مدیریت کسب و کار

تجارت اجتماعی

تجارت اجتماعی چیست؟تجارت اجتماعی جایگزین مرکز خرید می شود؟

تجارت اجتماعی همپوشانی خرید آنلاین و اجتماع است. اغلب به شکل تعاملات مبتنی بر تجارت در پلتفرم های رسانه های اجتماعی یا تجربیات گروهی در وب سایت های تجارت الکترونیک است.

تجارت اجتماعی یک اصطلاح تا حدی مبهم است. بسته به اینکه با چه کسی صحبت می کنید – یا در چه بازار جغرافیایی هستید – ممکن است تعاریف و مثال ها متفاوت باشد.

تجارت اجتماعی الهام بخش معاملات است

هر فرد به طور متوسط ​​هر روز دو ساعت و نیم در شبکه های اجتماعی ساعت می زند و بیش از یک سوم کاربران اینترنت می گویند که شبکه های رسانه های اجتماعی منابع مهمی برای تصمیم گیری در مورد خرید محصولات هستند.

مردم در فیدهای خود سرچ میکنند تا الهام بگیرند – در مورد لباس هایی که باید بپوشند یا خانه های خود را با چه دکوراسیونی تزئین کنند.

شرکت های رسانه های اجتماعی نمی خواهند ماجرا به همین جا ختم شود.

چه سودی برای آنها دارد؟

 افزایش تعامل در پلتفرم‌هایشان، برای شروع – به‌علاوه کاهش تمام فروش‌ هایی که در برنامه‌هایشان اتفاق می‌افتد.

ما شاهد جهش پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و فیس‌بوک در تجارت اجتماعی هستیم، زیرا این جریان درآمد دیگری برای آنهاست. زمانی که آنها خود را تحت فشار مقررات تبلیغاتی قرار می دهند و ناشران و برندها را تحریم می کنند، تجارت راهی برای آنهاست که همچنان مخاطب داشته باشند و همچنان جریان درآمد دیگری داشته باشند.

برندهای خرده فروشی نیز با ایده فروش مستقیم محصولات خود از طریق کانال های رسانه های اجتماعی اغوا می شوند. تفکر آنها این است که اجازه دادن به کاربران برای ماندن در پلت فرم باعث کاهش اصطکاک می شود و منجر به نرخ تبدیل بالاتر و سبدهای خرید کمتر می شود.

مصرف کننده بزرگترین برنده ظهور تجارت اجتماعی است.

آنها در جایی که هستند، خرید راحت و یکپارچه دارند. آنها مجبور نیستند نقاط تماس متفاوتی برای محتوا، جامعه و تجارت داشته باشند. همه چیز یک جریان بدون درز است. این جایی است که فرصت کشف چیزهای جدید و ارتباط با دیگران از طریق آن چیزها وجود دارد.

اینستاگرام

سال‌هاست که تجار محصولات خود را در اینستاگرام تبلیغ می‌کنند. این فضا جایی است که بازارهای هدف (جوان) آنها ساکن هستند. شاید آنها تبلیغات بخرند یا از تأثیرگذاران اهرمی استفاده کنند یا محصولات را از طریق حساب های خود به نمایش بگذارند. اما در گذشته، اگر شخصی می خواست از آنها خرید کند، کاربر باید روی سایت تجارت الکترونیکی خود کلیک می کرد و معامله را در آنجا تکمیل می کرد.

اینستاگرام در نهایت به پروفایل های تجاری اجازه داد تا پست هایی را که محصولاتی برای خرید در دسترس دارند برچسب گذاری کنند. سال گذشته، این شرکت یک قدم فراتر رفت و یک ویژگی پرداخت را در اپلیکیشن موبایل خود منتشر کرد. به این ترتیب، کاربران مجبور نبودند برای خرید بر روی خارج از پلتفرم کلیک کنند.

تابستان امسال، اینستاگرام فروشگاه اینستاگرام را معرفی کرد ، یک مقصد درون‌برنامه‌ای برای کشف محصول، که در آن کاربران توصیه‌های شخصی‌شده و برندهای برجسته را مرور می‌کنند.

تجارت اجتماعی

فیس بوک

در بهار 2020، فیس بوک فروشگاه فیس بوک را راه اندازی کرد . این بیزینس به کسب و کارها اجازه می دهد تا ویترین های دیجیتالی را در پلتفرم فیس بوک ایجاد کنند و موجودی های خود را مستقیماً به کاربران فیس بوک بفروشند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک در جریان پخش زنده فیسبوکی که همراه با راه‌اندازی بود، گفت که فروشگاه فیس‌بوک راهی برای کسب‌وکارهای کوچک برای مقابله با همه‌گیری است، زیرا فروشگاه‌های خرده‌فروشی فیزیکی تقریباً در همه جا بسته شده است.

او گفت: “من فکر می کنم که ما بیشتر زندگی خود را به صورت آنلاین و تجارت آنلاین بیشتری ادامه خواهیم داد.”

پینترست

مردم از Pinterest برای الهام گرفتن برای خرید استفاده می کنند. آنها تصاویر، معمولاً از لباس‌ها یا اثاثیه خانه را «زخیره» می‌کنند تا بعداً به آن‌ها برگردند، اغلب به عنوان راهی برای تهیه فهرستی از خریدهای احتمالی آینده. تحقیقات داخلی شرکت نشان داد که “93 درصد از مردم می گویند از Pinterest برای برنامه ریزی برای خرید استفاده می کنند.”

برای استفاده از این امر، Pinterest پین‌های خریدی را در سال 2015 راه‌اندازی کرد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد مستقیماً روی اقلام پین‌شده کلیک کرده و آن‌ها را به کیف خرید خود اضافه کنند، بنابراین می‌توانند خرید را در Pinterest انجام دهند نه اینکه مجبور شوند به وب‌سایت تاجر کلیک کنند.

تجارت اجتماعی در آسیا سال نوری از ایالات متحده جلوتر است

اگر تجارت اجتماعی یک روش نوظهور در آمریکای شمالی است، یک صنعت کاملاً توسعه یافته در آسیا و به ویژه در چین است.

در آنجا، مصرف‌کنندگان تمایل بیشتری به ارتباط دیجیتالی دارند و به دیدن محتوای رسانه‌ای یکپارچه با خرید تلفن همراه عادت دارند.

پلتفرم های تجارت الکترونیک در ایالات متحده معمولاً به عنوان ابزارهای خدماتی تلقی می شوند . آنها ابزارهایی هستند که افراد برای یافتن کالایی که قصد خرید آن را دارند استفاده می کنند. به عبارت دیگر، شما به آمازون می روید تا جایگزینی برای شلنگ باغچه خراب بخرید، نه برای معاشرت با دوستان.

در چین، مردم به جای خرید یک کالای خاص، از پلتفرم های اجتماعی و تجاری بازدید می کنند تا سرگرم شوند و چیزهای جدید یاد بگیرند .

پخش زنده خرید

طرفداران پخش برنامه های خرید QVC می توانند به این موضوع توجه کنند که تجارت پخش زنده موج بزرگ بعدی است. حداقل در چین.

تجارت با جریان مستقیم «سریع‌ترین بخش رشد تجارت اجتماعی گسترده‌تر چین» است و ارزش کالای ناخالص آن پیش‌بینی می‌شود که امسال به 90 میلیارد دلار برسد .

پخش زنده ویدیویی به خریداران چینی اجازه می‌دهد تا با معرفی و آزمایش عمیق محصول که آن‌ها را در یک برنامه زنده و بدون فیلتر ارائه می‌کنند، احساس اطمینان کنند.

آنچه تجارت پخش زنده را در چین بسیار چسبناک می کند این است که کل تجربه خرید به طور بومی در محتوای پخش زنده تعبیه شده است. هیچ پلت فرمی برای خرید وجود ندارد، نیازی نیست از تلویزیون خود به مرورگر وب خود بروید تا خرید کنید. و خریداران می‌توانند سؤالات خود را ارسال کنند و پاسخ آن‌ها را در زمان واقعی ببینند، دقیقاً مانند اینستاگرام لایو، فیس‌بوک لایو و پریسکوپ.

 

تجارت اجتماعی

بروزرسانی: 18/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *