بازاریابی و فروش

6 نکته از اصول بازاریابی

6 نکته از اصول بازاریابی

تمامی کسب و کارها در انتها یک هدف دارند و آن هم افزایش فروش است. شما در صورت عدم اجرای اصول بازاریابی نمی توانید نتیجه خوبی را کسب کنید. شما با یادگیری و بکارگیری اصول بازاریابی می توانید افزایش فروش را در شرکت خود شاهد باشید.


اصول بازاریابی تبلیغاتی

6 نکته از اصول بازاریابی


1. به یک استراتژی نیاز دارید!


تمامی کسب و کارهای بزرگ هم در ابتدا یک استراتژی بازاریابی را پیش می گیرند. شما اگر به دنبال جایگاهی مناسب در بازار هستید، باید استراتژی را یکی از اصول بازاریابی بدانید.

استراتژی شما چیست؟ ارزان فروشی، فروش جنس گرانقیمت، مشتری مداری؟ مسیر و استراتژی خود را مشخص کنید تا به افزایش فروش دست یابید. همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با مبحث استراتژی بازاریابی، در بخش مقالات بازاریابی ، مقاله ی استراتژی بازاریابی به زبان ساده! را مطالعه فرمایید.

 


2. باید مشتری خود را بشناسید!


یکی از اصول بازاریابی مشتری مداری است. شما تا زمانی که مشتری های خود را نشناسید، با آن ها در ارتباط نباشید و نیاز های آن ها را ندانید، به افزایش فروش دست نخواهید یافت. مشتری مهمترین اصل از اصول بازاریابی است و زمانی که شما مشتری خود را به خوبی نشناسید، دچار مشکل و اُفت فروش می شوید.

 


3. تعیین قیمت!


اصول بازاریابی پوشاک

6 نکته از اصول بازاریابی

گذاشتن قیمت بر روی محصول یا خدمات یک موضوع بسیار مهمی است. همانطور که گفتیم شما به یک استراتژی بازاریابی نیازمندید و قیمت گزاری، ارتباط مستقیم با استراتژی شما دارد. یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت گذاری، قیمت رقبای شما است. شما باید بازار را به خوبی آنالیز کرده و بعد اقدام به قیمت گذاری کنید.

 


4. خدمات یا محصول شما


خدمات یا محصولی که شما تولید می کنید، بر روی تمام قسمت های بازاریابی تاثیر می گذارد. در صورتی که قصد دارید یک قسمت از بازار را در دست بگیرید، باید محصولی با کیفیت تولید کنید و از طرفی محصول یا خدمات شما به شکلی باشد که نیاز روزانه مردم باشد. زمانی که کیفیت خدمات یا محصول خود را ارتقاء بدهید، یک جایگاه ثابتی در بازار خواهید داشت.


5. گسترش دهید!


زمانی که حرف از گسترش می شود، منظور هر تصمیم یا خدماتی است که به افزایش فروش یا معرفی محصول شما ختم شود. یکی از موثرترین روش های گسترش، تبلیغات است. تبلیغات نیاز به آموزش دارد و ما دوره های گروه آموزشی مسیر کمال را به شما پیشنهاد می دهیم. همچنین می توانید مطالب مفیدی را در بخش مقالات مطالعه فرمایید.

اصول مدیریت بازاریابی

6 نکته از اصول بازاریابی 


6. محلتان را هوشمندانه انتخاب کنید!


انتخاب مکان را می توان یکی از اصول بازاریابی دانست. منظور از انتخاب مکان، محل ارائه محصول و محل بازاریابی شماست. مکانی که ذکر کردیم می تواند مکان تبلیغ شما در دنیای واقعی و مجازی نیز باشد. شما باید مکانی را انتخاب انتخاب کنید که مشتریان خدمات یا محصول شما هم در همانجا باشند.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( 6 نکته از اصول بازاریابی ) خواندیم، پیرامون راه های افزایش فروش از طریق اجرای اصول بازاریابی بود. همچنین شما می توانید در قسمت مقاله های بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ ، مقاله های بیشتری، با هدف افزایش فروش را مطالعه فرمایید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *