دیجیتال مارکتینگ

مشاور دیجیتال مارکتینگ

وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ چیسـت؟

یک فرد عادی به لطف پیشرفت تکنولوژی، در حال حاضر دو برابر بیشتر از یک دهه قبل در اینترنت وقت صرف می‌کند. عادات خرید مردم به سرعت در حال تغییر است و بازاریابی آفلاین مانند گذشته کارآمد نیست. در سال‌های اخیر عناوین شغلی جدید مانند مشاور دیجیتال مارکتینگ اهمیت یافته که به عنوان اصطلاح گسترده در نظر بگیرید که فرم‌های مختلف بازاریابی آنلاین را توصیف می‌کند. یکی از وظایف مشاور  مارکتینگ این است که به کسب و کارها کمک کند مخاطبان و مشتریان احتمالی خود را به طور موثر جلب کنند. دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها اجازه می‌دهد با استفاده از کانال‌های مختلف مشتریان خود را بهتر مورد هدف قرار دهند. این کار می‌تواند جدیدترین ابزارهای بازاریابی، فناوری و ترندها را در کنار هم جمع کند.

 

زمینه های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ شامل طراحی و توسعه وب، سئو، رسانه های پولی (فیسبوک، اینستاگرام، گوگل ادورز) و تبلیغات ویدیویی (یوتیوب) است.برای هر کانال، روش‌های هدف گذاری مختلفی وجود دارد. مخاطبان این کانال‌ها نیز متفاوت هستند. محبوبیت دیجیتال مارکتینگ در میان بسیاری از برندها جای تعجب ندارد. امروزه، دیجیتال مارکتینگ موثر عبارت است از برقراری ارتباط با مخاطبان در زمان و مکان مناسب.

گوگل ادورز را در نظر بگیرید.

می‌توانید مشتریان بالقوه‌ای را که به دنبال خرید یک محصول هستند، با نشان دادن تبلیغ در نتایج جستجوها یا تبلیغات خرید به آنها پیدا کنید. با تبلیغات ویدیویی و شبکه نمایش گوگل می‌توانید برای آن‌ها آگاهی از برند ایجاد کنید. از طرف دیگر، تبلیغات فیسبوک با استفاده از اصول روانشناختی، جمعیت شناسی و رفتارهای کاربران در جستجوی آنلاین، افراد را مورد هدف قرار می‌دهد. بنابراین برای ایجاد علاقه، آگاهی و تمایل به یک محصول یا خدمات می‌توانید از تبلیغات فیسبوک استفاده کنید. با افزایش روز افزون برندهای علاقه مند به دیجیتال مارکتینگ موثر، تقاضا برای مشاوران دیجیتال مارکتینگ در حال افزایش است.

انتظار ما از دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارمان چیست

نقش مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ در برابر تعریف استراتژی های بازاریابی، شناسایی پیام‌های بسیار درست و اجرای این استراتژی‌ ها برای کسب و کارها مسئول است. مشاوران دیجیتال مارکتینگ از ترندهای موجود در بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی اینترنتی و بازاریابی مستقیم آگاه و نسبت به آنها به روز هستند.

 

وظایف کلی یک مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هر مشاور دیجیتال مارکتینگ در جهت بهبود موقعیت فعلی و آینده یک کسب و کار وظایفی دارد.
در ادامه با این وظایف آشنا می‌شویم.

  • کشف روش‌های جدید برای کسب و کارها و تعامل با مشتریان سابق و جذب مشتریان جدید با استفاده از ارزیابی استراتژی فعلی بازاریابی.
  • ارائه پیشنهادات یا پیاده‌سازی پیشرفت‌هایی در زمینه‌هایی مانند سئو، شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و طراحی وب سایت.
  • بهبود و مدیریت برندسازی شرکت، افزایش تعامل مشتری و ارتباطات با استفاده از شبکه های اجتماعی خلاق، ایمیل، موبایل یا بازاریابی لوکال.
  • هماهنگ کردن بسترهای محتوایی مانند صفحات فرود وب سایت و وبلاگ.
  • بهبود رتبه کسب و کار در نتایج صفحات موتورهای جستجو با افزودن کلمات کلیدی جدید، آنالیز و بهینه سازی صفحات وب، پیاده سازی استراتژی توسعه محتوا در وب سایت و وبلاگ ها.

 

مهارت های لازم برای شغل مشاور بازاریابی دیجیتال

مشاوران دیجیتال مارکتینگ باید حداقل دارای مدرک لیسانس در بازاریابی، تجارت یا هر زمینه مرتبط دیگر باشند. آنها باید بدانند اینترنت مهمترین ابزار بازاریابی برای برندها است و از آن به طور موثر استفاده کنند. دانش چگونگی ارتباط هر پلتفرم شبکه اجتماعی و کانال دیجیتال با یکدیگر و چگونگی استفاده از این ارتباطات برای داشتن بازاریابی موثر مهم است.
یک مشاور دیجیتال مارکتینگ باید بتواند داده‌ها را تجزیه و تحلیل کند و از این تجزیه و تحلیل برای تعیین میزان موثر بودن عملکرد بازاریابی یک شرکت استفاده کند. داشتن گواهی‌ دیجیتال مارکتینگ می‌تواند در آن مرحله به شما کمک کنند. وی در صورت لزوم باید بتواند توصیه‌های عملی ارائه دهد. داشتن ترکیبی از مهارت‌های فنی و خلاقانه حل مسئله بسیار ارزشمند قلمداد می‌شود.
او هم‌چنین باید بداند استراتژی بازاریابی و تاکتیک‌ها یکی نیستند. مشاور دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارد شنونده و حلال مشکلات خوبی باشد. آنها باید با توانایی همدلی به صحبت‌های فراتر از صرفا کلمات گوش فرا دهند. نقش دیگر یک مشاور بازاریابی، جمع‌آوری و سازماندهی داده‌ها و ارائه توصیه‌ها و بینش‌هایی برای ایجاد تعادل در هر حوزه بازاریابی ارائه دهنده خدمات شرکت است.

 

مزایای مشاور دیجیتال مارکتینگ بودن چیست؟

انعطاف پذیری: اگر شغل مشاوره دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنید، می‌توانید در یک دفتر به عنوان یک شغل تمام وقت یا در خانه کار کنید. جدا از موعد مقرر تحویل گزارشات و جلسات، می‌توانید بیشتر کارها را در یک برنامه انعطاف‌پذیر انجام دهید.

فرصت های شغلی جهانی: اکثر کارهای دیجیتال مارکتینگ انعطاف پذیر هستند. زیرا اینترنت هیچ محدودیتی ندارد. بسیاری از مشاوران، مشتریان بی‌شماری از سرتاسر جهان دارند.

منابع بی حد و حصر: شما همیشه فرصتی برای پیشرفت و رشد دارید. زیرا همه چیز را می‌توانید از اینترنت یاد بگیرید. شما می‌توانید در دوره‌های آموزشی موجود شرکت کنید و با کسب آخرین مهارت‌ها خود را به روز نگه دارید.

دستمزد بالا: مشاوران موفق دیجیتال مارکتینگ می‌توانند درآمد های بالایی داشته باشند. آنها می‌توانند در حوزه‌های تخصصی و با تقاضای بالا، حتی درآمد بیشتری کسب کنند.

باید از مشاور دیجیتال مارکتینگ چه انتظاری داشته باشیم؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ در طراحی طرح بازاریابی به کسب و کار کمک خواهد کرد، کسب و کار را در توسعه پیام بازاریابی یاری خواهد کرد و سپس استراتژی بازاریابی را برای ترویج کسب و کار به بهترین شیوه ایجاد خواهد کرد. اجرای طرح ارزیابی و بهینه سازی کانال های بازاریابی برای بیشینه کردن تاثیرگذاری و نرخ بازگشت سرمایه آن ضروری است.

 

انتظار ما از دیجیتال مارکتینگ چه مواردی هست

آیا به کمک مشاور دیجیتال مارکتینگ نیاز داریم؟

اگر می‌خواهید روابط خود را با مشتریان فعلی و آینده بهبود بخشید، کار خود را در بازارهای جدید گسترش دهید یا موقعیت خود را در رقابت بازاریابی آنلاین پیدا کنید، بدین منظور کسب و کار شما می‌تواند از همکاری با یک مشاور دیجیتال مارکتینگ بهره‌مند شود.
دلایل زیر می‌توانند شما را در زمینه نیاز به کمک حرفه‌ای یک مشاور دیجیتال مارکتینگ راهنمایی کنند:

  • اگر می‌خواهید پایگاه مشتری خود را رشد و گسترش دهید.
  • اگر اهداف بازاریابی آنلاین قوی و مشخص می‌خواهید.
  • اگر برنامه بازاریابی قوی و متمرکز بر اهداف کوتاه مدت و بلند مدت می‌خواهید.
  • اگر برای بهبود احتمال موفقیت خود به ارزیابی تحلیل‌های کلیدی نیاز دارید.

 

برای شرکت در کارگاه های دیجیتال مارکتینگ سید مهدی حسینی روی لینک زیر کلیک کنید .

دیجیتال مارکتینگ

بروزرسانی: 22/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *