دسته‌بندی نشده

افزایش فروش با 10 استراتژی ساده

افزایش فروش با 10 استراتژی ساده

اگر شما هم به دنبال افزایش فروش هستید، باید یک استراتژی فروش هدفمند داشته باشید تا افزایش فروش را شاهد باشید. این مقاله درباره 10 استراتژی فروش می باشد که می تواند تغیرات مثبتی در کسب و کار شما ایجاد کند. همچنین شما می توانید در بخش مقالات بازاریابی ، مقاله استراتژی بازاریابی به زبان ساده را مطالعه فرمایید.


راهکارهای عملی افزایش فروش


1. یک تعریف از مشتری برای خود داشته باشید!


تمام مشخصاتی که یک مشتری واقعی دارد را بنویسید و در ذهن خود یک شخصیت برای مشتری خود بسازید. شناخت مشتری واقعی، یک استراتژی فروش محسوب می شود که باعث می شود شما در زمان کمتری بتوانید خواسته مشتری را براورده کنید. سوالات خاص و اصلی را در ابتدا بپرسید. برای مثال: شما متولد چه سالی هستید؟ متاهل یا مجرد هستید؟ تحصیلات شما تا چه حد است؟

 


2. سود مشتری از خرید شما چیست؟!


مشتری از شما خدمات یا محصول خریداری نمی کند، بلکه نتایج و عواقب محصول یا خدمات شما را خریداری می کنند. برای اجرای این استراتژی فروش ، شما باید یک لیست از فوایدی که مشتریان از محصول شما می برند تهیه کنید و به فکر راهی باشید تا این فواید را بیشتر کنید تا این نکات مثبت در چشم مشتری پر رنگ تر جلوه کند. ایده های کمپانی های برتر بسیار ساده است و فقط یک لیست از فواید محصول خود تهیه می کنند و با اجرای یک استراتژی مناسب، همان فواید قدیم را چندین برابر می فروشند.

روش های افزایش فروش اینترنتی


3. آیا مزیت رقابتی دارید؟


منظور از مزیت رقابتی این است که محصول یا خدمات شما باید دارای یک نقطه قوتی باشد تا باعث شود مشتری محصول شما را به رقیبتان ترجیح دهد. نقاط قوت، ضعف و فواید محصول خود را بیابید و بر روی فواید محصول خود متمرکز شوید تا زمانی که یک مزیت رقابتی ایجاد کنید که مشتری محصول شما را به رقیبتان ترجیح دهد. استراتژی فروش شما در این مرحله فقط ایجاد یک مزیت رقابتی در محصول یا خدماتتان است.

 


4. فضای مجازی و محتوا سازی را فراموش نکنید


امروزه استراتژی فروش نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده و بستر های مناسبی برای ارائه محصول شما وجود دارد. یکی از این بستر ها که نباید از آن قافل شوید، شبکه های اجتماعی است. در شبکه های مجازی محتوا سازی کنید تا مشتری به شما اعتماد کند و شما را دنبال کند. منظور از محتوا سازی این است که اطلاعات، فواید و مزایای محصول خود را در فضای مجازی با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. شما با استفاده از شبکه های اجتماعی علاوه بر افزایش فروش، یک حس اعتماد برای مشتری ایجاد می کنید و از طرفی دیگر هزینه های بازاریابی خود را کمتر می کنید.

راه های افزایش فروش مغازه


5. ترفند 100 تماس!


زمانی که استراتژی فروش شما با تلفن باشد، احتمال کمبود اعتماد به نفس و برخورد با مشتریان غیر معمولی زیاد است. پیشنهاد می کنم با بیشترین سرعت با 100 مشتری تماس بگیرید. در ابتدا فروش مهم نیست و فقط تعداد تماس ها مهم است. اما در ادامه زمانی که شما فروش هم داشته باشید، ترستان از بین می رود و بسیار راحت تر می فروشید. بسیار مهم است که تعداد تماس ها را به یاد داشته باشید تا انگیزه کافی برای ادامه کار داشته باشید.


6. حرفه ای قیمت تعیین کنید!


قیمت گذاری یک استراتژی فروش محسوب می شود که باید هوشمندانه و با تحقیقات کامل انجام شود. در قدم اول باید قیمت دقیق تمام محصولات رقبا را بدانید. در صورتی که محصول شما قیمت نسبتا بالایی دارد، باید توزیع و بسته بندی متفاوتی داشته باشید تا یک مزیت رقابتی ایجاد کرده باشید. اگر محصول شما شاخصه های واضحی دارد که نشان می دهد از محصول رقیب مفید تر است، آن گاه با خیال راحت می توانید افزایش قیمت داشته باشید.


7. روش مذاکره شما چیست؟


اگر توجه کرده باشید تمام مذاکره کنندگان حرفه ای به دنبال راهی هستند که در انتها هر دو طرف با رضایت کامل مذاکره را به پایان برسانند. استراتژی فروش شما به این شکل باید باشد: سوالات دقیق بپرسید تا نیاز مشتری را بدانید، صبور باشید و آماذگی کامل داشته باشید.

 


8. مشتری را فراموش نکنید!


اکثر فروشندگان پس از فروش محصول، مشتری را فراموش کرده و به این توجه ندارند که مشتری سرمایه آن ها محسوب می شود. فروش نباید انتهای رابطه شما با مشتری باشد، بلکه باید شروع یک رابطه همیشگی باشد. ارتباط دائمی شما با مشتری، باعث ایجاد حس اعتماد در وجود مشتری می شود.

 


9. اخبار را به مشتری برسانید!


اگر می خواهید در آینده حراجی بگذارید یا قیمت محصول خاصی را با تخفیف ارائه کنید، حتما از قبل اطلاع رسانی کامل کنید. اگر شماره تماس مشتریان را دارید، حتما یک متن یا عکس مربوط به حراج و زمان دقیق آن را برای مشتریان خود ارسال کنید. این امر باعث افزایش حس اعتماد مشتری و در نتیجه افزایش فروش شما می شود. اطلاع رسانی را برای خود یک استراتژی فروش بدانید تا نتایج خیره کننده ای را شاهد باشید.

ایده های جدید برای افزایش فروش بیشتر


10. عنوان فروش شما باید واضح باشد!


همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، باید لیستی از مزایا و فواید محصول یا خدماتتان تهیه کنید و دائما جلو چشمتان باشد. حداقل یک یا دو مزیت از محصول یا خدماتی که ارائه می دهید را در تیتر فروش خود بگذارید. سپس همان مزایا را در چشم مشتری بزرگ کنید و دقیقا توضیح دهید که این محصول یا خدمات قرار است چه سودی برای مشتری داشته باشد.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( افزایش فروش با 10 استراتژی ساده ) خواندیم، پیرامون راه های افزایش فروش و استراتژی فروش بود. مطالب فوق می تواند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر هدف شما را نیز هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ  و بازاریابی را مطالعه فرمایید.

جهت خواندن مقاله 5 اصل طلایی در افزایش فروش آنلاین کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *