌های خاص توسط بیماران استفاده می‌کنند و به پزشکان کمک می‌کنند تا علائم هشدار دهنده اولیه بیماری‌ها و بیماری‌های تهدیدکننده زندگی را تشخیص دهند.

نهادهای دولتی برای کمک به پیشگیری از جرم، ارائه خدمات اجتماعی و ارائه خدمات بهتر به ساکنان، از نرم افزارهای تحلیلی پیش بینی کننده استفاده می کنند. به عنوان مثال، بیش از دوجین شهر ایالات متحده از تجزیه و تحلیل پیش بینی برای تعیین محل وقوع جنایات مختلف استفاده می کنند. آنها سپس از این داده ها برای تخصیص مناسب منابع، مبارزه با جرم و جنایت و در عین حال کاهش هزینه ها استفاده می کنند.

با حرکت رو به جلو، کسب‌وکارهایی که از نرم‌افزار تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده برای هدایت تصمیم‌های خود استفاده نمی‌کنند، خود را در اقلیت بزرگی خواهند یافت.

تجزیه و تحلیل پیش بینی

مزایا و معایب تجزیه و تحلیل پیش بینی

در حالی که تجزیه و تحلیل پیشگو پتانسیل بسیار زیادی دارد، طبق BDO Digital، تنها 19 درصد از شرکت های متوسط ​​به طور فعال در حال برنامه ریزی ابتکارات تحلیلی هستند . بخشی از آن به این دلیل است که این فناوری دارای برخی نقاط منفی بالقوه است. در اینجا نگاهی به مزایا و معایب تجزیه و تحلیل پیش بینی امروزی داریم.

مزایا

 • این بینش عملی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند از رقبا پیشی بگیرید.
 • این باعث صرفه جویی در زمان می شود که در غیر این صورت برای تحقیق و آزمایش دستی استفاده می شود.
 • می تواند هزینه های جاری را از طریق بهینه سازی گردش کار کاهش دهد.
 • ممکن است سرمایه هدر رفته در کمپین های بازاریابی ناکارآمد را کاهش دهد.
 • با گذشت زمان قابل اعتمادتر می شود.

منفی

 • رسیدن به نتایج معنادار به زمان نیاز دارد.
 • این نیاز به تلاش های قابل توجهی برای جمع آوری داده ها و آماده سازی از قبل دارد.
 • ممکن است با هزینه های اولیه بالا و اختلالات اولیه همراه باشد.
 • حداکثر استفاده از تجزیه و تحلیل پیش بینی

با توجه به معایب احتمالی، باید تجزیه و تحلیل پیش بینی را به درستی اعمال کنید تا مزایای آن را تجربه کنید. یکی از مهم ترین ملاحظات استفاده از داده های قابل اعتماد و تمیز است.

اگر این الگوریتم ها داده های باکیفیت نداشته باشند، نتایج دقیقی تولید نخواهند کرد. در نتیجه، طبق تحقیقات گارتنر، سازمان‌ها بر این باورند که اطلاعات بد سالانه 15 میلیون دلار ضرر به آنها وارد می‌کند. می‌توانید با جمع‌آوری داده‌ها از منابع معتبر و پاکسازی آن‌ها قبل از وارد کردن آن به مدل‌های پیش‌بینی، از این امر جلوگیری کنید. این شامل تأیید آن در برابر سایر منابع، حذف موارد اضافی و استاندارد کردن قالب آن است.

مانند هر فناوری جدید، بهتر است از کوچک شروع کنید. می‌توانید با اعمال تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده در یک حوزه ابتدا هزینه‌ها و اختلالات اولیه را به حداقل برسانید، سپس به آرامی آن را گسترش دهید زیرا شرکت شما مدیریت آن را یاد می‌گیرد. این همچنین به کارمندان شما کمک می کند تا درک کنند که چگونه با این فناوری ها کار کنند.

در نهایت

باید به طور منظم داده های تحلیلی پیش بینی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که قابل اعتماد باقی می مانند. همانطور که شرایط تغییر می کند، الگوریتم ها احتمالا نیاز به ترفندها و تنظیمات خواهند داشت. نظارت بر عملکرد آنها می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا بدون در نظر گرفتن ریسک زیاد، از مزایای آن بهره مند شوند.

تجزیه و تحلیل پیشگویانه تجارت را متحول کرد

تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده نحوه عملکرد بسیاری از کسب‌وکارها را تغییر داده است. شرکت‌ها در تقریباً هر صنعتی پیشرفت‌های قابل‌ توجهی را پس از اجرای این فناوری مشاهده کرده‌اند. این می تواند به یک هنجار تبدیل شود زیرا افراد بیشتری متوجه این مزایا می شوند.

مانند هر فناوری دیگری، تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده درمان همه چیز نیست. هر مشکلی که یک شرکت با آن مواجه است را حل نمی کند، به خصوص بدون برنامه ریزی و اجرای دقیق، اما می تواند کمک قابل توجهی ارائه دهد. بدون شک روش کار تجارت را تغییر خواهد داد.

موسسه مسیر کمال

همه‌چیز از یک تصمیم شروع می‌شود. از بذر فکری که در خاک کاشته می‌شود و نتیجه آن مدیریت درست یک کسب و کار است. یک کسب و کار که شانس دستیابی به موفقیت‌های بزرگ را دارد … به شرط آنکه مسیر را خوب بشناسید.

تجزیه و تحلیل پیش بینی

ما معتقدیم قرار گرفتن در مسیر آموزش و یادگیری به زندگی شغلی و شخصی انسان ها کیفیت و بهره وری می بخشد ، به همین علت همه تلاش مان را در این مسیر با ارزش خواهیم کرد.

موسسه مسیر کمال با هدف نجات و رشد کسب و کارها با مدیریت سید مهدی حسینی(مربی فنون کاربردی بازار) از سال 1392 در شهر شیراز فعالیت کاری خود را آغاز نمود.

برای اطلاع از پکیج ها ، دوره ها و محصولات ما لطفا با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس: 5 – 07136233354

09170808088

نوشته های مشابه

14 دیدگاه در “تجزیه و تحلیل پیش بینی

 1. هدیه گفت:

  سلام بسیار عالی بود ممنونم

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. امیدواریم با وجود تمام سختی ها در مسیر تمام اهدافتان برآورده شوند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 2. مهدی ایزد گفت:

  سلام ممنونم از جناب حسینی گرامی واقعا دوره بازاریابی شما خیلی کابردی بود. ممنون از لطفتون

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. امیدواریم با وجود تمام سختی ها در مسیر تمام اهدافتان برآورده شوند. همیشه در مسیر کمال باشید.

 3. حمیدرضا گفت:

  سپاسگزارم از لطف شما برای این مطالب خوب.

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. باعث دلگرمی و خوشحالی هست این دیدگاه شما. همیشه در مسیر کمال باشید.

 4. طاهره گفت:

  دوره ی کوچینگ هزینه ش چقد هست؟

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز . لطفا برای مشاوره و اطلاع از کارگاه ها و دوره ها با شماره های زیر تماس بگیرید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

 5. جعفر گفت:

  سلام من دیدم شما توی مسیر کمال استخدام هم دارین داستانش چیه میشه توضیح بدین.؟

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز . لطفا برای مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

 6. تمنا گفت:

  سلام روز بخیر تشکر خیلی کابردی بود

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. باعث دلگرمی و خوشحالی هست این دیدگاه شما. همیشه در مسیر کمال باشید.

 7. محمدرضا گفت:

  سلام من مشاور املاک هستم راهکاری دارید برای بهتر شدن کسب و کارم ؟
  چنذ وقته بازار به شدت خوابیده

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز . لطفا برای مشاوره و اطلاع از کارگاه ها و دوره ها با شماره های زیر تماس بگیرید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *