بازاریابی و فروش

بازاریابی درونگرا

راهنمای گام به گام استراتژی بازاریابی درونگرا

آیا تازه وارد هستید یا فکر می کنید که کمپین های فعلی شما می توانند از جهت گیری استفاده کنند؟ واقعاً بسیار ساده است، تنها کاری که باید در بازاریابی درونگرا انجام دهید تعیین اهداف، ایجاد اصول اولیه، خودکارسازی فرآیندها و تجزیه و تحلیل نتایج است. بیایید عمیق تر حفاری کنیم.

مشتریان شما میتوانند بعدها به عنوان تبلیغ کننده شما با شما فعالیت کنند

مرحله 1: تعیین اهداف

اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی درونگرا، تعریف اهداف کسب و کار شماست. بر اساس جایی که هستید و کجا می خواهید بروید، ایجاد یک نقشه راه از نحوه رسیدن به آنجا مهم تر است. در این مسیر می‌توانید KPIهایی را تعریف کنید که به شما می‌گویند کمپین بازاریابی ورودی شما چگونه انجام می‌شود. برای ایجاد اهداف واقع بینانه و دست یافتنی می توانید به رقبای خود، بازار صنعت خود و جایی که در آن بازار هستید نگاه کنید.

 

جلسه کشف

اولین گام در تعیین جهت، تعیین اهداف سفارشی در طول یک جلسه کشف است. برگزاری جلسه ای با شما و تیم شما برای شناسایی مشتریان ایده آل خود بهترین راه برای انجام این کار است. در این جلسه می توانید معیارهای کلیدی، اهداف درآمدی و فرآیند فروش خود را مورد بحث قرار دهید تا بهترین استراتژی درونگرای سفارشی سازی شده را ایجاد کنید.

یک خریدار دایمی ایجاد کنید

در بازاریابی درونگرا درک عمیق‌تر از مخاطبان، محتوایی را که ایجاد می‌کنید، جهت‌گیری می‌کند و باعث می‌شود بازدیدکنندگان شما برای اطلاعات بیشتر بازگردند. شما می توانید یک نمایش مبتنی بر تحقیق از خریداران شما، آنچه می خواهند به انجام برسانند، نقاط دردناکی که رفتار آنها را شکل می دهد و نحوه تصمیم گیری آنها برای خرید ایجاد کنید.

 

تحقیقات صنعت

درک رقبای خود و آنچه شرکت های دیگر در صنعت شما انجام می دهند ایده آل است. شما می توانید تخصص خود را مشخص کنید و ببینید که کجا حفره هایی در صنعت شما وجود دارد که می تواند پر شود.

در بازاریابی درونگرا باید بازدید کننده سایت خود را به خریدار ثابت تبدیل کنید

مرحله 2: پیدا شدن

تحقیق کلمات کلیدی

هنگامی که درک درستی از مخاطبان شما به دست آوردیم، مهم است که دریابیم مردم چگونه محتوای شما را از طریق تحقیق کلمات کلیدی جستجو می کنند. این به شما امکان می دهد حجم جستجوی جهانی و محلی تخمین زده شده، دشواری رتبه بندی را ببینید و همچنین هزینه اجرای کمپین های پولی را پیش بینی می کند.

 از طریق این تحقیق می توانید رمزگشایی کنید که کدام عبارات را هدف قرار دهید تا بازدیدکنندگان مناسب را به وب سایت خود جذب کنید.

 

سئو در سایت

این مورد شامل تمام عواملی است که در یک صفحه وب سایت بر رتبه موتور جستجو تأثیر می گذارد. به منظور یافتن کلمات کلیدی انتخاب شده در استراتژی کلمات کلیدی شما، بهینه سازی هر صفحه ای که در وب سایت شما ایجاد می شود بسیار مهم است.

 همه صفحات باید حاوی کلمه کلیدی مناسب در محتوا، ویژگی های صفحه و تگ های تصویر باشند. انجام سئو در سایت برای تمام صفحات فعلی و آینده ای که برای وب سایت خود می سازید بسیار مهم است.

 

تقویم تحریریه

قبل از شروع کمپین وبلاگ نویسی خود، یک تقویم سرمقاله تهیه کنید تا مطمئن شوید که محتوا را به طور منظم منتشر و تبلیغ می کنید. یک تقویم سرمقاله نه تنها زمان‌بندی محتوا، سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی محصولات یا خدمات آتی را آسان‌تر می‌کند، بلکه در نهایت نظم و انضباط را در اجرا و به ‌روزرسانی هر وبلاگ  را تشویق می‌کند.

 

وبلاگ نویسی 

وبلاگ نویسی اساس وارد کردن ترافیک به وب سایت شما است و بازدیدکنندگان مرتبط با محتوای مناسب به سایت شما می آیند. نکته کلیدی این است که محتوایی پیرامون نکات دردناک شخصیت خریدار و موضوعات اصلی صنعت ایجاد کنید.

 همگام با وبلاگ نویسی اولویت بالایی در یافتن وب سایت شما به صورت آنلاین است، هر چه بیشتر وبلاگ نویسی کنید بازدیدکنندگان بیشتری جذب خواهید کرد.

 

پرداخت برای هر کلیک

کمپین های PPC (پرداخت به ازای کلیک) به شما این فرصت را می دهند که پیام خود را در مقابل مخاطبانی قرار دهید که به دنبال محصول یا خدمات شما هستند. از طریق تحقیق کلمات کلیدی، مناقصه استراتژیک، و یک تبلیغات متقاعد کننده می توانید به نتایج دلخواه خود برسید. PPC دیگر محدود به موتورهای جستجو نیست، شما همچنین می توانید کمپین های PPC (پرداخت به ازای کلیک) را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی اجرا کنید.

 

بازاریابی اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی پلتفرمی برای اشتراک ‌گذاری محتوا هستند و به احتمال زیاد مخاطبان شما حداقل در یک پلتفرم رسانه اجتماعی درگیر هستند. اشتراک‌گذاری محتوا در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی به شما امکان می‌دهد در کانال‌های متعددی مانند فیس‌بوک، توییتر، گوگل پلاس، لینکدین به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

 رسانه های اجتماعی به عنوان دروازه ای برای مشتریان بالقوه برای یافتن وب سایت شما عمل می کنند، بنابراین مهم است که مرتبط، فعال و درگیر در این حوزه باشید.

 

مرحله 3: گرفتن سرنخ

نکته دیگر در بازاریابی درونگرا تولید محتوای ممتاز بازدیدکنندگان را به سرنخ در وب سایت شما تبدیل می کند. به طور خاص، محتوای ممتاز پیشنهادی است که حاوی ارزش اطلاعاتی منحصر به فردی برای مخاطبان هدف شما است. بازدیدکنندگان مایلند فرمی را با اطلاعات تماس خود پر کنند تا به محتوای برتر شما دسترسی پیدا کنند. نمونه‌هایی از محتوای ممتاز عبارتند از کتاب‌های الکترونیکی، وبینارها، کاغذهای سفید، مطالعات موردی و غیره.

 

 طراحی صفحه فرود

صفحات فرود جایی هستند که محتوای ممتاز زندگی می کند. فرستادن مشتریان بالقوه خود به صفحات فرود جایی که اطلاعات آنها را جمع آوری می کنید و سرنخ های جدیدی برای تیم فروش خود ایجاد می کنید بهترین روش است. یک صفحه فرود خوب چشم نواز است، به درستی طراحی شده است و سرنخ های جدید را جذب می کند. اساس یک صفحه فرود خوب این است که یک اقدام کاربر مورد نظر داشته باشید، این همان کاری است که شما می خواهید بازدیدکنندگان شما پس از ورود به صفحه شما انجام دهند.

 

مرحله 4: جذب مشتریان

همسویی فروش و بازاریابی

استفاده از یکپارچه سازی CRM (مدیریت ارتباط با مشتری ) به شما امکان می دهد اطلاعاتی را در اختیار تیم فروش خود قرار دهید که آنها را برای تماس های فروش مجهزتر می کند. با سیستم های CRM (مدیریت ارتباط با مشتری )می توانید هر اقدامی را که یک سرنخ در وب سایت شما، بازاریابی ایمیلی و در رسانه های اجتماعی انجام می دهد، ردیابی کنید. این نوع اطلاعات تیم فروش شما را یک قدم جلوتر در تماس فروش قرار می دهد. آن‌ها می‌توانند خود را برای نوع محصول یا خدماتی که سرب به آن علاقه‌مند است آماده کنند و بر اعتمادی که سرب قبلاً با کسب‌وکار شما ایجاد کرده است، بسازند.

ارتباطات چرخه زندگی

شناخت بهتر مشتریان بالقوه خود نیز با ایجاد یک برنامه چرخه عمر سرنخ بر اساس محتوای وب سایت و قیف فروش مهم است. طرح‌های چرخه زندگی، سرنخ‌ها را بر اساس اینکه چه کسی هستند، چه میزان تعامل با کسب و کار شما آنلاین داشته‌اند، چه نوع محتوایی را می‌خواهید دریافت کنند و در چه بخشی از قیف فروش می‌خواهید آن‌ها را دریافت کنند، تقسیم‌بندی می‌کند.

پرورش سرنخ

بهترین راه برای انتقال سرنخ از طریق قیف فروش، راه اندازی کمپین های پرورش سرنخ است. شما می توانید این کار را با یک گردش کاری انجام دهید که به شما امکان می دهد یک ایمیل پیگیری یا یک سری ایمیل بر اساس اقدامی که یک سرنخ ممکن است انجام دهد راه اندازی کنید. این به پرورش و آموزش سرنخ‌ها کمک می‌کند، بنابراین از آنها خواسته می‌شود تا گام‌های بعدی را بردارند و حتی قبل از اینکه با یک فروشنده صحبت کنند، آماده شوند.

گردش کار خودکار

گردش کار چیزی بیش از یک ابزار پرورش سرب است. آن‌ها به شما کمک می‌کنند فرآیندهای بازاریابی رایج را خودکار کنید و سرنخ‌ها را به روشی کارآمد از طریق قیف خود منتقل کنید. ارسال ایمیل‌های بازاریابی، تغییر ویژگی‌های تماس و ارسال ایمیل‌های اعلان داخلی، همگی با گردش کار امکان‌پذیر هستند.

سیو در بازاریابی درونگرا اهمیت زیادی دارد

مرحله 5: حفظ مشتریان

بستن فروش و به دست آوردن مشتری اهداف عالی هستند. اما من فکر می کنم ذهنیت بازاریابی درونگرا از این واقعیت پشتیبانی می کند که لازم نیست رابطه با مشتریان شما به همین جا ختم شود. بعد از اینکه از تاکتیک‌های آنلاین سرنخ‌ها وارد کردید، می‌توانید روی تبدیل مشتریان به مروج کسب‌وکارتان تمرکز کنید.

به هر حال، بهترین حامیان محصولات یا خدمات شما کسانی هستند که با آنها تجربه دارند. گزینه‌هایی برای ادامه فرآیندهای حفظ عبارتند از اجرای برنامه‌های ارجاع، ادامه آموزش به مشتری، و بخش‌بندی خبرنامه‌های مشتریان به منظور حفظ مشتریان خود برای کسب اطلاعات بیشتر.

قطعات آموزش مداوم

بازاریابی درونگرا به شما این امکان را می دهد که مشتریان خود را بر اساس نیازهای آنها به لیست تقسیم کنید و اتوماسیون بازاریابی را پیاده سازی کنید. شما می توانید در مورد نیازهای اضافی که ممکن است به عنوان مشتری داشته باشند، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهید. شاید فرصتی برای فروش متقابل وجود داشته باشد، اما مشتری شما از آن آگاه نبوده است، این ارتباطات باعث می شود که آنها به خوبی در مورد دامنه کامل محصولات و خدمات شما آموزش ببینند.

خبرنامه های تقسیم شده مشتریان

خبرنامه ها فقط  برای سرنخ ها و مشتریان بالقوه نیستند. می توانید خبرنامه های تقسیم بندی شده برای مشتریان ارسال کنید تا همچنان شما را به عنوان متخصص در صنعت خود ببینند. مشتریان خبرنامه هایی دریافت می کنند که حاوی به روز رسانی رویدادهای جاری در صنعت شما و همچنین اعلامیه های مطبوعاتی و اطلاعیه های محصول و خدمات است.

 

مرحله 6: تجزیه و تحلیل حساب

معیارهای بازاریابی درونگرا

همیشه تجزیه و تحلیل معیارهای اصلی بازاریابی شما کلیدی است. این معیارها شامل هزینه جذب مشتری است که کل ارزشی است که شرکت شما از هر مشتری در مقایسه با آنچه که برای به دست آوردن آن مشتری جدید خرج می کنید، به دست می آورد.

تجزیه و تحلیل در محل

انجام مداوم تجزیه و تحلیل کامل در محل از وب سایت شما نیز مهم است. شما این کار را با مشاهده عملکرد و رتبه بندی کلمات کلیدی، ترافیک جستجوی ارگانیک و تبدیل، بهینه سازی موتور جستجو، عملکرد وبلاگ، عملکرد صفحه، نرخ کلیک ایمیل و موارد دیگر انجام می دهید.

گزارش ماهانه

در نهایت، می‌توانید اهداف تجاری منحصر به فرد خود را با گزارش‌های عمیق بر اساس شاخص‌های عملکرد کلیدی سفارشی خود پیگیری کنید. گزارش‌های شما برای تقویت ارتباطات و همکاری در شرکت شما طراحی شده‌اند، بنابراین سفارشی کردن آن با اهداف خود و با تیم‌های فروش و بازاریابی درونگرا بسیار ضروری است.

بردن

تنظیم استراتژی خود به روش صحیح ممکن است کمی زمان بر باشد، اما در نهایت ارزش آن را دارد و نتایجی را به همراه خواهد داشت که به سرنخ ها و مشتریان برای تیم های بازاریابی و فروش شما تبدیل می شود.

اگر می خواهید در دوره های مرتبط با این مطلب شرکت کنید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

محصولات آموزشی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *