مدیریت کسب و کار

6 ضعف رهبری

6 ضعف رهبری و نحوه رفع آنها

رهبری آسان نیست همه برای اینکه رئیس باشند ساخته نشده اند. برای خوب بودن، نیاز به تأمل و ارزیابی تقریباً مداوم دارد تا اطمینان حاصل شود که به تیم خود (و خودتان) به خوبی خدمت می کنید. و اگر رئیس بدی هستید، دائماً به دنبال کارمندان جدید خواهید بود. دلیلش این است که ضرب المثل قدیمی صادق است: کارمندان مدیران را ترک می کنند، نه شرکت ها.6 ضعف رهبری در این مقاله آورده شده که میتواند برای شما کاربردی باشد.

6 ضعف رهبری

این ضعف های رایج رهبری می تواند مانع از توانایی یک تیم برای عملکرد موثر شود. به همین دلیل برای رهبران بسیار مهم است که به طور منظم خود ارزیابی کنند و از تیم خود بازخورد بگیرند تا مطمئن شوند که به طور مداوم بهبود می یابند. اگر هر یک از این ضعف های رهبری را در سازمان خود تشخیص دهید، می توانند فرصت های مهمی برای رشد و بهبود باشند.

  1. عدم اعتماد به کارکنان

رهبران جدید اغلب یا کارمندان را خرد مدیریت می کنند یا وظایفی بیش از توان خود بر عهده می گیرند، همه اینها به این دلیل است که به تیم خود به عملکرد آنها به خوبی اعتماد ندارند.

این زمانی اتفاق می‌افتد که رهبران نقش خود را اشتباه می‌گیرند و در عوض به‌عنوان سرپرست یا مدیر در تلاش برای اطمینان از انجام کارها عمل می‌کنند. بهترین رویکرد این نیست که تمام جزئیات کاری را که باید انجام شود مدیریت کنید، اما بر روی نتایج خاص تمرکز کنید و به تیم خود اعتماد کنید تا آنها را دنبال کنند. انجام معاینات دوره ای برای اطمینان از پیشرفت بهتر است، به جای اینکه بخواهید در هر ایمیل cc’d شود یا اینکه تیم خود را ملزم به ارائه گزارش وضعیت روزانه کنید.6 ضعف رهبری

بسیاری از مدیران می‌ترسند به کارمندان خود به اطلاعات شرکت اعتماد کنند و در به اشتراک گذاشتن مطالب ارزشمند با آنها ناکام هستند.

6 ضعف رهبری

  1. اتصال بیش از حد

اتصال 24/7 به یکی از ویژگی های بارز نیروی کار سیار مدرن تبدیل شده است. اتصال ثابت به مدیران اجازه می‌دهد تا بازخورد خود را در حال حرکت ارائه دهند و به راحتی کارکنان را در مناطق زمانی مدیریت کنند. او گفت که مشکل این است که این می تواند منجر به یک رویکرد همیشه مرتبط و همه جانبه برای رهبری شود – و این برای مدیران و اعضای تیم به طور یکسان بد است.

حالت دائمی وصل بودن به برق همچنین می‌تواند منجر به بیماری موسوم به « بیماری عجله » شود، که به عنوان نیاز دائمی به انجام کارهای بیشتر، سریع‌تر بودن و انجام چند کار همه چیز تعریف می‌شود، حتی زمانی که نیازی به انجام این کار وجود ندارد. «بیماری عجله» باعث می‌شود که رهبران و کارمندان به‌جای عقب‌نشینی و گرفتن تصویر بزرگ‌تر، درگیر نکات جزئی شوند.

  1. رکود

یکی از 6 ضعف رهبری رکود است. همه رهبران در نهایت با خطر گیر کردن در راه خود مواجه می شوند. روش فعلی انجام کارها ممکن است موثر باشد، اما مهم است که اجازه ندهید خود – یا تیمتان – راکد شوید.

بهترین کاری که می توانید برای تیم خود به عنوان یک رهبر انجام دهید، برقراری ارتباط و القای یک حس روشن از دلیل انجام کاری است که انجام می دهید. ماموریت شرکت شما احتمالاً بدون ادامه نوآوری اعتبار خود را از دست خواهد داد و یادآوری هدف سازمان به شما انگیزه همکاری و رشد خواهد داد.

  1. نیاز به دوست داشتن

رهبران ابتدا مردم هستند و طبیعی است که می خواهند مورد پسند واقع شوند. اما نیاز به به نفع همه، گاهی اوقات می تواند قضاوت محکم تجاری را مختل کند. یک اشتباه رایج با مدیران جدید و صاحبان کسب‌وکار جدید این است که تصمیم‌هایی می‌گیرند که محبوب هستند، که اغلب بهترین تصمیم‌ها برای کسب‌وکار نیستند.

به جای تلاش برای محبوبیت در میان کارمندان خود، به دنبال درک و احترام باشید. نحوه برقراری ارتباط آشکار و مکرر با تیم خود را بیاموزید و همیشه کارکنان را در مورد دلیل پشت هر تصمیمی، چه محبوب و چه غیر مشهور، در جریان نگه دارید.

  1. نفاق

ذهنیت “آنچه می گویم را انجام بده، نه آنچه را که من انجام می دهم” برای محیط کار شما سمی است. به عنوان یک رهبر، شما الگوی تیم خود هستید. اگر می خواهید کارکنانتان به شما احترام بگذارند و به شما گوش دهند، باید قوانین خود را دنبال کنید. اگر مایل نباشید به همان اندازه سخت کار کنید، نمی توانید کارکنان خود را مسئول بخواهید.

رهبران اغلب می‌خواهند نوع خاصی از محیط را ایجاد کنند، اما نمی‌خواهند در فرهنگی که مصمم به ایجاد آن هستند، مشارکت کنند. “اگر به دنبال ایجاد یک محیط مشارکتی هستید، ابتدا از خود بپرسید که آیا با دیگران همکاری می کنید و به اشتراک می گذارید. قرار دادن خود به جای دیگران، سود زیادی را به همراه خواهد داشت.»

با اجازه دادن به دیگران و به اشتراک گذاشتن شکست‌ها و چالش‌ها، شما واقعی‌تر به نظر می‌رسید و کارمندان به شما ایمان می‌آورند.  وقتی خود را آسیب پذیر می کنید، خود را قابل ارتباط می کنید.

6 ضعف رهبری

  1. ناتوانی در تعیین انتظارات روشن

کارمندان ترجیح می‌دهند در مورد اینکه چه کاری انجام دهند آموزش داده شود تا اینکه با سؤالات و عدم اطمینان باقی بمانند. ارائه مسیرها و مشخص کردن ماموریت ها به تیم شما انگیزه می دهد و آنها را در مسیر نگه می دارد.

در حالی که مهم است که به کارگران خود در وظایفشان اعتماد کنید، اما این بدان معنا نیست که نباید تکالیف را محول کنید و اهداف را برجسته کنید. فرشی افزود، رهبران باید اهداف فردی را برای کارگران تعیین کنند و توضیح دهند که چگونه آنها با کار گسترده تر سازمان هماهنگ هستند.

چگونه به عنوان یک رهبر پیشرفت کنیم

بهبود به عنوان یک رهبر فقط به تمرین بستگی دارد. خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای شناسایی کاستی های خود و رشد فراتر از آنها انجام دهید.

  • خودارزیابی های منظم را انجام دهید.

 به عنوان یک رهبر، باید نقاط قوت و ضعف خود را درک کنید تا پیشرفت کنید. یادداشت های روزانه در مورد دستاوردها و کاستی ها که می توانید به صورت ماهانه به آنها اشاره کنید، نگه دارید. یک خودارزیابی بنویسید که هر یک از این زمینه ها را پوشش دهد و اهداف روشنی را برای ماه پیش رو تعیین کنید. این به شما کمک می‌کند تا رشد خود را به‌عنوان یک رهبر پیگیری کنید و زمینه‌هایی را که باید در آنها بهبود پیدا کنید، شناسایی کنید. برای درک بهتر نحوه عملکرد خود، از روش هایی مانند تجزیه و تحلیل SWOT استفاده کنید.

  • درخواست بازخورد در نظرسنجی های کارکنان.

 هیچ کس سبک رهبری شما را بهتر از افرادی که با آنها کار می کنید نمی شناسد. نظرسنجی‌های کارمندان را ایجاد کنید و بازخورد را به‌ صورت ناشناس جمع‌ آوری کنید تا مطمئن شوید که تیم شما در ارائه انتقادهای دقیق راحت است. به هر حال، بازخورد انتقادی مهم‌ترین چیزی است که به شما کمک می‌کند بر نقاط کور در سبک رهبری خود غلبه کنید و مشکلاتی را که ممکن است از آن‌ها آگاه نبوده‌اید، برطرف کنید.

  • جلسات منظم یک به یک برگزار کنید.

 ملاقات منظم با تیم خود در طول زمان راه خوبی برای ایجاد یک رابطه و جلب اعتماد آنها به شما است. بسیار مهم است که از این زمان استفاده کنید تا به کارمندان خود اجازه دهید تا در مورد مسائلی که ممکن است با آن روبرو هستند صحبت کنند. جلسات یک به یک باید بیش از یک چک کردن برای انجام آخرین موارد دستور کار باشد. این باید فرصتی برای تقویت روابطی باشد که برای موفقیت تیم خود نیاز دارید.

  • یک مربی پیدا کنید.

مربی ای را پیدا کنید که در حرفه خود نقش های رهبری داشته باشد و هر آنچه می توانید از او بیاموزید. حتی اگر به صورت دوره‌ای با آنها ملاقات کنید تا درباره آنچه اخیراً در تیم شما اتفاق افتاده صحبت کنید، می‌توانید بینش ارزشمندی از این رهبران همکار که در کفش شما راه می‌رفته‌اند به دست آورید. برای ملاقات با مربیان بالقوه، پیوستن به یک گروه شبکه یا انجمن تجاری را در نظر بگیرید، یا می‌توانید به سادگی در پلتفرم‌های حرفه‌ای مانند LinkedIn به جستجوی افرادی مشابه بپردازید .

پیروی از این نکات می تواند به شما کمک کند به عنوان یک رهبر پیشرفت کنید، اما مهمترین چیز این است. که به طور مداوم مهارت های رهبری خود را تمرین کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها همیشه در طول زمان بهبود می یابند.

برای اینکه رهبر خوبی باشید، یادگیرنده خوبی باشید

رهبران خوب کسانی هستند که می توانند ارتباطات را تسهیل کنند و با پرسیدن سؤالات درست حقایق جدید را کشف کنند. و همچنین کسانی هستند که می توانند به طور مداوم در سبک رهبری خود بیاموزند و رشد کنند. اگر به دنبال تبدیل شدن به رهبری هستید که می تواند یک تیم و کسب و کار موفق بسازد. سعی کنید با شناسایی نقاط ضعف خود و تمرین مهارت هایی که برای غلبه بر آنها نیاز دارید، نقاط ضعف خود را از بین ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *