بازاریابی و فروش

بازاریابی استارتاپ ها

چگونه استارتاپ ها می توانند در بازاریابی موفق شوند

علیرغم آنچه عقل متعارف ممکن است شما را به این باور برساند، بازاریابی استارتاپ ها مسیر مستقیمی برای افزایش فروش نیست. این امر به ویژه در مورد استارت آپ ها صادق است و در مراحل اولیه شرکت می تواند بسیار خسته کننده و پرهزینه باشد.

 هنگام بحث در مورد استراتژی بازاریابی و فروش در عصر دیجیتال، ابتدا این سوال را مطرح می کنیم: چرا اکثر بازاریابی استارتاپ ها شکست می خورند؟


3
راه برای موفقیت استارتاپ ها در بازاریابی

  1. یک برنامه استراتژیک تهیه کنید، نه یک برنامه تاکتیکی.
  2. اولین تماس خود را با یک مشتری گرم کنید.
  3. با یک صفحه فرود جذاب، مشتریان بالقوه را جذب کنید.

بازاریابی استارتاپ ها بسیار مهم است و بنیانگذاران باید از همان اولین تصور از محصول یا خدماتی که در حال توسعه هستند در مورد برنامه های بازاریابی و فروش خود فکر کنند.

اما بازاریابی مانند یک دو ماراتن و همچنین یک فرآیند است. اکثر مردم فکر می کنند که بازاریابی مانند افزودن یک مگافون به پیام های خود است. اما اگر درختی در جنگل بیفتد و کسی نباشد که صدایش را بشنود، یک مگافون کمکی نمی‌کند  .

علاوه بر این، از آنجایی که بیشتر استارتاپ‌ ها در عصر دیجیتال بر درآمدهای مکرر متمرکز هستند، بازاریابی دیگر صرفاً آوردن مشتری به فروشگاه نیست. این امر در مورد نگه داشتن آنها، افزایش ارزش طول عمر مشتری (LTV) و در عین حال کاهش هزینه های جذب مشتری (CAC) است.

همه اینها را می توان از طریق قیف های بازاریابی و فروش استارت آپ انجام داد. این فرآیندی است که برای دهه‌ها کار کرده است و در عصر دیجیتال، خودکار و مقیاس‌پذیرتر شده است.

تقویت، خودکار، مقیاس. به طور خلاصه این بازاریابی نوین استارتاپی است.

تقویت، خودکار، مقیاس. به طور خلاصه این بازاریابی نوین استارتاپی است.

با یک رویکرد استراتژیک شروع کنید

مشکل بیشتر بازاریابی استارتاپی این است که رهبران بازاریابی (معمولاً بنیانگذاران) با یک رویکرد تاکتیکی برای بازاریابی محصول خود شروع می کنند. آنها تبلیغات می خرند، ایمیل می فرستند ، بازدیدهای اجتماعی ارسال می کنند، وبلاگ می نویسند. این کارها معمولاً به این دلیل است که تمام اسناد بازاریابی و آموزش “چگونه” فقط رویکرد تاکتیکی را پوشش می دهد. و رویکرد استراتژیک باید برای هر استارت آپی منحصر به فرد باشد و بنابراین آموزش آن دشوار است.

تقویت، خودکار، مقیاس. به طور خلاصه این بازاریابی نوین استارتاپی است.

این تئوری که “اگر کارها را خودکار کنید، مشتری ها خواهند آمد” بدون یک برنامه استراتژیک قوی پشت رویکرد تاکتیکی قابل قبول نیست. اما توسعه این برنامه استراتژیک دشوار است مگر اینکه یک بازاریاب استراتژیک در شرکت تعبیه شده باشد – یک پیشنهاد گران برای هر استارتاپی، چه رسد به یک استارتاپ اولیه که تلاش می کند مناسب بازار محصول و کشش را پیدا کند.

بنابراین چگونه می‌توانید رویکرد استراتژیک برای بازاریابی کسب و کار منحصربه‌فرد خود را بدون صرف هزینه‌ های زیادی برای یک متخصص یا متوسل شدن به آزمون و خطا تعریف کنید؟

ما در موسسه ی مسیر کمال ده ها نوع مختلف محصول را برای ده ها نوع مختلف استارت آپ ساخته، راه اندازی و رشد داده ایم.

 اکنون مسئولیت بازاریابی ما در کمپین به پایان می رسد. به عبارت دیگر، ما بودجه بازاریابی را تعیین نمی کنیم، کانال ها را انتخاب نمی کنیم یا کپی نمی نویسیم.

اینجاست که بازاریاب تاکتیکی با برنامه استراتژیک روبرو می شود. برای اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم، باید از توسعه محصول با زیرساخت هایی برای حمایت از برنامه استراتژیک بازاریابی و فروش بیرون بیاییم.

این چیزی است که ما آن را مشتقی از قیف بازاریابی و فروش در استارتاپ ها می نامیم. هدف آن جلب فروش تکراری و با هر شانسی، افزایش فروش دیجیتال در مسیر خودکارسازی و مقیاس‌ پذیری است.

گام اول: هر چه گرمتر بهتر

در صحبت های بازاریابی استارتاپ ها ، “اولین لمس” اولین باری است که مشتری فروش شما از ارائه محصول شما آگاه می شود. اولین تماس ممکن است یک تبلیغ دیجیتال یا سنتی، یک پست وبلاگ، پادکست، ویدیو، ضربه مطبوعاتی، ایمیل فروش یا تماس، شاید حتی یک بروشور یا حضوری در یک رویداد باشد.

 در هر صورت، این یک لمس با دسترسی گسترده است .

با یک شرکت جدید و یک محصول جدید، شانس شما برای تبدیل هر مشتری بالقوه به طور مستقیم به گرم بودن اولین لمس بستگی دارد.

اینجاست که قیف وارد می شود. مشتری به ندرت اولین آگهی یا ایمیل خود را از یک شرکت جدید می بیند و کیف پول خود را باز می کند. اما آنها ممکن است بخواهند بیشتر بدانند.

هدف بازاریابی تاکتیکی شما این است که آنها را بیشتر به سمت پایین یک قیف استراتژیک که در اولین فروش به پایان می رسد، سوق دهید.

بسیاری از مشتریان بالقوه به طور کامل از قیف خارج می شوند. شما باید بقیه را ضبط کنید.

گام دوم: صفحه فرود و لیست ایمیل

 بازاریابی استارت‌ آپ‌های امروزی بخش عمده‌ای از قیف بازاریابی و فروش خود را در داخل و اطراف خود محصول قرار می‌دهند.

 ساده ترین راه برای فکر کردن در مورد این رویکرد، ارائه آزمایشی رایگان یا ارائه ردیف رایگان است ، که در آن هر مشتری بالقوه می تواند برخی یا همه محصول را برای مدتی یا تمام وقت بدون هیچ هزینه ای استفاده کند.

صرف نظر از اینکه استارت‌آپ شما یک ردیف رایگان ارائه می‌کند یا خیر، باید این افراد بالقوه را در حالی که از قیف پایین می‌آیند دستگیر کنید و چیزی را به آنها پیشنهاد دهید که آنها را سرگردان نگه دارد. که با صفحه فرود شما شروع می شود.

شما می توانید یک صفحه سفارشی برای هر منبع لمس اول داشته باشید. مهم نیست که صفحات را چگونه تنظیم می کنید، همه آنها باید یک هدف را به انجام برسانند: اطلاعات کافی در مورد ارزش پیشنهاد محصول خود ارائه دهید تا علاقه کافی برای مشتری بالقوه ایجاد کند تا بتواند قدم بعدی را در قیف بردارد. .

چندین فن آوری بازاریابی خودکار به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه خود را مجدداً هدف گذاری کنید. این می تواند شامل کوکی هایی باشد که توسط صفحات وب، برچسب های رسانه های اجتماعی و دنبال کنندگان، تجزیه و تحلیل وب سایت یا مشترکین پست وبلاگ حذف می شوند.

بروز رسانی: 20/ آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *