دیجیتال مارکتینگ

ترید مارکتینگ

ترید مارکتینگ چیست؟

ترید مارکتینگ به زبان ساده به معنای بازاریابی تجاری می باشد که به افزایش تقاضا در سطوح عمده فروشی، خرده فروشی و توزیع کننده می پردازد و هدف اصلی آن نیز بازاریابی و فروش محصولات در سطح خرده فروشی می باشد.

شما حتماً برخی از محصولات را در یک سوپر مارکت یا فروشگاه بهتر از سایرین دیده اید. دلیلش چیست؟ خوب ، این اتفاق می افتد که تولید کنندگان در قالب کمیسیون یا حاشیه سود به خرده فروشان انگیزه بدهند. این به عنوان یک انگیزه برای خرده فروشان برای اطمینان از در دسترس بودن محصول و نمایش محصول عمل می کند.

نقش ترید در همه اینها چیست؟

عمده فروشان و خرده فروشان به عنوان شرکای تجاری خود تولید کنندگان زیادی دارند. هر تولید کننده هنگام توزیع محصول نتایج بهینه می خواهد. بنابراین ، ایجاد تقاضای محصول در بین شرکای زنجیره تأمین ضروری است.

یک تولید کننده انگیزه های مختلفی را برای ایجاد تقاضای محصول در بین شرکای زنجیره تأمین ارائه می دهد. این مشوق ها عمده فروشان و خرده فروشان را ترغیب می کنند تا در پایان محصول را تبلیغ کنند. این یک وضعیت برد برای یک تولید کننده و همچنین شرکای خود ایجاد می کند. تولید کننده به تبلیغ محصول مؤثر می رسد و شرکا معاملات بهتری کسب می کنند.

نقش ترید در بازاریابی و فروش

 به عنوان مثال

یک تولید کننده روغن پخت و پز 10 ٪ از درآمد را به عنوان یک انگیزه به خرده فروشان می دهد. این باعث می شود که خرده فروش محصول را در فروشگاه تبلیغ کند.

آنها می توانند محصول را در منطقه ای که مشتری بیشترین توجه را به آن دارد قرار دهند یا مستقیماً خود را در فروش با متقاعد کردن مشتریان در مورد کیفیت و مزایای آن درگیر کنند. در نهایت ، خرده فروش 10 ٪ از کل درآمد خود را دریافت می کند.

ترید مارکتینگ در مقابل بازاریابی برند

مشاغل برای دستیابی به اهداف خود از بازاریابی تجاری و بازاریابی برند به طور گسترده استفاده می کنند. با این حال ، بین این دو رویکرد در مورد تمرکز و هدف آنها در بازاریابی تفاوت هایی وجود دارد. بیایید به برخی از تفاوت های کلیدی بین آنها نگاه کنیم.

ترید مارکتینگ

 • ترید مارکتینگ در معاملات B2B (ب این اصطلاح به معنای انجام معاملاتی بین تجار بوده که می توان به معاملاتی که بین فروشندگان عمده انجام می گیرد و محصولات عمده ای را به یکدیگر می فروشند .)ا شرکای زنجیره تأمین استفاده می شود.
 • این تقاضا برای یک محصول یا خدمات در بین شرکای زنجیره تأمین ایجاد می کند.
 • هدف آن افزایش در دسترس بودن محصول برای مشتریان است.
 • یک شرکت عمده فروشان و خرده فروشان را برای تبلیغ محصول تحریک می کند.

 

بازاریابی برند

 • بازاریابی برند در معاملات مربوط به مشتریان استفاده می شود.
 • این هویت و ارزش برند را به مشتریان ارتباط می دهد.
 • هدف آن توسعه یک پایگاه مشتری وفادار است.
 • یک شرکت می تواند فعالیت های بازاریابی برند را انجام دهد یا یک آژانس خارجی را استخدام کند.

بابازریابی برند در معاملات

استراتژی ترید مارکتینگ

مشاغل برای اینکه هنگام انجام فعالیت های بازاریابی تجاری با مشکلات بسیار کمی روبرو شوند، باید یک استراتژی بازاریابی تجاری قبل از شروع کار تهییه کنند. این امر به مشاغل اجازه می دهد تا کمپین ها را به طور مؤثر برنامه ریزی و اجرا کنند.

انجام تحقیقات بازار

 تحقیقات بازار قبل از شروع کمپین بازاریابی تجاری ضروری است، که امکان را برای یک تجارت فراهم می کند تا شکاف های موجود در بازار و مشکلاتی را که مشتریان با آن روبرو هستند شناسایی کند. مرحله تحقیقات بازار همچنین به یک تجارت کمک می کند تا مسائل مشتریان را از طریق کمپین خود حل کند. سرانجام ، تحقیقات بازار به شناسایی مشکلات احتمالی یک تجارت از منابع خارجی مانند رقابت بازار و مقررات کمک می کند.

یک برنامه را تدوین کنید

پس از انجام تحقیقات بازار ، زمان آن است که یک برنامه را تدوین کنیم. در این طرح ، شما اهداف را برای کمپین تعیین کرده اید ، بازار هدف را مشخص کرده و منابع را تخصیص می دهید. از آنجا که شما از قبل شکاف های موجود در بازار و چالش های مشتریان را می دانید ، می توانید کمپین بازاریابی تجارت را برای پر کردن این شکاف ها و ارائه راه حل های ارائه شده برای مشتریان هدایت کنید.

محصول را توسعه دهید

در این مرحله ، شما در حال حاضر اطلاعات بازار و برنامه ای برای کمپین خود دارید. اکنون زمان آن رسیده است که محصول را توسعه دهیم. شما باید اطمینان حاصل کنید که محصول با خواسته های بازار هدف شما مطابقت دارد و یک راه حل منحصر به فرد برای مشکلات آنها ارائه می دهد. توسعه محصول تأثیر گسترده ای در بازاریابی تجارت دارد زیرا می تواند به یک تجارت اجازه دهد شرکای زنجیره تأمین را در مورد این محصول متقاعد کند.

کار بر روی برندسازی

ما قبلاً بحث کردیم که بازاریابی تجاری به همراه برندسازی می تواند شگفتی هایی برای یک تجارت داشته باشد. یک تجارت باید یک هویت برند محکم و منحصر به فرد ایجاد کند. مارک تجاری قوی بین یک برند و مشتریان آن ارتباط عمیقی ایجاد می کند. هنگامی که مشتریان تمایل به خرید محصولات خود را نشان می دهند ، این شرکت می تواند به درآمد و سود بیشتری برسد. علاوه بر این ، عمده فروشان و خرده فروشان ممکن است بیشتر علاقه مند به انجام تجارت با برند های مستقر باشند.

طراحی سیستم توزیع

در آخرین مرحله ، زمان آن است که سیستم توزیع را طراحی کنیم. این سیستم باید با اهداف کمپین ترید مارکتینگ مطابقت داشته باشد.

یک تجارت باید مناطقی را که می خواهد پوشش دهد ، شناسایی کند و شرکای کلیدی ، یعنی عمده فروشان و خرده فروشان را در هیئت مدیره قرار دهد. همچنین باید این شرکا را برای اطمینان از افزایش در دسترس بودن محصول تحریک کند. علاوه بر این ، باید یک نیروی فروش قوی وجود داشته باشد که بتواند با شرکای اصلی تجارت همکاری کند.

 

ابزار ترید مارکتینگ

مشاغل از ابزارهای مختلفی برای اجرای مؤثر استراتژی ترید مارکتینگ استفاده می کنند. بیایید در مورد برخی از ابزارهای مشترک بازاریابی تجارت بحث کنیم.

 1. مدیریت ارتباط با مشتری – مدیریت ارتباط با مشتری رویکردی است که یک تجارت برای مدیریت روابط با مشتریان از آن استفاده می کند. این امر به پیگیری فعالیت های مشتریان کمک می کند و ارتباط با آنها را بهبود می بخشد. این ابزار داده ها را از طریق تعامل با مشتری جمع می کند و به مشاغل اجازه می دهد تا بهره وری را اندازه گیری کنند.
 1. سیستم ایمیل – یکی دیگر از ابزارهای ترید مارکتینگ است. یک تجارت باید مرتباً با شرکای خود ارتباط برقرار کند. بنابراین ، داشتن یک سیستم ایمیل که ارتباط موثری را تضمین می کند ، بسیار مهم است. شرکا باید در مورد برنامه ها و سیاست های شرکت به روز شوند. سیستم ایمیل برای ارتباط با مشتریان به همان اندازه مهم است.
 1. داستان برند – برندسازی برای ترید مارکتینگ یکپارچه است و هر برند مستقر داستانی برای گفتن دارد. این به مردم الهام می بخشد تا در سطح عمیق تری با برند ارتباط برقرار کنند. در مورد شرکای تجاری ، داستان برند به متقاعد کردن آنها در مورد پتانسیل یک برند کمک می کند.

از ترید مارکتینگ برای ارتقا فروش استفاده میشود

بروزرسانی : 21/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *