بازاریابی و فروش

بازاریابی درونگرا

راهنمای گام به گام استراتژی بازاریابی درونگرا

آیا تازه وارد هستید یا فکر می کنید که کمپین های فعلی شما می توانند از جهت گیری استفاده کنند؟ واقعاً بسیار ساده است، تنها کاری که باید در بازاریابی درونگرا انجام دهید تعیین اهداف، ایجاد اصول اولیه، خودکارسازی فرآیندها و تجزیه و تحلیل نتایج است. بیایید عمیق تر جستجو کنیم.

مشتریان شما میتوانند بعدها به عنوان تبلیغ کننده شما با شما فعالیت کنند

مرحله 1: تعیین اهداف

اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی درونگرا، تعریف اهداف کسب و کار شماست. بر اساس جایی که هستید و جایی که می خواهید بروید، ایجاد یک نقشه راه از نحوه رسیدن به آنجا مهم تر است. در این مسیر می‌توانید KPIهایی را تعریف کنید که به شما می‌گویند کمپین بازاریابی ورودی شما چگونه انجام می‌شود. برای ایجاد اهداف واقع بینانه و دست یافتنی می توانید به رقبای خود، بازار صنعت خود و جایی که در آن بازار هستید نگاه کنید.

جلسه کشف

اولین گام در تعیین جهت، تعیین اهداف سفارشی در طول یک جلسه کشف است. برگزاری جلسه ای با تیم شما برای شناسایی مشتریان ایده آل خود بهترین راه برای انجام این کار است. در این جلسه می توانید معیارهای کلیدی، اهداف درآمدی و فرآیند فروش خود را مورد بحث قرار دهید تا بهترین استراتژی درونگرای سفارشی سازی شده را ایجاد کنید.

یک مشتری دائمی ایجاد کنید

در بازاریابی درونگرا درک عمیق‌تر از مخاطبان، محتوایی را که ایجاد می‌کنید، جهت‌گیری می‌کند و باعث می‌شود بازدیدکنندگان شما برای اطلاعات بیشتر بازگردند. شما می توانید یک نمایش مبتنی بر تحقیق از خریداران خود، آنچه می خواهند به انجام برسانند، نقاط دردناکی که رفتار آنها را شکل می دهد و نحوه تصمیم گیری آنها برای خرید ایجاد کنید.

 

تحقیقات صنعت

درک رقبای خود و آنچه شرکت های دیگر در صنعت شما انجام می دهند ایده آل است. شما می توانید تخصص خود را مشخص کنید و ببینید که کجا کمبودهایی در صنعت شما وجود دارد که می تواند پر شود.

در بازاریابی درونگرا باید بازدید کننده سایت خود را به خریدار ثابت تبدیل کنید

مرحله 2: پیدا شدن

تحقیق کلمات کلیدی

هنگامی که درک درستی از مخاطبان خود به دست آوردیم، مهم است که دریابیم مردم چگونه محتوای شما را از طریق تحقیق کلمات کلیدی جستجو می کنند. این به شما امکان می دهد حجم جستجوی جهانی و محلی تخمین زده شده، دشواری رتبه بندی را ببینید و همچنین هزینه اجرای کمپین های پولی را پیش بینی می کند.

 از طریق این تحقیق می توانید رمزگشایی کنید که کدام عبارات را هدف قرار دهید تا بازدیدکنندگان مناسب را به وب سایت خود جذب کنید.

 

سئو در سایت

این مورد شامل تمام عواملی است که در یک صفحه وب سایت بر رتبه موتور جستجو تأثیر می گذارد. به منظور یافتن کلمات کلیدی انتخاب شده در استراتژی کلمات کلیدی شما، بهینه سازی هر صفحه ای که در وب سایت شما ایجاد می شود بسیار مهم است.

 همه صفحات باید حاوی کلمه کلیدی مناسب در محتوا، ویژگی های صفحه و تگ های تصویر باشند. انجام سئو در سایت برای تمام صفحات فعلی و آینده ای که برای وب سایت خود می سازید بسیار مهم است.

 

تقویم وبلاگ سایت

قبل از شروع کمپین وبلاگ نویسی خود، یک تقویم سرمقاله تهیه کنید تا مطمئن شوید که محتوا را به طور منظم منتشر و تبلیغ می کنید. یک تقویم سرمقاله نه تنها زمان‌بندی محتوا، سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی محصولات یا خدمات آتی را آسان‌تر می‌کند، بلکه در نهایت نظم و انضباط را در اجرا و به ‌روزرسانی هر وبلاگ  را تشویق می‌کند.

 

وبلاگ نویسی 

وبلاگ نویسی اساس وارد کردن اطلاعات به وب سایت شما است و بازدیدکنندگان مرتبط با محتوای مناسب به سایت شما می آیند. نکته کلیدی این است که محتوایی پیرامون نکات دردناک شخصیت خریدار و موضوعات اصلی صنعت ایجاد کنید.

 همگام با وبلاگ نویسی اولویت بالایی در یافتن وب سایت شما به صورت آنلاین است، هر چه بیشتر وبلاگ نویسی کنید بازدیدکنندگان بیشتری جذب خواهید کرد.

 

پرداخت برای هر کلیک

کمپین های PPC (پرداخت به ازای کلیک) به شما این فرصت را می دهند که پیام خود را در مقابل مخاطبانی قرار دهید که به دنبال محصول یا خدمات شما هستند. از طریق تحقیق کلمات کلیدی، مناقصه استراتژیک، و یک تبلیغات متقاعد کننده می توانید به نتایج دلخواه خود برسید. PPC دیگر محدود به موتورهای جستجو نیست، شما همچنین می توانید کمپین های PPC (پرداخت به ازای کلیک) را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی اجرا کنید.

 

بازاریابی اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی پلتفرمی برای اشتراک ‌گذاری محتوا هستند و به احتمال زیاد مخاطبان شما حداقل در یک پلتفرم رسانه اجتماعی درگیر هستند. اشتراک‌گذاری محتوا در حساب‌ های رسانه‌ های اجتماعی به شما امکان می‌دهد در کانال‌های متعددی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، گوگل پلاس، لینکدین به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

 رسانه های اجتماعی به عنوان دروازه ای برای مشتریان بالقوه برای یافتن وب سایت شما عمل می کنند، بنابراین مهم است که مرتبط، فعال و درگیر در این حوزه باشید.

 

مرحله 3: گرفتن سرنخ

نکته دیگر در بازاریابی درونگرا تولید محتوای ممتاز بازدیدکنندگان را به سرنخ در وب سایت شما تبدیل می کند. به طور خاص، محتوای ممتاز پیشنهادی است که حاوی ارزش اطلاعاتی منحصر به فردی برای مخاطبان هدف شما است. بازدیدکنندگان مایلند فرمی را با اطلاعات تماس خود پر کنند تا به محتوای برتر شما دسترسی پیدا کنند. نمونه‌هایی از محتوای ممتاز عبارتند از کتاب‌های الکترونیکی، وبینارها، کاغذهای سفید، مطالعات موردی و غیره.

 

مرحله 4: جذب مشتریان

همسویی فروش و بازاریابی

استفاده از یکپارچه سازی CRM (مدیریت ارتباط با مشتری ) به شما امکان می دهد اطلاعاتی را در اختیار تیم فروش خود قرار دهید که آنها را برای تماس های فروش مجهزتر می کند. با سیستم های CRM (مدیریت ارتباط با مشتری )می توانید هر اقدامی را که یک سرنخ در وب سایت شما، بازاریابی ایمیلی و در رسانه های اجتماعی انجام می دهد، ردیابی کنید. این نوع اطلاعات تیم فروش شما را یک قدم جلوتر در تماس فروش قرار می دهد.

سیو در بازاریابی درونگرا اهمیت زیادی دارد

مرحله 5: حفظ مشتریان

بستن فروش و به دست آوردن مشتری اهداف عالی هستند. اما من فکر می کنم ذهنیت بازاریابی درونگرا از این واقعیت پشتیبانی می کند که لازم نیست رابطه با مشتریان شما به همین جا ختم شود. بعد از اینکه از تاکتیک‌های آنلاین سرنخ‌ها وارد کردید، می‌توانید روی تبدیل مشتریان به تبلیغ کننده کسب‌وکارتان تمرکز کنید.

به هر حال، بهترین حامیان محصولات یا خدمات شما کسانی هستند که با آنها تجربه دارند. گزینه‌ هایی برای ادامه فرآیندهای حفظ عبارتند از: اجرای برنامه‌های ارجاع، ادامه آموزش به مشتری، و بخش‌بندی خبرنامه‌های مشتریان به منظور حفظ مشتریان خود برای کسب اطلاعات بیشتر.

 

مرحله 6: تجزیه و تحلیل حساب

معیارهای بازاریابی درونگرا

همیشه تجزیه و تحلیل معیارهای اصلی بازاریابی شما کلیدی است. این معیارها شامل هزینه جذب مشتری است که کل ارزشی است. که شرکت شما از هر مشتری در مقایسه با آنچه که برای به دست آوردن آن مشتری جدید خرج می کنید، به دست می آورد.

اگر می خواهید در دوره های مرتبط با این مطلب شرکت کنید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

محصولات آموزشی

بروزرسانی: 22/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *